Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolai beiratkozás...

Általános iskolai beiratkozás krétán keresztül: nektek minden körzetes iskolát megjelenít a listában?

Figyelt kérdés

E-ugyintezes-en íratnám be a gyereket, de a körzetes iskoláknál csak egy iskolát hoz, a másik két körzetes nem szerepel, pedig azok egyikébe szeretnénk íratni a gyereket.

Biztos hogy a másik kettő is körzetes, mert fent van a körzetes listán.



2022. ápr. 17. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, 1 gyereknek csak 1 körzetis sulija van. 🤷‍♀️
2022. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk nem. Úgy vannak a körzethatárok, hogy mindenki minimum kettőből választhat. A mi utcánkhoz 3 iskola is tartozik. Rákerestem az oktatási hivatal honlapján és ott is így szerepel.
2022. ápr. 17. 15:26
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Az oké, hogy egy utcán belül is változhat a körzet? Pl. Páros oldal egyik körzet, páratlan másik. 29 házszámig egyik, 30 házszámtól másik körzet.

Én sem találkoztam még ilyennel, hogy két körzetes lenne.

2022. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 2 iskola közül választhattunk (az adott utca adott házszámához volt 2 iskola), de nekünk pont azt hozta fel a rendszer, amelyikbe akartuk, így nem tudom, hogy a kérésben említett esetnél mi a helyzet.
2022. ápr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"Minden lakókörzet felvételi kötelezettségét több – a területen belül működő – általános iskola biztosítja. Ezáltal a szülők az adott körzeten belül több iskola közül választhatnak iskolát gyermeküknek. Körzetcsoporton belül nincs megkülönböztetés az iskolák között, tehát ezek az általános iskolák a lakókörzetben állandó lakcímmel rendelkező gyermekeknek kötelező felvételt biztosítanak a szabad férőhelyekre."
2022. ápr. 17. 16:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ah, ez anno nálunk is így volt. Tankerulet vagy mi volt a hivatalos megnevezese, 3 iskola tartozott bele. Hivatalosan mindhárom körzeti iskola volt, de ebből még volt az az egy, ami koteles volt felvenni a gyereket, ha annak q lakóhelye az adott iskola körzetében volt. Tehát volt A, B és C iskola. A iskola volt a környék, sőt a város legjobb iskolája, oda mindig óriási volt a tuljelentkezes körzetben belül és kívül is. B volt a lakohyelunk szerinti iskola, amolyan közepes, átlag suli, C pedig a "gyűjtő", ahova nem qkartal volna bekerulni. Nekünk anno javasolták, hogy a B-t, vagyis a valódi körzeti iskolát jelöljük, mert ha A-t jelolunk és nem fér be a gyerek, nagyon nagy esély bpvan rá, hogy a C-be kerül....
2022. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6, és akkor is már Krétás online beíratkozás volt?

Ha igen, ki tudtad volna bármelyik iskolát választani?

2022. ápr. 17. 17:12
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem, akkor még nem, ez jó pár évvel, ezelőtt volt. De amúgy akkor is szabad iskolavalasztas volt.
2022. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!