Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolában tényleg nincs...

Iskolában tényleg nincs tanszünetekben gyermek ügyelet? Bugyuta kérdés,de mivel senkink nincs aki vigyázna majd a gyerekekre míg dolgozunk ezért ezek a dolgok megnehezítik a munkát..Idén kezdi a nagy a sulit.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 26. 21:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Van napközis tábor

vagy nem nyárra gondolsz?

2022. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 hét ügyelet van, közvetlenül a tanév vége után.

Tehát 2 hónapot kell megoldani, nálunk tábor, bébiszitter és szabadság van felváltva.

2022. ápr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk ugyanez, most kezdte. Kétszer megy napközis táborba majd, plusz egy még lehet hogy lesz. 2x5 napra utazik le vidékre a nagyszülőkhöz. Fennmaradó hetekre felváltva szabikkal oldjuk meg. Sajnos így a nyarat nem egészében itthon tölti, de legalább sok sok élménye lesz. Nekem rosszabb érzés, mert bárcsak itthon lehetnénk együtt.......
2022. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Ha jól tudom valamennyi ügyeletet köteles biztosítani az iskola, de nem biztos hogy helyileg ott lesz ahova jár. Lányom mikor egy megyeszékhelyen kezdte az elsőt át ofő mondta hogy pár hétre lehetne kérni ügyeletet de nem tanácsolja mert másik suliban lesz és általában olyan gyerekek vannak ott akiknek otthon főtt ételt sem tudnak adni, itt legalább azt kap (kisebbség)

Ha vidéken éltek szinte kizart hogy lesz. Sajnos zsebbe nyúlós lesz a nyár ha nincs nagyszülői segítség. Minden tábor elég drága.

2022. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Itt sincs semmi ügyelet, előre boldog vagyok, mert én megoldani ugyan meg tudom (home officeos ev. vagyok), de állandóan éjszakázok meg rohanok magam után ilyenkor sajnos. 1-2 tábort azért beiktatunk mi is.
2022. ápr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Nagyobb városokban van nyári ügyelet. Év vége felé szokták felmérni, hogy ki igényli és a kijelölt iskolákban tartják. Ott csak a kaját kell kifizetni, mintha suliba járna a gyerek, cserébe nagy programra ne számíts. Megőrzik őket az iskolában és ennyi. Kisebb városokban vegyes, van ahol van, van ahol nincs, kérdezd meg a suliban vagy az önkormányzatnál.
2022. ápr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Háth városba élünk. De 40_50ezer csak 1 gyerekre a tábor. És 2 gyerek van. Fogalmam nincs hogy tudnék jól kombinálni így ebbe a helyzetben :( dolgozni meg kéne..ráadásul most kezdtem márciusban.
2022. ápr. 27. 05:27
 8/18 anonim ***** válasza:
Érdeklődj az iskolában, biztos megoldható valahogy. És nézz körül az Erzsébet-táborok háza táján!
2022. ápr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, nálunk sincs nagyszülő aki vállalná.


Vannak ezek az Erzsébet táborok, jókat hallottam róla, és olcsó.

Sok helyen az önkori szervez ingyenes tábort.


És más szülövel összefogni, egymás gyerekére vigyázni.


Esetleg ha van rokon aki besegít.

2022. ápr. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pont ezt akartam javasolni én is, amit a #9.

Össze lehet fogni más szülőkkel! Amelyik szülő pl. otthon van a sajátjával, simán tud vigyázni másik 2-3 gyerekre, és kölcsönösen a többiek is. Így már eleve harmad-negyedannyi szünidei szabadságot kell megoldani.

2022. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!