Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akik most szülők és még a...

Akik most szülők és még a régi időkben voltak gyerekek, mit gondolnak erről a cikkről? Mit gondolnak a történtekről és az utóhatásáról? Mivel ez tavalyi cikk, lehet tudni arról, hogy mi lett a vége?

Figyelt kérdés

[link]


Tömören összefoglalva egy kislánynak balesete lett, mert nem engedte ki a tanár a toalettre és az anyuka eljárást indított az iskola ellen, a kislánynak pedig pszichológushoz kellett járnia, mert önbecsülési problémái lettek. Az esetet súlyosbítja, hogy a tanár galád módon viselkedett, mind a baleset előtt, mind utána.


Érdekelne azoknak a véleménye, akik a kilencvenes években vagy előtte voltak diákok és most szülők vagy nagyszülők.


2022. ápr. 28. 23:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
77%

Hiányérzetem van. Engem érdekelne, hogy az anya és a gyereke között mi volt az eset után.


Egy picigyerek nagyon érzékeny és befolyásolható. Nem mindegy, hogy hogyan kezelik otthon, tudatosítják benne, hogy "nyugi, a tanárod egy idi..óta, de amúgy semmi nem történt" vagy az anya drámaian áll hozzá, hogy szegény gyerekével mi történt.

Ha az utóbbi van akkor nagy valószínűséggel a gyerek is érzi, hogy tragédia történt, úgy is fogja fel.


Nálunk is egyszer bepisilt egy kislány, mert nem ért udvarról időben a wcre, nem cirkuszolt a tanár, levetkőztette, hívta az anyukát, a lány végig vihorászott és rajzolgatott (azért tudom, mert mi is bementünk, hogy a napközis tanárnak ne kelljen az udvar és a terem között szaladgálnia és én ültem a lány mellett), nagyon sok barátja volt utána is, a legjobb tanuló volt.

De ha jól leteremtették volna, az anyuka botrányt csinált volna, mi bántottuk volna, lehet másképp alakult volna a gyerekkora.


Szóltak az anyának? Vagy a tanítás végéig ült ott a gyerek? Mert ez nem világos, hogy ha szóltak az anyának, akkor miért nem tudta, hogy a gyereke bekakilt, ha nem szóltak és a tanítás végéig ült ott, az még a gyerek veszélyeztetése is, ezt nem tudom hogy fogadhatja el a vezetőség, hiszen ha a gyereket elrabolják vagy baleset éri, az ő felelősségük lesz.


A tanár viselkedése no comment, direkt ki akarja próbálni, hogy beszrik a gyerek vagy nem, aztán kizavarja az iskola elé? Az ilyen tanárok miatt nem tudom sajnálni a sztrájkoló tanárokat...

2022. ápr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem az összefüggést. Miért gondolod, hogy az ilyen megszégyenítés régebben elfogadott volt?

Nagyapám - isten nyugosztalja - középiskolai tanár volt annak idején, kőkeményen osztotta a körmösöket azoknak, akik rászolgáltak, mégis mindenki szerette és tisztelte egész életében, haláláig "tanárbácsi" volt mindenkinek.

A régimódi nevelési elvek nem egyenlőek a megszégyenítéssel, azzal pláne nem, ahogy ezzel a kislánnyal bántak. Nem értem, miért akarsz párhuzamot vonni.

2022. ápr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

A cikkben írják hogy a kislánnyal történt incidens "azokra az időkre emlékeztet, amikor még a testi fenyítés és a megfélemlítés bevett nevelési eszköznek számított. "


Erre vonatkozik a kérdésemben az a rész hogy hogyan látják ezt a helyzetet azok, akik abban a korszakban nőttek fel, "amikor még a testi fenyítés és a megfélemlítés bevett nevelési eszköznek számított."

2022. ápr. 28. 23:49
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én a 90-es években voltam diák (meg kicsit a 80-as évek végén), de ez már akkor sem lett volna elfogadható. Primitív a tanár a cikkben.
2022. ápr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
A 80 as evek kozepen voltam iskolas, ez akkor sem volt normalis dolog.
2022. ápr. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
73%

"Az ilyen tanárok miatt nem tudom sajnálni a sztrájkoló tanárokat."


Tehát egy-két ember viselkedése miatt elítéled mindazokat, akik az adott szakmában dolgoznak?

2022. ápr. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
55%

Nekem sem kerek a történet. Értem én, hogy a gyereknek veseproblémája van, de attól max pisilni jár gyakran, nem kakilni. Szóval ez az eset nem köthető a vesebajhoz. Innentől kezdve az alapszituációra én is azt mondom, amit a tanár, hogy egy 8 éves gyereknek már lennie kéne azon a szinten, hogy felmérje, szünetben kell elmenni vécére. Bár ugye itt is kérdés, hogy melyik osztályba jár ez a gyerek. Ugye vannak, akik 8 évesen kezdik az iskolát, ha ez az egész mondjuk novemberig történt, akkor még azt mondom, oké, a gyerek frissen került óvodából iskolába, még nem szokta meg az ottani rendet. De ha egy harmadikosról beszélünk, akkor már tényleg nem kéne órán kikérdedzkednie. (Mondjuk az direktben szívatás, ha többszöri jelzésre sem engedi ki a tanár a gyereket, de nehezen tudom elhinni, hogy ennyi lenne a történet. Ha így is volt, valami előzménynek kellett lennie.)

Aztán olyat egy iskola sem csinál, hogy kiküldik a gyereket az iskola elé, hogy várjon a szülőre két órát a hidegben. Szóval ha tényleg ez történt volna, akkor nem ez a baleset lett volna a cikk témája, hanem az iskola konkrét jogi felelőssége.

2022. ápr. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
26%

6, vannak jófej tanárok, az egyiküknek hála lettem író, de a sztrájkoló tanárok közül honnan tudjam, hogy melyikük normalis és melyikük teszi tönkre a gyereket?


Egy-két ember? Menj át az emberek - tanárok, iskolatársak kategóriába, rengeteg szadista tanárról olvashatsz. Egyszer írta valaki, hogy a mai napig a tanár viselkedése miatt úgy riad fel az álnából, hogy a verejtékében úszik.


Nem minden tanár ilyen, de nagyon sok van belőlük akik ugyanúgy sztrájkolnak mint a többi tisztes tanár.

2022. ápr. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
#7 A vesés dolgot én se értettem, de szerintem úgy értette a cikkíró, hogy a kislánynak egyébként is gyakran ki kell mennie, és erről a tanárnak tudnia kell.
2022. ápr. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
98%
Nincs most időm elolvasni a cikket, és gyerekem sincs, de véleményem van. Anno óvodában volt egy óvónőnk (80-as évek vége), aki alvásidőben sosem engedett ki minket vécére. Egyszer majdnem bepisiltem, kész csoda, hogy nem. Vörös, izzadó fejjel, kétségbeesetten fetrengtem az ágyon, a vén k...rva észrevette, hogy valami nem stimmel és rákérdezett, így még épp kijutottam. Rohadjon meg az összes ilyen pedagógus ott, ahol van, ahányszor nem enged ki egy gyereket, annyiszor görcsöljön be.
2022. ápr. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!