Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más gyereke is állandóan beteg?

Más gyereke is állandóan beteg?

Figyelt kérdés

Nem véletlen a kategória, negyedikes a lányom. És kb. kéthetente itthon kell maradnia a suliból, mert náthás lesz. Tényleg semmi komoly, egy-két napig folyik az orra, mint a csap, úgyhogy azon a héten nem megy suliba (ha már hétfőn elkezdődik az orrfolyás, akkor egész héten, ha csak csütörtökön, akkor két napon hiányzik.) Orvosi igazolás, jár egy hétig iskolába, aztán kezdődik az egész előről. Már a jegyei is romlanak, mert itthon nem tudom neki úgy megtanítani a dolgokat, mintha ott lenne az órán. Az nem megoldás, hogy orrfolyással suliba megy, mert hazaküldik (próbáltuk).

Ez mennyire általános? Más gyerekkel is ez van? Van egy két évvel idősebb bátyja, ő idén egy napot se hiányzott még a suliból.



2021. dec. 21. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez van
2021. dec. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Dettó, bár még csak nagycsoportos ovis, de ez a negyedik éve közösségben (bölcsis is volt 1 évet), és mégis toronymagasan a legtöbbet volt itthon idén szeptembertől idáig. Szintén 90%-ban sima orrfolyás, köhögés miatt. Az a különbség, hogy nálunk laza másfél hét, mire teljesen kijön belőle. Próbáltam egyszer, hogy ment oviba, amikor már tényleg csak napi kb 1x-2x fújt orrot, meg néha-néha köhintett egyet, de simán visszaesett, és kezdtük elölről.

Amióta bejött a fagy meg a mínuszok, javult kicsit a helyzet - gondolom a bacik/vírusok x része nem szereti annyira a hideget, mint mondjuk a konstans 6-8-10 fokot. Mától van neki téli szünet, és most ezt megelőzően 3 hetet járt zsinórban oviba, de ez abszolút csúcs, idén még (ezt leszámítva) 2 egybefüggő hét se jött össze.

Az meg már csak hab a tortán, hogy van egy 1,5 éves húga, aki nyilván kivétel nélkül minden szart amit hazahozott, elkapott tőle eddig. Csak ő a kevésbé edzett immunrendszerének "köszönhetően" nem is mindig úszta meg köhögéssel meg orrfolyással.

Igazából abba az egybe tudok kapaszkodni, hogy egyszer ennek is vége lesz, másba nemigen.

2021. dec. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez.

Örültem,hogy megint kötelező lesz a maszkhasználat az iskolában de utána sem javult a helyzet.

Nálunk nem baj ha taknyosan viszed a gyereket.

Nagyon könnyelmű a tanár. Annak ellenére, hogy múltkor egy hétig járt egy kislány taknyosan és utóbb kiderült, covidos volt. Nagyszerű.

Hiába a maszk. A teremben leveteti velük.

Nem sok értelme van így.

Ugyanúgy elkap mindent.

2021. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szigorú szabályok miatt feltűnő a sok betegség. Anno elég sokat jártam iskolába én is meg tesóm is, de unokahugaim is folyó orral, kis torokkaparással, köhögéssel. Most az első hapcira hazaküldenek oviból és suliból mindenkit.
2021. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem. A lányunk egyszer sem hiányzott még ebben a tanévben, de az előzőekben is átlag évente egyszer. Az osztálytársainál sem jellemző és az ismerőseimtől sem hallok ilyet.
2021. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az óvodában megszűntek az állandó betegeskedések. Konkrétan a fiam 7 éve nem volt beteg. A lányom azért évente egyszer elkap egy náthát.
2021. dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is szeptember óta minden hónapban hiányzott, pedig sosem volt beteges. Valószínüleg így megy majd a tavaszig, hiába adom neki a vitaminokat, grapefruit cseppet, mindig visszaesik. 12 éves és pici kora óta max. 1 hetet volt beteg 1 év alatt.
2022. jan. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!