Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülői értekezleten történt...

Szülői értekezleten történt már, hogy olyat mondott az osztályfőnök ami nem tetszett, vagy problémás volt valamilyen szempontból?

Figyelt kérdés

Mondott valami olyat, ami akár közösen a szülők többségének nem tetszett, ellenezte, vagy akár csak nálad verte ki a biztosítékot?

Milyen dolgok hallhatóak szülőin amik problémát, vitát okozhatnak, vagy kellemetlenül érintenek?

Ki milyen negatív dolgot hallott szülőin?



2021. szept. 2. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk anno az osztalyfonok közölte egyszer, hogy x ezer forint a szinhazberlet a gyerekeknek, nehogy már azt mondja valaki, hogy nincs rá pénz, hiszen azért kapjuk a csaladipótlékot. A legjobban az ismert vállalkozó apuka volt felhaborodva:Hát nem, egyrészt nem azért kapjuk, másrészt meg a világon semmi köze hozzá, hogy kinek milyen az anyagi helyzete. Amúgy ez az apuka később az egész osztálynak megvette a bérletet, a tanárnőt megkerulve
2021. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Ú, ezzel biztosan az igazgatóhoz mentem volna első, vagy átviszem a gyereket inkább máshova..


Nálunk nagyon "laza" dolgok voltak ehhez képest, pl felmerült, hogy nem csak a covidos, hanem a "covid gyanús" betegségek esetén be kell jelenteni a gyanút, hogy a többi szülő odafigyelhessen a gyerekére.. szerintem ez nevetséges, hogyha Pistike kedden még jól volt, szerdán nem, akkor anyukája szóljon, hogy folyik az orra, köhécsel, lehet, hogy covid, ezért aki kedden játszott Pistikével, inkább kiíratja magát.


Én pl allergiás vagyok, és sikerült ráfüggnöm az orrcseppre, most jövök le róla, az orrom folyton el van dugulva, mellé tüsszögök, úgy néztek rám, mint valami gyilkosra..


Aztán mi volt még.. nekem speciel nem tetszett, hogy utalnunk kell az osztálypénzt, illetve hogy a gyerekek sosem hoznak haza leckét, se könyveket, így nem lesz rálátásom, hogyan haladnak, nem tudom mit kell vele gyakorolni, meg ilyenek.. "iskolaotthonos" rendszer. Mintha bentlakásosba járna, csak aludni és enni jár majd haza, mert a különórák persze 4 után kezdődnek. Megijeszt, hogy ennyire kiesik a kontroll a kezemből, és idegenre kell bíznom, illetve ő elég felelőtlen, ma is eltévedt a suliban, mert nem figyelt és kiállt a sorból, a tanítónéninek meg nem tűnt fel..


De tényleg, ezek minimális problémák, alapvetően szimpatikusak, azért jár ide a gyerekem, mert szimpi a tanítónénik felfogása, gyerekekhez való hozzáállásuk. Ha ilyen bunkó lenne, akkor nem választottam volna.

2021. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Tapasztalatom szerint az iskolaotthonos rendszer csak az első 2 évben működik, utána már nem jó. Én ezután már nem is tenném kötelezővé.
2021. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

A lányom 1. osztályos tanítónője szept. első hetében kijelentette, hogy ő minden délután sír, hogy ezeket a gyerekeket kell tanítania. Akkor ott azt hittem, hogy lefordulok a székről. Volt egy-két problémás gyerek az osztályban (hol nincs?), de azért köszönöm szépen! Hamarosan el is vittem onnan egy másik iskolába.


Aztán szintén a lányomnál 6. osztályban egy másik osztályfőnök 1,5 órán át szidta "az osztályt". Lógnak, visszadumálnak, nem tanulnak, késnek. stb. Ami azért volt nagyon fura, mert az alsós ofő mindig dicsérte őket. A végén megkérdeztem, hogy tudom, hogy nem szokás neveket mondani, de azért most már tényleg nagyon érdekelne, hogy az én gyerekem ezek közül melyiket követte el, nyugodtan mondja meg, én nem bánom, ha a többiek is hallják. A végén kinyögte, hogy ezeket mind egy gyerek követte el, akinek a szülei ott sem voltak a szülőin! Aztán bejött az igazgatóhelyettes, és ő is fél órán át szidta a 7.b-t nekünk. Őszintén nem értem, hogy ez mire jó? Itt panaszkodjuk ki magunkat? Gondolkodtam, hogy felállok, és én is elkezdek panaszkodni a kollégáimról meg a főnökömről.

2021. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!