Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyermek áprilisban tölti...

Ha a gyermek áprilisban tölti be a 3. évét, és csak szeptemberben kezdi az ovit, a köztes időben van lehetősége az anyának még otthon maradni vele, és csak utána visszatérni a munkahelyére?

Figyelt kérdés
Nálunk ez a helyzet. A kisfiam jövő áprilisban lesz 3. Bölcsibe nem szeretném adni, szeretném vele tölteni az óvodáig az időt, viszont nem tudom, hogy ezt a munkahelyek általánosságban mennyire szokták tolerálni. Nem találtam erről semmit a neten, és bár valószínűleg a munkáltatómmal kell majd egyeztetnem ezzel kapcsolatban, de előtte nagyon érdekelne, hogy akik hasonló cipőben jártak, meg tudták-e oldani, és ha igen, hogy?

2021. jún. 29. 02:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
29%

Ugyan ez a helyzet nálunk is. Áprilisban tölti a fiam a 3at, de csak szeptemberben kezdi az ovit.


Valószínű maradok itthon továbbra is fizetetlen szabin, fizetem magam után a tb-t. Majd szeptemberben kiveszem az összegyült szabikat a beszoktatás alatt, és utána kezdem a munkát.

2021. jún. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Kérheted a fizetés nélküli szabadságod meghosszabbítását, de a munkáltató nem köteles megadni. Ha pedig nem adja meg, akkor felmondás lesz a vége. Neked kell tudni, hogy pár hónap otthona gyerekkel megéri e, hogy ne legyen munkahelyed.
2021. jún. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

"Valószínű maradok itthon továbbra is fizetetlen szabin, fizetem magam után a tb-t. Majd szeptemberben kiveszem az összegyült szabikat a beszoktatás alatt, és utána kezdem a munkát."


Amennyiben ezt a munkáltató is így akarja. Simán mondhatja hogy nem, szabi vége, vagy munkába állsz, vagy viszlát.

2021. jún. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért van lepontozva a 2-es és a 3-as válaszoló, mert igazuk van. A munkáltató csak a gyermek 3. életéve betöltéséig köteles engedélyezni, utána minden a jóindulatán múlik. Ha nem engedélyezi, akkor vagy megoldjátok valahogy a gyermek elhelyezését míg dolgozol, vagy felmondasz.
2021. jún. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
63%

Nálam mar le van beszélve a munkáltatóval, szóval felesleges tőlem idézgetni, meg stb...


Tény, nem mindegyik munkáltató megy ebbe bele, de itt az volt a kérdés, én mit csinálok. Azt meg leírtam...


1es voltam

2021. jún. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

1!


Nos, konkrétan azt írtad, valószínűleg. Ez nem azt jelenti, hogy meg van beszelve, úgyhogy nem kell feleslegesen agresszívnak lenni

2021. jún. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Törvényileg szabályozva nincs ilyenre lehetőség. Nem köteles biztosítani a munkáltató.

Ilyenre van a bölcsi.

2021. jún. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nem éri meg kockáztatni a munkahelyem pár hónap miatt, így inkább akkor kitalálunk valami más megoldást. Még majdnem egy évünk van addig, sokat fog önállósodni remélem, hogy könnyebben engedjem közösségbe!
2021. jún. 29. 09:46
 9/25 anonim ***** válasza:
58%

“Ilyenre van a bölcsi.“


Nálunk pl fél évre nem veszik fel bölcsibe.

Úgy meg pláne nem h nem viszek a munkáltatómtól igazolást h én áprilisban akkor kezdek.


Pont most futom ezeket a körölet én is (egy korábbi kérdés miatt merült fel bennem h ilyenkor mi van)

Az én munkáltatóm nem enged még fizetetlenre, mert a kollegina a helyemre úgy kapta a határozott szerződését hogy április végével lejár neki

Még nem tudom mi lesz.

Suerintem előbb beadom bölcsibe, mert elméletileg vissza kell venniük (kérdés h hova mert a régi munkakörömbe ugye még nem).

Meg biztos nagyon népszerű is leszek a főnöknél emiatt (mert kvázi kényszerítem őket h mehessek)

2021. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
54%

"Nálunk pl fél évre nem veszik fel bölcsibe."

Ki mondta, hogy fél évre?

Eleve nem kell megvárni míg betölti a 3 évet, mert a bölcsi csak előtte veheti fel, 3 évesen már nem. Viszont ha 3 előtt felvették, maradhat tovább.


Úgy meg pláne nem h nem viszek a munkáltatómtól igazolást h én áprilisban akkor kezdek."

Nyilván. Minden bölcsi kér munkáltatóit, de minimum szándéknyilatkozatot.

Az én fiam márciusi és előtte novemberben kezd.

A munkáltató adott igazolást annak ellenére, hogy konkrétan még nem beszéltünk hogy egyáltalán visszavesznek-e. Hivatalosan 30 nappal korábban kell bejelenteni a kezdést, én ősszel fogom.

Ha nem vesznek vissza, keresek mást.

2021. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!