Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? Vettem 3 lány...

Mit csináljak? Vettem 3 lány guppit és most karanténban vannak tartva mikor lehet bele tenni a másik akváriumba Amiben 2 fiú van ők egészségesek ja és csak 1 szűrőm van a karanténos vizbe nincs.

Figyelt kérdés
Pár hete halt meg a kettő fiú mellett 3 lány hal:( De a fiuknak semmi bajuk nincsen. Azt szeretném még megtudni hogy a karanténos akváriumba bele tehetem a fiú halakat

2021. szept. 13. 08:46
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Fertőtlenítő gyors fürdőt kaptak az új halak mielőtt a karanténba mentek? Esetleg valamilyen fertőtlenítőt tettél a karantén vízébe, ill a dísz akváriumba? Miért akarod áttenni a hímeket? Ez a karantén akvárium egy üres medence növények, búvóhely, szűrés, ill levegőztetés nélkül?, mert akkor még gyógymedencének sem hívható. milyen körülmények között pusztultak el a nőstények? Írj valamit az akváriumodról is mert így nehéz lesz kitalálni bármit is, a tartási körülményekről, vízcserékről, növényzetről is írj. Ha szűrő nincs is legalább egy levegőztető kellene a karanténba is és pihentetett csapvizet is készíts elő pár vödörrel. Hát egyenlőre ennyi, a többit a válaszod után. Megjegyzés: Meggondolatlan dolog volt a nőstények pusztulása után újakat venni de ha már vettél érdemesebb lett volna csak hímeket tartani kikerülendő a szaporodást.
2021. szept. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

3-4 naponta van víz csere 30% os (természetesen 1 napig állt a víz).

Reggelente kaptak enni amennyit meg is ettek. Megy a szűrő állandóan. Igazi növény is volt benne. Bújó hely is és alul kavics talajnak.

2021. szept. 14. 22:42
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Ha ennyire szűkszavú vagy nehezen tudjuk összerakni a dolgot, na mindegy én nem erőltetem ha nem, hát nem. Minden esetre azt tanácsolnám, hogy egy fertőtlenítő gyors fürdő ( 5-10perc ) és 30% vízcsere után tedd a nőstényeket a helyükre tovább ne tartsd őket felszerelés nélküli akváriumban. Gondolom a két akvárium azonos vízzel van feltöltve de azért a hőmérséklet miatt nem árt fokozatosan szoktatni az akvárium vizéhez. Ennyi infó alapján csak ennyit tudok mondani.
2021. szept. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!