Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Most hogy van ez a karanténosdi?

Most hogy van ez a karanténosdi?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy bár már tudtuk, hogy covidos a gyerkőc egyik osztálytársa, de nem volt karantén, majd hirtelen a hétvégére szoros kontaktként karanténba tették az osztályt, elméletileg holnap iskola, de közben ketten jelezték, hogy tesztre várnak tünetek miatt. Most menjen vagy ne menjen? A mi gyermekünknek nincsenek tünetei. 12 év alatti, szóval nincs oltva se ő, se az osztálytársak.

Csak szerintem logikátlan bemenni 1-2 napra, hogy utána megint karanténba tegyék, de esetleg addig tovább fertőzzék egymást?


2021. nov. 21. 01:50
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem se menjen, biztos ami biztos
2021. nov. 21. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Teszt után menjen csak be. Ismerősöm tunetmentesen volt covidos.
2021. nov. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akik tesztre várnak, mikor voltak utoljára suliban? Mikor találkoztak a többiekkel?
2021. nov. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Pénteken még voltak suliban. Egyiküknek már biztos, hogy akkor is voltak tünetei, de kisebb náthának gondolták. A karantén miatt kérték a tesztet. Ezt csak onnét tudom, hogy este felhívott az anyukája, hogy nálunk mi a helyzet.

2021. nov. 21. 07:52
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Inkább nem vinném.
2021. nov. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Gyermekem osztálytársának a pozitív teszteredménye tanítási nap kellős közepén jött meg. Azt a logisztikát, amit a sulinak le kellett rendeznie, hogy az osztályból minden gyereket azonnal haza tudjanak juttatni... Vannak 12 év alattiak az osztályban, akik hivatalosan nem lehetnek otthon egyedül. Na mindegy, szóval nálunk gyorsan intézkedtek, így most "élvezzük" a 10 nap karantént...
2021. nov. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
A Népegészségügy ad majd egy hivatalos papírt a lehetséges karanténról. Mivel a covidos gyerek teszteredményét nem láttad ezért ez akár lehet pletyka is. A helyedben várnék a hivatalos értesítésre az iskolán keresztül.
2021. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mire lesz hivatalos eredmény, már a fél osztály elkapta, nálunk is ez volt tavaly. Szerintem ne vidd.
2021. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!