Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan jussunk dűlőre a...

Hogyan jussunk dűlőre a férjemmel a gyermekünk iskolakezdése kapcsán?

Figyelt kérdés
Jövő szeptemberben lesz elsős, vita van köztünk, hogy milyen iskolába menjen. Én azt szeretném, ha magániskolába menne, ahol magas színvonalú idegennyelv-oktatásban részesül. Férjem szerint nem múlik az általános iskola kiválasztásán a gyerek jövője, menjen a hozzánk legközelebbi állami iskolába. Átlagos anyagi helyzetben élünk, középosztálybeliek vagyunk, ha a magániskolára esik a választásunk, akkor összébb kell húzni a nadrágszíjat, pl. nem biztos, hogy évente el tudunk menni külföldre nyaralni hármasban, hetente megengedhetjük magunknak, hogy beüljünk egy étterembe és sorolhatnám. Én ezekről simán hajlandó vagyok lemondani azért, hogy a gyermekünk megfelelő körülmények között edukálódjon.
2021. okt. 2. 15:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
85%

En osztom a férjed.

A mai miniszterek orvosok ugyvedek mernokok de tesom is aki cegvezeto, exem aki csopvez, párom aki broker es 100 millioi vannak egytol egyig egy szutyok állami általanos iskolában kezdték es volt gyerekkoruk mint a pál utcai fiukban.

Ez mellett magannyelv oktatas is ráterhelheto a gyerekre ugyan de az se muszaj.


Nekem amugy pont az a meglatasom hogyha vki minel jobban alaveti magát az oktatasi rendszernek (eminens tanulok),annál kevesbé érvényesulnek az eletben (diplomaval keresnek min.bért), míg a vezetők/ vallalkozók/vezérek javarészének diokomaja sincs vagy azt csak felnotten tette le csak h ne legyen égő a mai vilagban.

2021. okt. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
92%

Sokkal olcsóbb lenne az állami iskola és esetleg eljáratjátok nyelvtanárhoz heti egy-két órában. Igaz, akkor majd unatkozni meg rosszalkodni fog órákon, tapasztalat.

Miért nem nézettek vele angolul rengeteg youtube videót/mesét, hogy szokja a nyelv hangzását, és az iskolában megtanulja, amit kell? És akkor magánba meg egy másik nyelvre is elvihetitek. A magániskola hülyeség és nem kap többet.

2021. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
99%
Az általános iskola(meg a magyar ojtatasi rendszer) meg pont az amugy, amely tudas 90%-ára szukseg sincs. Aztan kikerulnek a munkaeropiacra es SEMMIT nem tudnak.
2021. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
31%

Amerikában pl házi feladat sincs otthonra keverik Budaoestet Bukaresttel is, de milliokat kaszálnak youtuber erkedéssel a 10 evesek is..

A mi oktatási rendszerunk nem az eletre tanít es nem attol lesz életképes a gyerek.

2021. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
87%

Vagy nézd meg magatokat kerdezo. Lehet te szinötös voltal es keresel x osszeget, ferjed bukott osszevissza es keres 5x et.

(Most csak eltuloztam csak h lásd a kulonbséget)

2021. okt. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
69%
Fogadjunk, te sem tudod fejből felsorolni az összes amerikai államot. Ők egy másik kontinens. Itt is vannak idióták, ne aggódj. De az tény, hogy a mi oktatási rendszerünk a legrosszabb. Lehet, hogy jobban tudunk kigulizható tényeket, de sem a kreativitás sem a hasznos ismererek nincsenek bátorítva.
2021. okt. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
95%
Felesleges a magániskola ilyen korban, és főleg ezzel a céllal. Meg kell tanulnia írni, olvasni, feladatokat megoldani, önállóan tanulni. A nyelvoktatás magas szintje nem itt kezdődik, majd ha középiskolás lesz legyen középfokú nyelvvizsgája, ha egyetemista, akkor menjen ki külföldre 1-2 szemeszterre.
2021. okt. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Állami is jó általános iskolában. Kétgyerekes nőként is a férjeddel értek egyet. A magán általános iskolában nevelkedettek többsége olyan sznob és nagyképű lesz, ha felnő, mint a huzat.
2021. okt. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges magániskolába küldeni. Sokkal többet érsz vele, ha a közeli általános iskolába megy a gyerek, ahol tud beszélgetni a társaival, délután akár tudnak is együtt lógni, stb.


Igaz nem magániskolába jártam, de 15 km-rel messzebb, a közeli városba, mert anyukám ott dolgozott, és ő azt gondolta, hogy fényévekkel jobb oktatást fogok kapni. Hát, igazából nem értünk el vele semmit. Ha találkoztam is sulin kívül osztálytársakkal, nehéz volt megoldani, mert nekem nem csak annyi volt, hogy leugrok az utcára.


Lett diplomám, de ugyanezt a végzettséget megszerezték falusi általános iskolából jött gyerekek is, meg olyanok is, akik városi, elit iskolában járták ki mind az általánost, mind a gimit. Szóval egyáltalán nem számított, ki honnan érkezett az egyetemre. Nem orvosi szak ugyan, de piacképes, keresetett, és magas béreket simán el lehet érni vele.

2021. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá kimondott szabály melyik a jobb. Nekem maganba járnak, de hobbyal együtt a havi 300e Ft / gyerek elmegy, kerdes hogy ezt vallaljatok e.


Nomeg nem mindegy hogy melyik magán suli mert sok helyen max az ötöst veszed meg neki, az semmit se ér, sőt kartekonynak tartom.

2021. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!