Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyit kell készülni a...

Mennyit kell készülni a középiskolás felvételire?

Figyelt kérdés
A lányom most megy 8.-ba. 4,6 volt az átlaga, és gimit szeretne megjelölni. De eddig az iskolában elő sem vették a felvételi feladatsorokat. Elvileg volt előkészítő órájuk már 7.-ben is, de nem azzal foglalkoztak. Most már elkezdte érdekelni a dolog, nyári szünetben úgy hetente 1 feladatot meg is csinált. Nem erőltettem, mert ugye mégiscsak szünet van. Én egyébként tanár vagyok, simán fel tudnám készíteni, de nem nagyon ül oda velem, nem vesz komolyan. Írassam be felvételi előkészítőre? Vagy hagyjam az iskolára? Attól tartok, ha nem adják fel neki kötelezően, nem fog sokat foglalkozni vele.
2021. aug. 21. 18:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Nincs a sulitokban külön felkészítő a központi írásbelire? Nekünk anno volt heti 2 magyar/matek.

Esetleg lehetne kezdeményezni több szülővel az osztályfőnöknél, hátha indítanak.

2021. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly felvételiteliztem és a suliban nem igen készültünk rá. Csak néha néha néztünk át egy-egy feladatot. Én a felvételi előtt egy héttel kezdtem el rá gyakorolni. Egyébként nekem elég jól sikerült. De ez nyilván egyén függő. Én azt tanácsolom hogy október-november fele kezdjen el heti 3-4 feladatsort megcsinálni.
2021. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

A szülője vagy, nem?


Én 15 éve felvételiztem, már akkor is készülni kellett minden egyes hétvégén. Minden szombat felvételi előkészítő volt, a szüleim meg napi kétszer gyakoroltattak. Majdnem maxpontosaim lettek(amellé, hogy kitűnő voltam). Ilyenkor nem a gyerek tudását nézik, hanem hogy van e forrás(anyagi meg emberi), aki kipaszírozza belőle a jó teljesítményt.. emlékszem volt olyan felvételi, amire külön olvasmányokat jelöltek meg a szóbelin. NAGYON bele kell húzni, ha jó iskolát akarsz a gyereknek! A jobbakat már 4. osztályban meg 6. osztályban beiratják gimibe..


Nem tudom milyen tanár vagy, én ugyan nem vagyok, de az én gyerekem leül velem gyakorolni, ha azt mondom, hogy fontos. Lehet, hogy nem akar, mert tini, de nem az én engedékeny nevelésem miatt lesz kevesebb lehetősége az életben. Átsegíteni a gyereket a diplomáig(bármilyen szakon), aztán fizetni a szakképzését, ha azt akarja elvégezni, lehet villanyszerelő is vagy kutyakozmetikus. Az álomszakmájával a kezében majd játszhat felnőttesdit, és sosem lesz hátrány, ha van mögötte egy akármilyen diploma(amire akár együtt készülök fel vele), ha mondjuk bedől az idegenforgalom, mint most covid idején pl.


Szóval hajrá, hetente egyszer gyakorolj a gyerekkel, nézz utána mindennek a neten, és járjon felkészítőre is. Ha gyenge általánosba jár, lehet nem is számolnak gimivel, csak szakgimivel vagy szakközéppel. Megnézted a statisztikákat, hogy a sulitokból hány gyerek ment gimibe? Az enyém most kezd elsőben, de én tudom..

2021. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a helyzetben vagyok. Az enyém megpróbálta 6.-ban is, de nem sikerült. Előtte járt előkészítőre, amivel nem voltunk megelégedve. Velem ő sem akar/akart gyakorolni, pedig én is tanár vagyok. Az ő iskolájában van felkészítő, de az sem a csúcsok csúcsa. Van egy külön matektanára, én magyaros vagyok. De így is aggódom eléggé. Te milyen szakos vagy? Melyik város?
2021. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
8dikban volt heti szinten felkészülés a központi írásbelire. Azt becsülettel végigcsinálta a fiam. A kiválasztott szakra felvették. De ő olyat választott, ahol nincs szóbeli 🙂
2021. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
#2 vagyok 16 éves vagyok most
2021. aug. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%
Én is pedagógus vagyok, már csak magántanárként dolgozom. Rengeteg gyereket készítettem fel felvételire. Ha tanár vagy, akkor te is tudod, hogy attól, hogy megíratod vele az előző évieket, attól nem fejlődik semmit. Ok.megismeri a feladattípusokat, meg megtanulja beosztani az idejét, de ha nem tudja, hogy kezdjen hozzá egy feladathoz, akkor a 25.feladatlapnál se fogja tudni. Ha valamelyik témában hiányossága van, ugyanúgy nem fogja tudni. Én felvennék hozzá tanárt, vagy felkészítenem magam, a helyedben. A csoportos felkészítés jobb, mint a semmi, de szerintem sokkal hasznosabb, ha egyénileg foglalkoznak vele.
2021. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Magyaros vagyok. De matek sem gond nekem, mert közgázt is végeztem. Már átnéztünk néhány feladatsort, a magyar megy neki jobban, bár alapvetően az időbeosztással van ott gond. Adhd-s, ezért eleve lassúbb, mint az átlag gyerek, de csak 15 perccel adnak neki többet. De azért az is még egy feladat. Remélem külön terembe rakják azokat, akiknek több idő jár, tavaly a barátnőm azt mondta, náluk úgy volt.

Székesfehérvárra járunk egyébként suliba.

Én nem gondolnám, hogy az az én hiányosságom, ha a saját gyerekem nem vesz engem komolyan, mint tanárt. Aki tanult gyerekpszichológiát, az érti, hogy miért. Én ezért örültem volna, ha a suliban jobban nekifekszenek, feladják leckének, esetleg leosztályozzák.

Igen, van elvileg felkészítő, de tavaly semmit sem ért, egy pályakezdő tanáruk volt, aki nem is vette észre, hogy felkészítő óra van beleírva az órarendbe. Márciusban vette át tőle az igazgatónő, az jó volt, már amikor megtartotta. Most azt sem tudom kik lesznek tanárai. Nem tudom, hogy hol lehet a statisztikát megnézni a felvételizőkről, de gyanítóm nem lehet valami fényes. Ezzel az átlaggal a lányom a legjobb tanuló az egész osztályban. Ezért is mondta, hogy gimibe akar menni, én nem vagyok benne biztos, hogy ez jó választás egyébként, de nem akarom elvenni a kedvét, meg kell próbálni.

2021. aug. 22. 00:35
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
4es voltam. Úgy gondolom, hogy az idő a legnagyobb kihívás. Én is próbáltam megoldani néhány feladatsort, és hát 10 feladat 45 percre szépírással... Szövegértésnél azért nagyon oda kell figyelni, többször visszalapozni, sokszor egy kérdésre szétszórt információmorzsákat összebogarászni, úgy, hogy van 6-8 kérdés, kicsit több, mint egyoldalas szöveg, és mindössze 10 percet szánhat rá, ha a többi feladatnál nem akar kifutni az időből. Az a gáz, hogy a legutóbbi feladatsoron én is vesztettem két pontot, az egyik ilyen betűpiramis volt, az egymásra épülő jelleg miatt nem tudtam továbblépni, időt még nem akartam veszteni. A másik, hogy a szövegértésben benéztem egy "nem" szócskát. A fogalmazást nem írtam meg, a többi feladatra elhasználtam 35 percet, szóval kemény. A pontozástól a hajam égnek áll, ráadasul a gyerek nem látja, hány pontot veszít, ha továbblép, így simán lehet, hogy elveszteget súlyos öt vagy akár 10 perceket egy egypontos feladatra, amit ráadásul esetleg csak akkor kap meg, ha mindkét válaszelem helyes. Én azt mondtam az enyémnek, hogy a fogalmazást és a szövegértést csinálja meg először, az fixen elérhető 20 pont, a többinél meg először azt, amit biztosan tud, a gondolkozósokat hagyja a végére.
2021. aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
15%

Az én lányom is adhds kérdező, és nem tanárként állok hozzá, hanem szülőként, aki gyakoroltatja vele azt, amit a tanár feladott!


Ha neked nem megy, fizess több embert, akiknek iskolaelőkészítő mellett megy a felkészítés.


Engem komolyan vesz a gyerek, mert nem teheti meg, hogy nem, mellesleg jól magyarázok(és még csak nem is apa vagyok) és sokat dicsérem.


Ha fontos, intenzíven készüljetek rá! Azt jó tudni, hogy adnak nekik 15 percet majd pluszba, mi negyedikben és hatodikban is megpróbáljuk majd a felvételit.


Az évek alatt sosem tanultál vele egyébként, vagy mi? Most az iskolaelőkészítőben is kellett gyakorolni, de már oviban is töltögetni a feladatos füzeteket, színezőket, folyamatosan magyarázni, oktatni a világról.. "Tanár vagyok, ezért a gyerekem nem vesz komolyan".. Ezt a szöveget én nem adnám be senkinek pedig nálunk is volt pszichológia az egyetemen:)


Szülőként állj hozzá, aki segíteni akar és jobban tudja, mire van szüksége, mint ő maga! Aki az ő érdekeit képviseli, nagyobb a tudása, tájékozottabb, és ezt vele meg akarja osztani, hogy ő is tudjon, értsen ennyit! Az csak mázli, hogy képesítésed is van hozzá, egy plusz jó dolog! Minden szülő tanul a gyerekével(akinek fontos a gyereke), akár tanár, akár nem!

2021. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!