Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egyedülálló szülők hogyan...

Az egyedülálló szülők hogyan oldják meg a gyerekfelügyeletet a munka mellett ha a munka otthonról nem végezhető és nincs nagyszülő, rokon aki segitene?

Figyelt kérdés

Nekem nincs még gyerekem de eszembe jutott, hogy mit csinálhatnak az egyedülálló szülők és én mit csinálnék ha lenne gyerekünk de a feleségem pl lelépne vagy történne vele valami.

A munkám olyan hogy nem tudnám itthonról csinálni mert fizikai munka, ott kell lennem a munkahelyen. A bölcsöde, babysitter olyan drága hogy sok anyuka inkább nem is dolgozik mert a fizetését elvinné a babysitter, igy a férj keres, a nő meg otthon van a gyerekkel.


Van olyan aki barterezik más szülőkkel? pl délelőtt dolgozol és egy ismerős anyuka vigyáz a gyerekre, cserében te meg munka után délután, hétvégén vigyázol az ő gyerekére(mikor a tiedre is) ugyan annyi időt.



2020. aug. 30. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
A bölcsöde ingyenes, és a nők nagy része bizony dolgozik. 2 éves korig meg GYED jár, a fizetésed nagy részét megkapod.
2020. aug. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Hát egyedülálló anyukaként én is csak a bölcsire tudok hivatkozni, ha nincs rokon vagy 1 jó barát. Ha van munkád, mehet bölcsibe.

Persze ha pénzesebb az ember, fizethet bébiszittert is.

2020. aug. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
1-es vagyok, most miért lettem lepontozva? Nem ingyenes a bölcsöde, vagy a nők nagy része nem dolgozik. Melyik állításom nem igaz?
2020. aug. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kulfoldon elunk. Itt a boldocse nincs ingyen es a szuloknek nincs gyes, gyed, stb.

Mi majd ugy oldjuk meg hogy nekem kell egyedul dolgoznom mert ha a felesegem baba mellett dolgozik akkor annyit keres mint amennyi a babysitter dija. A kieso penzt ugy probaljuk majd potolni hogy vallalna egy gyereket legalabb nehany oraban ha mar ugyis otthon lesz a mienkkel.


Na de mi lenne ha en egyedulallo szulo lennek es ugy kellene megoldanom mindent?

A fizetesem tobb mint amennyit a babysitter ker de ha 8 orat dolgozok es 8 orat vigyaz a gyerekre valaki akkor nem sok penz marad, kevesebb mint amennyi itt a minimalber.

2020. aug. 31. 01:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Külföldön, ahol nincs bölcsőde, van helyette más gyermekelhelyezési opció, amit igencsak megtámogat az állam, plane egyedülálló szulo eseten.

Nem tudom hol éltek, de külföldön kb mindenütt feltétele a gyermek felugyeletnek a megfelelo szakkepesites, elsősegély és újraélesztő vizsga, megfelelő környezet, stb.

2020. aug. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20%
Egyes: az a része nem igaz, hogy a fizetésed nagy részét megkapod. A gyed max 170 ezer ft.
2020. aug. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!