Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Varjak meg a valassal iskolask...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Varjak meg a valassal iskolaskorig? Szamit az ha a gyerek mar iskolas?

Figyelt kérdés
2 gyerekes apa vagyok. 5 es 7 evesek a gyerekek. Nagyobbik most megy majd szeptemberben iskolaba, kicsinek van meg egy eve. Nejem tisztara elhidegult tölem, tavaly augusztus ota nem enged magahoz, azt mondja egy blokk van benne iranyomban. Nekem nagyon fontosak a gyerekek, nem akarok nelkuluk lenni. Otthon eleg sok mindent megcsinalok, tudok fozni, mosni, stb. Eleg jol keresek, nejem nem dolgozik, megis rumli van otthon, es meg Ö panaszkodik hogy nincs ideje semmire. Multkor mondtam neki hogy jot tenne neki a munka, meg több penzunk is lenne, erre megsertödött hogy en "elküldtem dolgozni". Az egesz csaladert kiteszem a lelkem, szerencsere a gyerekektöl kapok vissza szeretet, nejemtöl nem. Arra is megsertödött nejem, hogy azt mondtam hogy nekem a legfontosabbak a gyerekek. Szoval nagyon ugy latom, hogyfelesegem nem szeret es nem szeretnek ilyen parkapcsolatban maradni, mert ennel az is jobb mindenkinek (bellertve a gyerekeket) ha elvalunk. A problema az hogy Ausztriaban lakunk 4 eve, es a felesegem vissza akar menni en meg nem. Es nem akarom hogy elvigye a gyerekeket. Ha csak akkor kerul sor valasra, ha mar egyik vagy mind2 gyerek iskolas, akkor jobb eselyeim vannak, hogy nalam maradhatnak? Gond nelkul el tudom latni a gyerekeket, ez nem problema. Tudom hogy a birosag nöparti, de a gyereknek ezerszer jobb itt felnönie Ausztriaban (szerintem), csak ezt a felesegem nem latja, mert otthon szeretne lenni az anyukajaval. Szoval varjak addig amig iskolas lesz mind a kettö? Es ha azt mondom a nejemnek hogy el akarok valni, hogyan tudom megakadalyozni hogy megfogja a gyerekeket es hazamenjen? Mondjuk ezt csak a kisebbikkel tudna megtenni, a nagyobbik hallani sem akar arrol hogy csak az anyjaval menjen valahova, nelkulem nem megy.

2015. júl. 8. 14:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
5%
Értjük, hogy szegény te mindent megteszel, bezzeg a nejed... én mégis úgy érzem, hogy egy csepp empátia sincs benned irányába, és meg sem próbáltátok ezt normálisan megbeszélni, ami 2 gyerek szülőjeként alapvetően elvárható lenne két felnőtt embertől. Ha válni akarsz, akkor most. Tök mindegy, hogy ovisok vagy iskolások. Az anyjukkal fognak maradni, 99%. Az, hogy neked ez nem kényelmes, vagy nem tetszik, szerintem nem fogja érdekelni a bíróságot.
2015. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszt. Nem a sajnaltatas miatt irtam az elejet, csak hogy ismertek legyenek a körülmenyek. Vannak dolgok amiben lehet kompromisszumot kötni, vannak amiben meg nem. Ö el szeretne innen költözni en meg nem. Ha en engedek akkor az törtent amit ö akart, ha meg Ö enged akkor az törtent amit en akartam. ilyen kerdesben nem latok közeputat. A fö kerdes az lenne, hogy a birosag ebben az esetben mikent tekint arra ha a nejem el akar költözni innen ahol 4 eve elünk. Neki iteli ekkor is a gyereket, pedig kiszakitja a megszokott környezeteböl?
2015. júl. 8. 15:15
 3/38 anonim ***** válasza:
17%
A gyerekek mindenképpen érzik, hogy feszültség van a szülők között. Mindenkinek jár a nyugodt, harmonikus légkör: nekik is. Gyakorlatilag most arról van szó, hogy még két évet szeretnél látszatházasságnak kitenni a gyerekeket, hadd szívjanak magukba még több stresszt és feszültséget....
2015. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
66%
Viszont! Írtad, hogy a nejed nem dolgozik. Ha mégis bíróságra menne az ügy, akkor szerintem simán van esély, hogy neked ítélik, akármilyen nőpárti is a bíróság. Elvégre ott vagy te, egy stabil egzisztenciával rendelkező, normálisan kereső ember, akinek még ház is van a feje fölött. Aztán ott a feleséged, aki munkanélküli és anyucihoz akarna éppen visszaköltözni... Én szerintem kiélezett lenne a dolog, aminek a végén valószínűleg a nagyobbikat neked ítélik, a kisebbik meg megy az anyjával.
2015. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
21%

bekuljteke ki

csalad vagytok

udvarolj neki ujra hodisd meg ez a te feladatod !!

ha ugyes vagy es hodito ujra lesz feleseged nem kell valni es a gyerekek is csaldban nonnek fel hiszen nem tortent semmi szornyu dolog

2015. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
74%
A bíróság általában nem szakítja ki a gyereket a megszokott környezetből (iskola, óvoda), úgyhogy ha te maradni akarsz, akkor nagyobb az esélyed.
2015. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
63%
Nem ismerem az osztrák jogokat, de szerintem nem hülyék. Nem vagy agresszív, alkoholista, drogos, dolgozol, van fedél a fejed fölött, a nejednek meg munkája sincs. Miért akar hazaköltözni? Nem a világ másik végén éltek, munkával meg nem valószínű, hogy jobb esélyei lennének itthon, sőt...
2015. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! Nem feltetlen akarok valni, en is boldog lennek ha normalis kapcsolatban elnenk. A mostani szituaciobol van elegem. Azt hiszem akkor adok a mediacionak is egy eselyt, hatha rendbe tudjuk hozni a dolgokat
2015. júl. 8. 16:02
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

A mediátor nem fogja megmenteni a házasságod, amelyik ezzel kecsegtet, ahhoz el se menjetek. A mediátor abban segít, hogy ha mindketten(!) együtt képzelitek el a jövőt, akkor megadja a támpontokat, felold régebbi sérelmeket. Azonban, ha azt látja, hogy ez nem fog menni, akkor ezt is el fogja mondani.


A legfontosabb, hogy a feleséged el akarjon menni, és meg akarja javítani a házasságotokat. Egyedül nem fog menni.


Természetesen van válási mediáció is, sőt, az utóbbi esetben a párkapcsolati mediáció átmehet ebbe az irányba is. Itt a mediátor, vagy még jobb, ha ügyvéd-mediátor segít közös nevezőre jutni a kérdéses részekben.


Mindenképpen javaslom egy szakjogász felkeresését (erről nem kell tudnia a feleségednek).


BTW nem gondolom, hogy anyapártiak a bíróságok, ha szeretnéd a kizárólagos felügyeleti jogot, akkor tarts ki e szándékod mellett, mert a fentiek alapján én abszolút nem látom ördögtől valónak, hogy megkapd azt.


A legjobb ezzel együtt az lenne, ha sikerülne dűlőre jutni. Ha nem, akkor viszont marad a bíróság.

2015. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincsenek megoldhatatlan problémák,ne váljatok el.Nem lehet,hogy a feleséged depressziós? Idegen ország,egyedül otthon egész nap,csak a házimunka,gyerekek.Nincs kihez szólnia,nem tud kikapcsolódni,ilyesmikre gondolok.Depresszióra utal,hogy nem tartja rendben a lakást,szóval nem érdekli semmi.Lehet,ezért is vágyik haza,itthon az édesanyja,ismerősök stb.,reméli,itt újra önmaga lenne.Segíts neki,hogy kint jól érezze magát!Sok sikert nektek!
2015. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!