Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskola kollégiummal...

Általános iskola kollégiummal mikortól?

Figyelt kérdés

Szívesen járatnám a gyerekem bentlakásos iskolába, amikor csak néha látogatom meg hétközben, illetve teljes hétvégéken és szüneteken nálam lenne, illetve betegség alatt.


Felsőtől gondoltam, van valakinek pozitív tapasztalata ezzel kapcsolatban?


A lányomnak egyelőre tetszik az ötlet, mert a filmekben, könyvekben szórakoztatóan van előadva az egész, ha tehetné most is barátnőzne egész nap nélkülem. Természetesen videócseten, telefonon is tartanánk a kapcsolatot naponta.


Ismertek jó bentlakásos iskolát?


2022. ápr. 4. 15:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy én vagyok tájékozatlan, de általános iskolai szinten itthon amik bentlakásosak, mind valami speciális fejlesztő intézmények. Nézz körül a környéketeken, hogy van-e 6 illetve 8 osztályos gimnázium, mert azoknak van kollégium része.
2022. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
69%

Magyarországon nincs ilyen.


Mármint van, de csak speciális iskola, spec szakiskola ( vakok/ siketek stb) , vagy pszichés problémásoknak vagy gyermekotthon szinten hátrányos helyzetűeknek.

2022. ápr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%

[link]


Hátrányos helyzetű gyerekeknek.

2022. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

Egri vagyok, amikor én jártam iskolába (20 éve érettségiztem), akkor az Angolkisasszonyoknál voltak bentlakó felsősök. Én nem oda jártam, szóval saját tapasztalatom nincs benne, de ismertem egy pár gyereket onnan (együtt jártunk zeneiskolába), nem nagyon panaszkodtak. Olyan is volt ott, akinek a családja Kanadában élt, ő biztos nem ment minden hétvégén haza.

Viszont ott elég komolyan vették a vallást, és azt sem tudom, hogy most milyen korosztályok járnak oda.

2022. ápr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Hát ezek nem pont olyanok, amilyenre én gondoltam filmek alapján.


Hatosztályos gimit azt nézek, nem rossz ötlet, úgy talán találok.

2022. ápr. 4. 21:23
 6/33 anonim ***** válasza:
80%
2022. ápr. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
77%

Off


Miert akarsz megszabadulni a gyerekedtol?

2022. ápr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Ez is nehéz helyzetben lévő gyerekeken segít..


7-es viccelsz? A legnagyobb élmény kollégiumban lakni a kortársaiddal. A lányom egyke, imádja a barátkozást, nincsenek rokon gyerekek sem, úgy kell hazaráncigálnom játszótérről, játszóházból, ottalvós bulikról lebeszélnem, hogy ne legyen túl nyomulós. Még jön ide ölelgetésre meg babusgatásra néha(este), de ez szerintem nem fog sokáig tartani, extra társaságkedvelő és nem tapadós. Tetszik neki az ötlet, én is mindig akartam, de nem engedték, csak felnőttként volt rá lehetőségem, mondjuk én azért, mert rühelltem a szüleim. Az én gyerekem szeret engem, de így is reggeltől estig kortársai közt van, és még többet szeretne belőle. Ez jó lenne neki idővel, ha elég nagy lesz, hogy teljesüljenek a vágyai, amit én is teljesen át tudok érezni. Az én gyerekem ilyen. Olyan lenne, mintha egy nagyon nagy családja lenne és a barátai mindig vele lennének. Szerintem ez klassz és neki is tetszik, magától(történet hatására). A nagyon vallásos és a hátrányos helyzetű, vagy problémás gyerekeket gyűjtő kolesz nem az igazi.


Néztem még a baár madasnak van kolesz része..



Kár, hogy nincs olyan, mint a könyvekben, filmekben.

2022. ápr. 5. 09:07
 9/33 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező 18 év alatt a koli nem olyan buli, mint amilyennek te hiszed. Megvan szabva mikor mehetsz ki, mennyi időre, kötelező tanuló szoba és nagyobb szigor mint otthon.
2022. ápr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem el, hogy valaki ennyi ésszel gyereket nevel. Tudod, miért nem olyan, mint a könyvekben meg a filmekben? Mert a könyv meg a film nem a valóság. És nyilván nem véletlenül nincsenek ilyenek: azért, mert nincs rá igény.

Az én lányom is, ha teheti, egész nap barátnőzik, de ezt annak a tudatában teszi, hogy ott van mögötte a biztonságos családi háttér, ahova bármikor hazajöhet, ha gond van, vagy csak unja. Bármikor magára csukhatja az ajtót, ha egyedül szeretne lenni, és bármikor odabújhat hozzám egy beszélgetésre, ha szeretne. (Nem, a videochat ezt nem pótolja). Ez nem tapadás, hanem biztonságos kötődés.

Egy 10 évest kidobni otthonról azzal, hogy "úgyis egész nap barátnőzni akar, és ez biztos nagy buli" egészen elképesztő ötlet, és itthon szerencsére nem is igazán megvalósítható.

2022. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!