Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik gyerekhez hogyan...

Melyik gyerekhez hogyan állsz? Melyik bűne nagyobb a szemedben?

Figyelt kérdés

A tapintatlan, provokáló, bunkó, szidalmazó, kirekesztő "szóbeli bántalmazót" ítélet el inkább, aki folyton piszkálja a másikat, vagy az ilyenkor(csak ilyenkor) agresszíven fellépő, szóban és tettben egyaránt bántalmazó, ütő/rugó/káromkodó durva gyereket?


Testvéreknél, ovis és sulis társaknál vagy játszón egyaránt érdekel a dolog, melyikről mit gondolsz. Ha valaki odaugrik szekálni azt, aki ügyetlenül mászik fel a mászókán, az meg felé rúg egyet, esetleg el is találja és feldagad az arca, mert a "menj innen"re nem hallgat a gyerek és tovább mondja, akkor egyformán kezeled a bűnüket vagy az egyiknek nagyobb súlya van?


Nekem is van véleményem persze, most olvastam nemrég egy vitát és nagyon érdekes volt, hogy az egyik oldalt 5x annyian ítélik el, mint a másikat.


2021. okt. 27. 10:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
A második esetben egyértelműen a kötekedő gyerek provokálta ki a fizikai fellépést. Ez a felnőtt életben is így van. Ha valaki kérés után sem hagy békén, akkor vagy otthagyod vagy ütsz.
2021. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az elsővel. Ha valaki kiprovokálja, akkor ne csodálkozzon, ha kap.

Persze nem ez a jó megoldás, de akkor is egy provokáció eredménye ami történt.

2021. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Persze, de a világon nem verhet meg mindenkit az ember, akinek a viselkedése nem tetszik neki, ugyanis bűncselekmény..


Pont egy általános iskolai eset volt, ahol az "erőszakos" gyerek már elmúlt 14, és fel akarják jelenteni, mert idegből behúzott egyet annak, aki beszólt neki és 8 napon túl gyógyuló seb lett belőle.


Játszón és ismerősi, ovis és sulis körben is azt látom, hogy a provokátorokat, érzelmi bántalmazókat védik, mert beszólni valakinek kisebb súlyú, mint megverni valakit(ezért is az büntetendő)..


Kellemesen megdöbbentem az első két válaszon:)

2021. okt. 27. 11:37
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettő probléma, mert nem tudják az indulataikat kezelni.
2021. okt. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Én egyértelműen az első verziót. Engem is iszonyat sokat bántottak gyerekkoromban, a legkülönbözőbb dolgokkal aláztak meg, a szüleimet szidták rendre, gúnyoltak sokat. Egyszer betelt a pohár és igen, agresszívan reagáltam. Nem, nem kellett volna. Mint ahogy az előtte évekig tartó mindennapos megszégyenítést is régen le kellett volna állítania annak a szülőnek, aki ebből persze semmit nem vett észre (nagyon odaadó és figyelmes szülő lehet az ilyen). Itt 4-es válaszoló nem arról van szó, hogy nem tudtam az indulataimat kezelni. Csak mikor n+1. alkalomra úgy mész be, hogy a szüleid büdös parasztok és amúgy meg hozzád vágják a szendvicsüket azzal, hogy te csóró vagy (nem vagy az), edd meg a maradékot, akkor egy idő után elszakad a cérna.
2021. okt. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen az elsőt. Én felnőtt fejjel is megverném, ha valaki folyamatosan provokál.
2021. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Aki nem elég intelligens ahhoz, hogy szavakkal üssön vissza, az az öklével fog. Aki rendben van magával, az nem fizikai agresszióval fog lerendezni egy szóbeli bántalmazást. De: mindkettőt elítélem. Olyan, mintha azt kérdeznéd, mi a rosszabb, ha valaki zsarolással/fenyegetéssel szerez valakitől egymillió forintot vagy fegyveres rablással. A lényeg, hogy az áldozat mindkét esetben egymillió forinttal szegényebb lesz.
2021. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
#7 Te mit tennél, ha valaki "rádszáll" és többszöri szóbeli kérés/figyelmeztetésed ellenére sem hagy békén?
2021. okt. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%
8, tisztában vagyok az asszertív kommunikációval, azzal, hogy hogyan kell irányítani egy beszélgetést, hogyan kezeljük a mérgező embereket, plusz van annyi önbizalmam, önismeretem, hogy nem veszem a szívemre, ha Gipsz Jakab beszól nekem. Végszükség esetén vissza tudok szólni olyant, hogy neki legyen rosszabb. Intelligencia, magabiztosság kérdése. Ha ütsz, azzal két dolgot bizonyítás egyszerre: 1.híján vagy a fent említett intelligenciának, 2.elismered, hogy a másik ember érzékeny területre tapintott, meg mutatod a gyenge pontodat.
2021. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Vannak emberek, akik tudják, hogy mi a gyenge pontod.

Én sem ütök első szóra.

De vannak emberek, akiknél az általad leírt ellenválaszok csak rontanak a hekyzeten. Minél jobban ellenállsz, annál jobban rádszáll.

A végén előbb-utóbb bizony elszalad a cérna.

2021. okt. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!