Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért veszik ki sokan mostanáb...

Miért veszik ki sokan mostanában a gyerekeiket bárányhimlő idején?

Figyelt kérdés
Már évek óta hallok olyan eseteket, hogy ha megjelenik a bárányhimlő egy iskolában/ócodában, akkor a szülők kiíratják a gyerekeiket egy bizonyos időre. Idén az unokaöcsém osztályában is ez volt. 24-ből asszem 7 gyereket kivettek a szüleik. Ők még nem kaptak bárányhimlő elleni oltást, egyikük sem, és állítólag épp ezért vették ki őket. Csak szerintem ostobaság ez? Ezelőtt 20 évvel még az volt a bevett szokás, hogy hagyták hogy mindenki elkapja, mert fiatalon szinte semmi esély nincs a komoly következményekre, míg ha felnőttként kapja el valaki, akkor akár bele is halhat. Akiket kivesznek oltás nélkül, ott mit gondolnak a szülők? Hogy soha nem fogja elkapni? Szerintetek van ennek értelme és haszna?

2021. dec. 28. 17:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2016 november közepétől volt az oviban 2017 május végéig. Azóta most 2022 januárban lett, de most hamar lecsengett. Lányaim anno elkapták, 1 és 6 évesen. A kicsi full tele volt pöttyökkel, a nagy nem. Nem vakaróztak, nem is viszketett, érdekes. Nem is írt fel semmit rá a doki. 2 hét alatt lezajlott. Az első gondolatom az volt, hogy de jó, legalább amikor kismamák lesznek, már nem kell emiatt aggódni, hogy fejlődési rendellenességet okoz a babájuknak! Én is emiatt gondolom, hogy vki kiveszi a gyerekét, mert esetleg terhes és fél. Én akkor vettem ki két hónapra a nagyot az oviból, amikor száj-kéz-láb szindróma volt, mert utolsó trimeszterben okoz gondot a kismamának és én pont abban voltam. Szóval ez lehet indok...
2022. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!