Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyenge immunrendszerrel az...

Gyenge immunrendszerrel az iskolában, mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Ha még nagycsoportos korában is az megy, hogy 1 hét ovi, 2 hét otthon, mi lesz jövőre??

Bíztam abban, hogy megerősödik, de nem...

Multivitamint egészségügyi okokból nem igazán kaphat.

Jelenleg D vitamint kap (Vigantol) és C vitamint (Cebion).

A gyerekorvostól kérdeztem már többször. Konkrétan nem válaszolt, hogy mit adhatnék neki. (Valószínűleg azért, mert nem tudja).

Mennyit lehet hiányozni betegség miatt, és mi van akkor, ha a gyerek SOKKAL többet hiányzik?


2021. okt. 2. 19:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
50%
A gyereket kell megedzeni, nem agyonfélteni, akkor lesz immunrendszere.
2021. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
26%
immunotrofina nevezetű immunerősítő szer, csak gyógyszertárban kapható, éhgyomorra kell reggel 5 ml.
2021. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
20%

Mi ugyan így vagyunk..

Már kb mindent végig próbáltam.


Kedves 1#

Ha-ha! Ha csak ennyi a meglátásod, és csak ennyit tudsz ide "böffenteni" akkor inkább tarsd is meg..

2021. okt. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudok érdemi tanácsot adni, de unokaöcsém ugyanilyen volt oviban, még nagycsoportban is októbertől áprilisig nonstop torokgyulladás, hányás-hasmenés és orrfolyás volt a program. Aztán az iskolában mintha elvágták volna, elsőben mindössze két (!!!) napot hiányzott.


Valószínűleg annyi volt a titok, hogy az iskolában kevésbé megy az ilyen-olyan nyálcsere, és ő is érettebb lett.

2021. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
6 éves korra fejlődik ki teljesen az immunrendszer. Lehet, hogy a suliban már más lesz. A Béres cseppet próbáltátok a vitaminok mellé? Vagy az immunerősítő lekvárt?
2021. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Nagyon reménykedek... Neki van/volt betegsége, immunhiánnyal született. De elvileg ezek elmúltak.

Mégis gyenge.

Ezen a héten is hétfőn hányt többször, kedden már a kórházban voltunk... Kiszáradt. Nem bírt ülni se, az uh-ra ölben vittem le a 18kg-s gyereket.

Ma szombat van. Már nagyjából megerősödött. Erre jön ide, hogy anya, folyik az orrom... Á, hihetetlen.


Csak hányás-hasmenés miatt ez volt az 5. befekvésünk kórházba. Összesen meg a 11....


Emiatt lehet baj az iskolában? Ha túllépi a hiányzást, mi lesz? Osztályozó vizsga kell?

2021. okt. 2. 20:51
 7/32 A kérdező kommentje:

5! Ezeket még nem. Nem is ajánlotta a doki. A lekvárt nem is ismerem.

Vitacolant szedett egy ideig, Forever Kidset, multi gumivitamint.

Próbálgattam már, de az a baj, hogy akkor határérték feletti volt a vas meg a réz a vérében. Akkor abbahagyatta velünk a doki. (ez a Forever Kids volt).

2021. okt. 2. 20:54
 8/32 A kérdező kommentje:

1!

Nem féltem agyon, sajnos beteg volt születése után. Ezért gyenge.

2021. okt. 2. 20:55
 9/32 anonim ***** válasza:
47%
5-ös vagyok. Akkor nektek a Béres csepp felejtős sajnos. Viszont a lekvárt kipróbálhatod neki. Csak zöldség és gyümölcs van benne. Nálunk bevált. [link]
2021. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Adagolás: Gyermekeknek 1 teáskanál koncentrátum (ennek béta-glükán tartalma: 100 mg) elfogyasztása javasolt napi 1 alkalommal, folyamatosan.


Különösen azoknak a gyereknek ajánlott, akik közösségbe járnak, így fokozottan ki vannak téve a különböző fertőzéseknek

Legyengült immunrendszer esetén

Betegség megjelenése esetén (nagyobb dózisban)

Az őszi-téli-tavaszi hónapok alatt folyamatosan javasolt

Meghűlés, torokfájás, gyulladás vagy egyéb megbetegedés első jelére nagyobb adagban javasolt (napi 2-3 teáskanál)

2021. okt. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!