Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy gyozhetnem meg anyukamat?

Hogy gyozhetnem meg anyukamat?

Figyelt kérdés

A tortenet diohejban: kozepiskolai felveteli elott allok, es nagyon regota almom, hogy furulyamuvesz legyek. Tanulok furulyazni 8 eve, jo is vagyok benne, es nagyon szeretem, 100% biztos vagyok benne, hogy ezzel szeretnek a jovoben foglalkozni.

Ezert a Weiner Leo Zenemuveszeti Szakgimnaziumot tuztem ki magam ele celnak.

Anyukam 6. osztalyos koromig azt mondta, mindenben tamogat, majd 7. osztaly elejen kimondtam, hogy hol akarok tovabbtanulni es azota azt hajtogatja, hogy nem, mert igy nem lesz belolem semmi, es nem erdekli, hogy mit akarok, de nem mehetek szakgimnaziumba. Hiaba mondom neki, hogy ott is le kell eretsegizni, hajthatatlan. A legszornyubb az, hogy zene tagozatos altalanosba jarok, es latom, hogy a tobbi zenei palyara keszulot mennyire tamogatjak a szuleik…

A kerdesem arra vonatkozik, hogy hogyan tudnam meggyozni arrol, hogy szamomra ez a legjobb dontes? Illetve, hogy szerintetek erdemes-e beszelnem errol valakivel, peldaul egy tanarral, hogy hatha tud egy kicsit segiteni?

Nagyon szepen kerek mindenkit, hogy en irjatok, hogy ,,igaza van anyukadnak” ,,meg annyi minden valtozhat 4 ev alatt” es hasonlokat, mert megertem azt, hogy miert nem engedne, de en ezt szeretnem. Elore is koszonom a valaszokat!



2021. szept. 2. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Miért mi a baj ezzel a sulival? Messze van? Anyukád mit szeretne?
2021. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Lehet anyud túl sok Spongyabobot nézett és nem akarja, hogy te is egy gyorsétteremben dolgozz mint Tunyacsáp. 😅

De viccet félre téve, mond meg neki, hogy a szakgimivel nem veszítesz semmit. Ott is ugyanúgy leérettségizel és ha meggondolnád magad, még a szakgimi után simán elmehetsz bárhova tovább tanulni. Veszíteni valód vagy hátrányod nem lesz semmiben.

2021. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 DeMoR ***** válasza:
69%

Szerintem kérd tanár segítségét.

Sőt, lépj fel valahol és intézd úgy, hogy anyukád is ott legyen, majd amikor látja hogy az emberek tapsolnak, te pedig mosolyogsz, talán átjön neki. Ha nem tapsolnak, te gondolkodj el. :D

Khm.. A lényeg nem mindig veszik az idősebb generációk ha más irányba, egy műveltebb irányba, végképp, ha az zenei, haladni, mivel nekik ez túl idegen. De meg kell értse, akár mennyire is félt, hogy a meritokrácia nem megállítható folyamat, csak lassítható maximum egy kis zsarnokoskodás által. Harcolj az álmodért ésszel!

Mutass neki rengeteg pozitív példát.

Kutass utána, akár tanári segítséggel, mennyit is keres egy profi fúvós. (Neked sem árt tudni ;D) És írd le egy papírra, hogy ennyit fogsz keresni.

Fontos, hogy ne légy erőszakos, hanem megértő, támogató és intelligensen érvelő. Nyugodtan beszélj konkrétan, nem pedig feltételesen, ezzel is mutatva a határozottságot. ^^

Sok sikert <3

2021. szept. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
az valóban használhatna, ha egy tanárod, akit szeretsz és akiben bízol, leülne vele beszélgetni. ez sajnos amúgy ilyen, apám egészen az egyetemi nyílt napokig támogatott (akár mások véleménye ellen is) abban, hogy divattervező leszek, aztán amikor hazazjöttem a mome nyílt napjáról, leüvöltötte a fejem, közölte velem, hogy nem lesz belőlem soha semmi, mert béna vagyok, tehetségtelen és unalmas, majd közölte, hogy valami gagyi nemzetközi izére fogok beiratkozni a jogi karra. a te anyád legalább nyílt lapokkal játszik. (ja amúgy végül nem tettem, hanem megléptem külföldre mosogatni, ahol aztán addig rágta a fülemet a főnököm, hogy de nekem divatterveznem kel, hogy a felvételi előkészítőre járok most mégis, kár hogy ez neked még nem játszik...)
2021. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat, mindenkinek ment a zold kez!

Kedves 1.! Lehet, hogy nem fogalmaztam eleg egyertelmuen (ha igy van akkor sajnalom), de megprobalom most egy kicsit erthetobben: a problemaja az anyanak ezzel a sulival, hogy szakgimnazium, es nem szeretne, ha szakgimnaziumba jarnek, mert ugy gondolja, hogy keves a tanora, ami igaz is, es azt, hogy igy nem tudnek felkeszulni az eretsegire, mert lusta vagyok (allitasa szerint, de ez sem igaz, eleg sokat tanulok, szorgalmasan, csak a matek nem az erossegem), vagy esetleg, ha meggondolom magam (amire nem sok eselyt latok) nem fogok tudni mas szakmat valasztani eretsegi utan. Erre van ellenpeldam, tudok olyat, aki konzi utan jogasz lett.

Azt, hogy O mit szeretne, azt nem mondja csak annyit, hogy mit nem szeretne…

Kedves 2.! Sajnos mar probaltam vele beszelni, de nem hasznalt, mint irtam hajthatatlan.

Kedves 3.! Rengetegszer lepek fel, tapsolnak nekem, es O ezt latja is, es belatja, hogy van tehetsegem, csak felt.

Szinten kedves 3. es 4.!

Ma mindenkeppen beszelni fogok osztalyfonokommel, reggel a portan beszelgettunk, es el akartam mondani, de megakadtam… Azt mondta, hogyha sikerul osszeszednem a gondolataimat, akkor keressem meg, ugyhogy megprobalom…

Es vegul kedves 4.!

Orulok, hogy neked jol alakultak vegul a dolgaid! Sajnos nekem barmikor ki tudja jatszani azt a kartyajat, hogy: ,,amig nem vagy 18 eves”, meg ,,amig az en hazamban laksz” es emiatt nem nagyon van olyan lehetosegem mint neked, de kuzdeni fogok, mert ez az, ami erdekel, amiben jo vagyok, es amiben el tudom kepzelni magam!

Megegyszer koszonom a valaszokat, szivesen elfogadok mas tanacsokat is, ha barkinek barmi otlete van!

2021. szept. 3. 07:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A filmekben, könyvekben bejön, hogy a fiatal pártfogó tanárának sikerül meggyőzni a szülőt, hogy ne àlljon a gyereke karrierjének útjába. Amúgy én először kikérném több tanár véleményét is, hogy van e esélyed furulyaművésznek lenni (van aki őstehetség, de nincs meg benne az érvényesülés képessége és van aki tud érvényesülni, de nem kimondottan profi.) Ha támogatnak a célod elérésében, akkor esetleg az osztályfőnököd beszélhetne vele a tanáraid nevében is.
2021. szept. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tobb tanar is latja bennem a tehetseget, mar kikertem a velemenyuket, abszolut tamogatnak.

De koszonom neked is!

2021. szept. 3. 08:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Összeszedni a gondolataidat? Egyszerűen mondd el, hogy te abba a gimibe szeretnél menni, de anyukád ellenzi. Kérdezd meg, hogy ő hogyan látja, megállnâd e a helyed ott (gondolom több volt diákja is megjárta azt a gimit, így lehet róla elképzelése, mik a követelmények) és, ha ő is támogatja a gimi választásidat, akkor kérd meg, hogy esetleg ezeket mondja el anyukádnak. Vagy javasolhat másik gimit, ami hasonló ehhez.
2021. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit szetesetem reggel, de beszelgettem vele, nem ellenzi magat a hivatast, sot! Viszont ezt az iskolat nem gondolja jonak, szolfezs es zeneelmelet szempontjabol semennyire. Javasolt mast, amiken meg lehet, hogy elkondolkodom
2021. szept. 3. 16:33
 10/11 anonim válasza:
Most bocsi hogy beleszólok, de anyukád mit gondol? Van egy álmod, és sokat teszel érte és ezt akarod csinálni. Egy szülőnek támogatnia kéne és nem elleneznie az álmaidat. Az meg hogy ott nem tudsz felkészülni az érettségire meg hasonlók ez nem igaz. Én is oda jártam és zeneszerző lettem. Nagyon jó érettségit írtam. Csak akkor lenne igaza anyukádnak ezzel kapcsolatban ha a Bartókba jelentkeznél mert ott csak zene van. De akkor megkérdezem. Sikerült elérni a céljaidat?
nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!