Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az általános iskolában 1....

Az általános iskolában 1. osztálytól a 8. osztályig nagyjából milyen nyelvtanokat, témákat oktatnak a gyerekeknek angolból?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd korrepetálni másokat angolból, mert tudásom van, csak még nem tudom, hogy állítsam a fejemben össze a témákat, hogy nagyjából úgy haladjak velük, mint ahogy az iskolában haladnak. Ehhez kérnék egy kis segítséget.

2016. dec. 16. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Hu, hát ez sem most volt, de mi általános iskolába még a Chatterbox-ból tanultunk. Alapoktól kezdtük, abc, pár szó (néhány gyümölcsnév, tárgy, növény, állat stb), számok. Utána ha jól emlékszem elkezdtünk alap mondatokat tanulni amivel kifejeztük magunkat (bemutatkozás, kérek egy doboz tejet a boltban és hasonló). Valamikor hetedik környékén már vettünk egyszerű jelent is, na ott vágtam el magam, azóta se tudok angolul.
2016. dec. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
60%

Alsóban nemigen angolozunk, kevés is az óra, meg különben is... a nyelv megszerettetése, szókincsbővítés a cél sok játékkal, dallal, rövid párbeszédekkel (mesével).

Nálunk is Chatterbox van, személy szerint én ki nem állhatom, de attól még biztos nagyon jó.

Negyedikben szoktuk elkezdeni a projectet - ott már a létige, have you got és hozzá hasonló apró nyelvtan bejön, de itt is sok mondókával, dallal.

Ötödikben van a két jelen, ami, ha szerencsénk van, hatodikra beérik. :)

Hatodikban hozzájön az egyszerű múlt, hetedikben a folyamatos múlt, a going to... néha a will, néha nem.

(Én hatodikban szoktam megtaníttatni az igék három alakját.) A melléknevek összehasonlítása.

Nem tagozatos osztályoknál nyolcadikra általában a present perfectig jutunk el (azt akkor is tanítani szoktam, ha anyagban nem jutunk el odáig), ill. úgy tudom, más tankönyvből tanulók a past perfectet is veszik.

Emellett persze ott van a kérdésszerkesztés (ötödiktől folyamatosan), C/UC (7.), határozók (6-tól), módbeli segédigék (ötödiktől, ahogy jönnek). A fonetikai jeleket szókincstől függően negyedikben vagy ötödikben veszem, nyolcadikig rendszeresen előkerül, nem kell tudniuk leírni, és mindig használhatják a puskát.

Hirtelen ennyi jut eszembe, de szerintem - ha nem akarsz beruházni rá - töltsd le a Project könyveket és böngészd át őket.

2016. dec. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:

hihi, kétszer is átolvastam, ehhez képest...

jav.: alsóban nemigen nyelvtanozunk!

2016. dec. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. dec. 26. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!