Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hanyadik osztálytól csinálják...

Hanyadik osztálytól csinálják meg a házi feladatot Önállóan az elejétől a végéig es ami fő, Precízen a gyerekek?

Figyelt kérdés

Amikor már nem kell a házival nyaggatni motiválni otthon

Amikor nem kell már ellenőrizni

Amikor magától veszi már elő

Amikor már saját kötelességtudatuk lelkiismeretük van

Amikor már nem a szülői hozzáállás mutatkozik meg a jegyekben, hanem a gyereké



2021. szept. 20. 18:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Neveléstől meg természettől függ. Én elsősen is simán csináltam mindent, amit kellett, de van, aki még gimiben is szarik az egészre.
2021. szept. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem a nyaggatás és az ellenőrzés végig kell..


Az enyém elsős, most kezdett, magától veszi elő, és tudja, hogy meg kell csinálni


A szülői hozzáállás még egyetemen is megmutatkozik, ismerőseim gondos szülei egyetemen is csekkolják a beadandókat, magántanárt fizetnek, aki csekkolja helyettük. Az mindig jó, ha van támasz és segítség!

2021. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk ha egy egyetemistát ellenőrizni meg noszogatni kell, akkor nem kellene az egyetemét erőltetni.



Felsőben már önállónak kell lennie a gyereknek ezen a téren.

2021. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%

2!


Engem sosem kellett ellenőrizni, a húgomat szinte még főiskolán is!

2021. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
13%
Soha, egyszer sem ellenőriztek a szüleim (mondjuk már oviban olvastam és második végén el kellett zárni a harmadikos könyveim, annyira nem bírtam magammal és előre akartam tanulni). Nekem a szüleim mindig elmondták, hogy saját magamért tanulok, nem miattuk, ezzel tisztában is voltam mindig. Általánosban egyetlenegyszer kaptam egyest, azt is magaviseletből (egész osztály kapott), végig színjeles voltam, nem az ellenőrzésen múlik.
2021. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Az én gyerekem még ott tart, hogy a miértjét sem érti.


Mert mi van, ha nincs kész?

Mert mi van, ha fekete pont/egyes?

Mert mi van, ha kukás/csöves lesz, nekik milyen az életük? Ők miert azt választják (a végén meg kicsavarja magának követendő példára, olyan minden embert elfogado tipus..)

Mert mi van ha éhezünk?

Ha meghalunk hova kerülünk? A 2. élete vajon mi lesz? (Mondom neki ez nem olyan mint vmi cyberjatek hogy van 5 életed!) Es itt tartva mar morbidnak is érzem azt magyarazni miert kell a házi feladat!


Maradtam annál, hogy mert csak es kesz.kotelezo. de az meg nem motivál rajta semmit...

2021. szept. 20. 19:12
 7/26 anonim ***** válasza:
46%

Hiába pontoztok le, több olyan ismerősöm van, akit vagy a szülei, vagy a magántanárok nyomtak át a második diplomán, és rohadtul megérte nekik! Ellenőrizták a beadandókat, kikérdezték az anyagot, külön tanárt fizettek gyakorlásra, vagy velük gyakoroltak, és most ott van 2 diplomával, vezető beosztásban, saját lakásban él, saját háztartást vezet, csak előnyére válik az embernek.. persze könnyű lenne elengedni a gyerek kezét, hogy 18 vagy lányom, kapard ki magadnak a gesztenyét, de a sikerek embereket életen át támogatják a szüleik(nem pénzre gondolok), biztatják, motiválják, tudást adnak át, akkor is, ha meg tudná magának szerezni!


Engem sem ellenőriztek 5. osztálytól, én pl félbehagytam az egyetemet, és nem a tudás, és nem is az önállóság hiánya az oka, hiszen mellette dolgoztam és külön éltem. A támogatás, segítség(érzelmi, tett béli) nagyon hiányzott. Az ember életében mindig lesznek olyan helyzetek, mikor megzuhan, elveszti a motivációt, eltéved a helyes útról, a szülei dolga, hogy visszarángassák, mert senki másnak nem fontos, hogy a gyerekük meg tudja valósítani önmagát, csak nekik(kellene, hogy legyen).


De nyugodtan pontozzatok le, én így csinálom a gyerekemmel, más csinálja máshogy:)

2021. szept. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

7 en nem pontoztalak.

Ha egy gyerek ahhoz van szokva hogy kulsoleg kell motivalni akkor arra van tanitva.


Engem a belso sajat egyeni motivacio kialakulása vagy kialakítasa érdekelne.

2021. szept. 20. 19:14
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Engem sosem nyaggattak meg ellenőrizgettek. Nagyon ritkán, ha kellett, kértem és kaptam is segítséget.

Az viszont nagyon furcsa, amit a 2-es ír, hogy egyetemen a szülők csekkolják vagy fizetett magántanárral csekkoltatják a beadandókat. Itt már azért jóval önállóbbnak kellene lenni.

2021. szept. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban 5. osztályig folyamatosan ellenőrizték a szüleim. Utána én magam fordultam hozzájuk, ha valamivel meggyűlt a gondom. Természetesen ha túl lazának láttak, akkor rákérdeztek, hogy megvan-e minden. Alapvetően őszinte és lelkiismeretes gyerek voltam amúgy, így nem volt gond a tanulással, kitűnő voltam mindig. Középsuliban már inkább csak az eredményeimet követték, ott már természetesen magamtól éreztem a dolog súlyát.

Úgy gondolom, az elég jó, ha sikerül megértetni a gyerekkel, hogy az ő elsődleges dolga/feladata a tanulás, és hogy ezt magáért teszi. Ha ez a hozzáállás megvan, utána már nincs sok gond.

Egyetem alatt már azért durva a beadandók követése, elég baj az, ha egy fiatal felnőttben nincs annyi felelősségtudat, hogy amit vállalt, azt becsülettel megcsinálja.

2021. szept. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!