Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Angol oktatásból visszatérni...

Angol oktatásból visszatérni a hazaiba mennyire nehéz? Jelenleg másodikos a fiam hat éves, magyarul nem beszél csak szavakat.

Figyelt kérdés

Válás miatt szeretnék hazaköltözni, de a legnagyobb gond, hogy a fiam nem beszél magyarul. Nehezen indult be a beszédje, ezért elhagytuk a magyart. Az apja angol, kint éltünk ezért nem erőltettem. 3 éves múlt mire szavakat mondott. Igazán az oviban indult be neki, behozta fél év alatt a lemaradását. Most már szépen olvas és ír. Magabiztosan tud beszélni, de nem az a bő beszédű, nehezen barátkozik.


Kisvárosban élnek a szüleim, ott még nyelvi osztály sincs. Egy év csúszás biztos lenne neki. Tanácstalan vagyok, szívem szerint haza költöznék, de azzal a fiam életét tenném tönkre.


2021. júl. 29. 21:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%

Szia, nem hiszem, hogy tönkre tennéd vele az életét. Nyilván időre lenne szüksége, de szerintem megtudná tanulni, főleg hogy mindig azt hallaná.

Még általános suliban a legjobb barátnőm volt hasonló, ők németből költöztek haza. Annyi hátránya volt, hogy még külön órákat kellett vennie, hogy szépen beszéljen, de amennyire emlékszem csak egy kicsit "furán" ejtett ki néhány szót

2021. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%
Ha már itt lesz Magyarországon és hallja a magyar beszédet, meg fogja tanulni idővel
2021. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%

Elöször is azt kellene tisztázni, hogy az apa beleegyezik-e abba, hogy Magyarországra költözz a gyerekkel - ez ugyanis csak így lehetséges.

De egy ekkora gyerek egy év alatt megtanul másik nyelvet, ha abban a környezetben él.

(Viszont azt én is erösen meggondolnám, hogy a gyereket sokkal rosszabb körülmények köze elvigyem-e, és megfosszam attól a lehetöségtöl, ami most adott neki!)

2021. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekkorban lehet a nyelveket a legjobban elsajátítani főleg ha abban az országban él! Szerintem 1 év és elsajátítja
2021. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%
Unokahugomek jöttek így haza. Negyedikes korú gyerek masodikba került. Első sorban a magyar nyelvtan miatt.
2021. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%
1év és behozza! Kérdés h a férjed beleegyezne-e.
2021. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Beviz Elek ***** válasza:
80%

Behozná a lemaradást, de miért akarsz neki rosszat? Az otthoni oktatási rendszer stresszes, az otthoni idegbeteg élet nem jó, inkább próbálj boldogulni az apa nélkül Angliában. Ha nem szórod a pénzt akkor megoldható…

Otthon mit látsz ha elmész a Teszkóba? A család minden tagja beáll külön kasszába hogy aki előbb sorra kerül oda tolják a kosarat és nyernek akár 2 percet is a művelettel. Mindenki utál mindenkit, a politika is arra van berendezkedve hogy egymás gyűlölésével foglalkozzanak az emberek. Ezt miért akarod a gyerekednek? Nem jobb jókedvűen, nyugodtan élni?

2021. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
77%
Ne hozd haza. Én haragudnék a helyében, hogy így elcseszed az életét. Magyarország egy primitív, csóró balkáni ország és ahogy elnézem az is marad
2021. júl. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
76%
Ne gyertek vissza Magyarországra,gyereknek jobb ott kint.
2021. júl. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Most lenne másodikos a magyar tanredszerben? Első osztályba kell íratni. Ott is sok problémája lesz eleinte. Ha nem beszeli a nyelvet, akkor nem lesz egyszerű neki, de nem lehetetlen, hiszen fordítva is jól működik. Mondjuk hiba volt elhagyni az anyanyelvét....

Nem tudom Magyarorszagon van e olyan iskola, ahol idegen nyelvi gyereket tanítanak magyarra. Hollandiában élek, nálunk van ilyen minden nagyobb varosban. Itt a nyeovi alapokon kivul az évfolyamuknak megfelelő alap tantárgyakat is tanuljak, így elvesztés nélkül, a következő évfolyamra kerülnek át sima általános iskolába egy év múlva.

2021. júl. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!