Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan oldottátok meg a...

Hogyan oldottátok meg a nyáriszünet alatti gyerekfelügyeletet?

Figyelt kérdés

Jövő szeptemberben lesz a lányom első osztályos. Tehát még van időm megtervezni az elsős nyarat, de mivel hosszabb a szünet mint az oviban, így érdekelne hogy ki hogyan oldja meg?

Most kb 1,5 hónapot nem volt a lányunk amit úgy oldottunk meg h anyósom jött hozzánk és volt itthon vele még mi dolgoztunk.

Ő már nyugdíjas.

Viszont 2 év múlva már nem biztos hogy terhelném őt egy örökmozgó 7 évessel. Kb 1,5 hónapot megtudunk oldani (de akkor külön vesszük ki a szabinkat a férjemmel, tehát nem lesz nyaralás) és anyum is besegít (ő még dolgozik, tehát szabit vesz ki)

Ti táborba iratjátok nyáron a gyereket?

Fizetős segítséget vesztek igénybe?

Esetleg elmentek táppénzre 1-2 hetet?


2021. aug. 31. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Iskolánként és településenként változó a dolog.

Nálunk:

2 hét ingyenes iskolai napközis tábor- nem ottalvós, de sok program van, fürdő, biciklitúra, akadályverseny, stb.

1 hét sporttábor - ottalvós

1 hét fizetős városi tábor - tematikus, most épp kalózos volt- nem ottalvós

1 hét néptánc tábor - nem ottalvós

A többi velünk.

A városban volt több fizetős tábor, akár egész nyáron megoldható.

2021. aug. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Általában 11 hét. Ebből 1 hét Erzsébet/Csodaszarvas tábor, 2-2-2 hét mamákkal, illetve velünk, maradék 4 hét ügyelet (ez ingyenes, csak az étkezést kell fizetni, mint a suliban).
2021. aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Napközis táborokba. Szerencsés esetben a helyi önkormányzat kedvezményes áron szervez (nálunk 1. hét 3500 ft, minden további 18 ezer), sima táborok 35 ezernél kezdődtek idén.


Nálunk nincs nagymama, így 6 hét tábor a minimum, én 2 hét szabi, férjem 2 hét szabi, (1 hét közös), és 2 hétig jár vele dolgozni (sofőr), velem sajnos nem tud, veszélyes munkahelyen dolgozom.

2021. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Én ha nem a szüleimmel voltam, a nagyszüleimmel mentem le egy vidéki nyaralóba. Semmi "extra" nem volt. Volt egy barátnőm a faluban, meg ott volt a kert. Nem voltak "extra" programok, ide-oda hurcibálás, csak az "egyszerű hétköznapok", mégis a legeslegjobb nyarak voltak.
2021. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk senki sincs, aki vigyázzon rá, csak az apja és én vagyunk. Vannak dédszülők, de ők már öregek, 85 évesek, de nekik nem szívesen akasztunk a nyakukba egy gyereket, így is felnevelték még az unokáikat is. A nagyszülők igazi trógerek, hasznavehetetlenek mindkét oldalon sajnos.

Marad nekünk is a tábor, a táppénz, a szabadság. Majd valahogy kihúzzuk :/

2021. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

#4-es, úgy mondod ezt, mintha nekem kéne rosszul érezni magam, hogy elkényeztetem a gyereket a rengeteg táborral.


Örülj neki, hogy neked vannak nagyszüleid. Az én gyerekemnek nincsenek. Ő hova menjen vidékre?

2021. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Látom bem csak mi vagyunk úgy hogy zsebbe kell nyúlni majd nyáron hogy megoldjuk.

Anyóst nem szeretném tényleg ennyire leterhelni, de 1 hetet szerintem bevállalna. Anyum is 2 hét szabit kivesz meg mi ia 2-2 hetet. Majd megnézem a táborokat itt a környéken. Én az ottalvóshoz még kicsinek tartom, de addig még kitudja. Ha meg nincs annyi tábor úgy látom, ahogy írta valaki az árakat, a sitter is szóba jöhet mert az sem drágább.

Na majd meglátjuk.

Szeretem előre felkészíteni magam

2021. aug. 31. 13:46
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

"Látom bem csak mi vagyunk úgy hogy zsebbe kell nyúlni majd nyáron hogy megoldjuk."


Városi ügyelet mindenhol kell, hogy legyen, minden településnek meg kell, hogy szervezze. Erről az iskola kb 1 hónappal a szünet előtt értesít is, kérdezi, hogy kérsz-e és mikor ügyeletet a gyereknek. Ha nem teszi, jelezni kell, hogy ez neked gond, legyenek kedvesek papírt adni hozzá.

A városi ügyelet (vagy napközi, hol minek nevezik) díja a napi étkezés díja. A kedvezmények itt nem érvényesíthetők, de ez így is heti 2500-3000 ft közötti összeg max.


A táborokkal (mifelénk legalábbis) nagyrészt nemcsak az ára a probléma, hanem az is, hogy pl 8-14(15)-ig tart. Én f8-ra járok, nem hagyhatom ott a gyereket 7kor a kapuban az utcán. Hazafelé ugyanígy. 4-kor már rég vége, kiteszik.

Az ügyeletben pedig ha még nincs is ott a tanítónéni, portás vagy gondnok egészen biztosan van, beengedik a gyerekeket.

2021. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
4 6-nak: egyáltalán nem úgy mondtam. Csak azt látom, hogy sokszor a nagyszülők vagy maguktól vagy sokszor szülői ráhatásra "befeszülnek", hogy ha náluk van az unoka, akkor mi mindent "kell" csinálni, mármint hogy erőn felül kell programokra hurcolni az unokát - és mindezt ki is fizetni, persze. Csak erre mondtam, hogy ott volt a kert meg egy játszótárs meg a nagyszülők, és "annyi", elég volt ez egész nyárra.
2021. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Még egy családi nyaralás ára megy el kb a nyári szünetben a táborokra. Kb 3 hét szabadságot tudunk kivenni 2 részletben, a szüleimmel is voltak 3 hetet, a maradék meg tábor, nyelvi, sport, kèzműves meg edzőtábor. A nagy felsős, már megy ottalvós táborba, a kicsi még nem. Bonyolítja a helyzetet h ellenkező neműek, más sportot űznek, így sokszor kétfelé vannak táborba is. Amíg kisebbek voltak vissza tudtak menni pl az oviba is pár napra, napidíjat kellett fizetni rájuk.
2021. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!