Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ilyenkor meg buktatják?

Szimo63 kérdése:

Ilyenkor meg buktatják?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A kérdésem az lenne hogy a lányom meg haladta a 250 nap igazolás az iskolába. Sajnos volt covidos meg nagyon beteges. Így nem tudtuk vinni. A tanár azt mondja vagy meg bukik vagy osztályozó vizsga. De hallottam arról hogy ha meg vannak a jegyei és osztályozható akor át engedik. Eddig van a 30 jegyéből vagy 5 db fekete pont. Ez igaz vagy nem?


2022. ápr. 22. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Osztályozó vizsgát kell tennie
2022. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nincs itt ellentmondás, ugyanazt mondod, mint a tanár: "A tanár azt mondja VAGY megbukik VAGY osztályozó vizsga." Erre te: "DE hallottam arról hogy ha meg vannak a jegyei és osztályozható akkor átengedik."


Tehát igaz: osztályozót kell tennie (ennyi hiányzásnál ez érthető, akármi is az ok), ha azon átmegy, akkor nem bukik meg.

2022. ápr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ugye a nyelvtant nem veled gyakorolja? Mert akkor 100% a bukás.


* megbuktatják

* meghaladta

* iskolában

* megbukik

* megvannak

* akkor

* átengedik

2022. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Eddig van a 30 jegyéből vagy 5db fekete pont." -ezt csak én nem értem?
2022. ápr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy van elég osztályzata (a dolgozatok nem emlékszem hány százalékán ott volt) akkor a tantestület megadja az osztályzatot és nem küldik osztályzó vizsgára. De ez a tantestületen is múlik, hogy osztályozható vagy nem, hiába van 10 röpdolgozata, ha a témazárókat nem írta meg és úgy ítélik levizsgáztatják inkább. De! A sok hiányzás, ha most át is engedik később fog kiütközni, mert a tananyagok egymásra épülnek, ha most valamelyik kimarad neki akkor jövőre hátrányból indul és vagy sikerül vagy nem. Egy jó képességű gyerek képes (vérrel-verejtékkel) utólag megtanulni és közben hozzá az újat, de leginkább az történik, hogy elkezdenek romlani a jegyei, mert az alapokban hiányosság van.
2022. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

250 nap?! Nem inkább 250 óra?

A teljes tanév nincs 250 tanítási nap.

A tanár jól mondja. Bevállalható az osztályozó vizsga, de a teljes évi anyagot kell tudnia minden tantárgyból.

Ha a betegség miatti kiesést tudtátok pótolni, akkor nincs gond, átmegy. Ha nem sikerül, akkor pedig a gyermeknek is jobb, ha évet ismétel.

2022. ápr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha újra járja az adott osztályt .mert egész nyáron tanulni az szívás .
2022. ápr. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es: az osztályozó vizsga júniusban van, és nem augusztusban.

Én az igazgatóval beszélnék. Hányadik osztályos?

A törvény pontosan úgy szól, ha meghaladta a hiányzás a 250 órát és nincs elég jegye, akkor a tantestület dönt, hogy osztályozóvizsgát tehet-e vagy évet ismételjen.

Tehát ha van elég jegye, akkor leosztályozzák, ha nincs, akkor akár úgy is dönthetnek, hogy ismételjen évet.

Ez egyébként egyértelműen a tantestület jóindulatán múlik, ugyanis még van 2 hónap, elég sok jegyet lehetne még begyűjteni, elmaradt témazárókat pótolni. Mindenképp az igazgatóval beszéld meg, hogy mi a tervük.

Ha nem akar veled egyezkedni, akkor fordulj a fenntartóhoz. Ha valóban beteg volt, arról nem tehet.

Egyébként meg az iskoláknak elég macerás megszervezni egy osztályozóvizsgát, ők is igyekeznek elkerülni, ha lehet.

2022. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem értem ha az ember szépen kérdez akkor minek a kritika? Ha nem a kérdésemre válaszoltok akkor nagyon elb*szt*k veletek valamit. Akinek nem tetszik lépjen tovább. Ha nem tetszik mit írok. Nyugodjon meg nem fog nekem se hiányozni. Inkább örülök hogy egy ekkora unatkozó ember nem válaszol. Ha nincs teendőd csak ide irkálni. Menj sétálj egyet.

Akik meg válaszoltak azoknak meg köszönöm szépen :)

2023. aug. 17. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!