Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek meg kéne tartani...

Szerintetek meg kéne tartani a szóbeli érettségi vizsgákat?

Figyelt kérdés

Nemrég találtam rá egy petícióra, amivel a szóbeli vizsgák ismételt eltörlését követelik:

[link]

Nektek mi a véleményetek erről?

Akinek van idén érettségiző gyermeke vagy ismerőse, ő mennyire ért egyet az itt megfogalmazottakkal?



2022. jan. 30. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen, meg kellene tartani. Egyrészről nem értem, miért kellene eltörölni, aki írásbelire fel tud készülni, az szóbelire is. Másrészről sokaknak pont a szóbeli jelenti a könnyebbséget, én is rengeteget javítottam anno kb mindegyik írásbelimen. Ez megint csak a linkeskedésről szól, pont mint a nyelvvizsga esetében...
2022. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
Meg fogják tartani, akárki akármit akar. Senkit sem érdekel már ez a járvány odafent. 40 ezer ember meghalt, miért pont még 1-2 ezer hatná meg őket, ha eddig nem hatotta ez meg őket?
2022. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Kettes! Mi az összefüggés a szóbeli vizsga és emberek halála között? Lehet online is vizsgázni, akinek esetleg erre nincs lehetősége, az bemegy személyesen, amit előre úgy kell megszervezni, hogy ne legyen jelen 128 ember egymás nyakában. Annyira azért nem bonyolult ez.
2022. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Nem bonyolult, csak másról szól neked, meg másról a kormánynak. De ha eddig nem esett le, ezután se fog.
2022. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Várom az érvelést! Eddig csak dobálóztál a szavakkal. Tehát mi az összefüggés?
2022. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
szerintem hatalmas hiba volt eddig is eltorolni. a legtobb iskolaban igy se tanulnak meg a diakok eloadni, beszelni
2022. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Persze. Egyszerűen az érdemli meg az érettségi bizonyítványt, aki szóban és írásban is le tud vizsgázni.

Ez egy vízválasztó, megszűri a tanulókat, hogy ki alkalmas továbbtanulásra, és ki nem.


Kihagyni nagy hiba.

2022. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Én nem értem ezt a petíciót! El tudnak járni moziba, koncertre, mekibe, meg a boltba sok ember közé, de egy vizsgabizottság meg az osztálytársak már rizikó faktor. Vagy mi a probléma a vizsgával?
2022. jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8-asnak igaza van. Semmi korlátozás nincs gyakorlatilag, miért pont az érettségit kéne elhalasztani? Amúgy az érettségi vizsgán eleve nincs tömeg, 2-3 diák, 2-3 tanár. Akkor már az írásbeli rizikósabb, ott többen vannak egy teremben.
2022. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
88%
Pont ezért eddig se volt értelme nem megtartani. Viszont akkor ennyi erővel idén se legyen.
2022. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!