Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerinted van esély arra,...

Szerinted van esély arra, hogy az oktatás gyökeresen megváltozik a következő évtizedben?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy életképesebb fiatalokat neveljenek, az egyéni teljesítmény helyett a csapatmunkára neveljenek és az összetartásra. Nemzeti érzelműek legyenek, tudjanak vállalkozni, legyen pénzügyi műveltségük. Stb.

A jelenlegi oktatásban szerzett tudás nagy részét sosem kamatoztatjuk felnőttkorban.



2022. máj. 4. 11:04
A kérdező szavazást indított:
Változni fog
Nem változik érdemben
60 szavazat
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
54%

amiket leírtál példának nem az oktatás hanem a szülők feladata.

sok ember pont azért életképtelen mert a szüleik teszik azzá: túlféltés, burokban nevelés, mindent megcsinálnak helyette.

2022. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Az iskolának mi a feladata?
2022. máj. 4. 11:10
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Még sz.rabb lesz.
2022. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
27%

Te nem kamatoztatod, de más meg igen, attól, hogy te nem olyan pályára mész más még mehet oda ahol szüksége lesz rájuk, egy másik része pedig mint a történelem, irodalom alapműveltség, egy átlagos beszélgetés során is femerülhet. Az összetartást és a csapatmunkát otthon a szülő dolga elsősorban megtanítani, de jelenleg is, sőt már egy jó ideje gyakoriak a csoportos projektek az iskolákban. Az hogy tudjon vállalkozni nem tudod megtanítani egy olyan embernek aki nem ilyen alkat, van aki a szarból is pénzt csinál meg van aki ha a kezébe adják a kész terméket sem tud vele mit kezdeni, neki aztán taníthatod.

Amit én hasznosnak gondolnék az az angol meg általánosságban a nyelvek megnyomása, szerintem ez manapság az egyik legfontosabb. Az informatika tananyag modernizálása, kibővítése és óraszám emelése, hiszen a jövő az IT szegmensé. Illetve a társadalomismeret (vagy éppen milyen nyelven fut nem tudom) kibővítése adózással, járulékismeretekkel, munkaügyi témákkal, általános pénzügyi ismeretekkel, bizonyos népcsoportok ismeretével, bürokrácia ismerettel stb amiket később felnőttként tudnak hasznosítani. A gond az, hogy jelenleg ezek nem férnek bele az iskolák kapacitásába, nincsen tananyag / eszköz ami rendelkezésre állna, ezért a szülőre van hárítva nagyrészt.

2022. máj. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
63%

4: "Az összetartást és a csapatmunkát otthon a szülő dolga elsősorban megtanítani..."


He?

Az egyke gyereket, vagy azt, akinek +-10 év korkülönbséggel van tesója, tanítsa csapatmunkára a szülő. Nem a tanár, ahol egy kupacban ott van 20-30 azonos korú gyerek.

Köszönöm, hogy megnevettettél!

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))

2022. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
33%

Nem fog.

Ezert koltoztem el meg idoben, 20 eve, hogy az en gyerekemnek ne kelljen atelnie a magyar oktatas borzalmait (ovodatol kezdve).

2022. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem biztosan lesz változás, mert már most is elöregedett a rendszer. A "régi korok" tanárai most idős tanárok, többségük már nyugdíjas. A technika, a társadalom, a gyerekek igénye is változik. Valamikor muszáj lesz a változás. Jelenleg az óvodában érzem ezt, hogy nagyon nagyon régi elven működik, digitalizáció mentesen - na jó, már van 1-2 oktatási kütyü odabent. Én amúgy 90-es évekbeli vagyok, tehát én még bőven azt érzem, hogy nem kényelmes nekem ez a túlzott digitális lét, de a mi óvodánkban pl probléma, hogy a gyerekek többsége már nem rendelkezik fantáziával, nem tudnak úgy igazán játszani, nem tudnak kitartóan figyelni és hallott szöveg alapján visszamondani dolgokat. Mert sok a mese, a tv, a tablet, minden információ tálcán van kínálva.

Nem azt mondom, hogy rossz a hallott mese hallgatás, a körjátékok és a egyebek, hanem látszik, hogy a gyerekek többségének már más gondolkodás módja van. A mai gyerekek másképp fognak gondolkodni mint mi és ezt muszáj lesz követnie az oktatási rendszernek is.

2022. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Te nem kamatoztatod, de más meg igen

-- a legtöbb ember 12 évet jár suliba, és nem látszanak felvilágosultnak. Alig van pénzük, rengetegen vergődnek a kapcsolataikban, rossz az egészségük, ma felnőttnek lenni legtöbbször nem egy boldog dolog.


Az hogy tudjon vállalkozni nem tudod megtanítani egy olyan embernek aki nem ilyen alkat,

-- a dagi gyerekeknek akkor felesleges a testnevelés, soha nem fognak felmászni a kötelen.


Se az iskola, se a mai felnőttek nem nevelnek az életre. Általánosságban.

2022. máj. 4. 11:47
 9/48 anonim ***** válasza:
88%

Én azt látom, hogy ugyanazok a hibák, ami 40 éve megvoltak a rendszerben, többségében most is megvannak, sőt sok esetben romlott a helyzet.

A politikusok szakemberek helyett döntenek hozzáértés nélkül, íróasztal mellől, úgy, hogy csak távolról láttak gyereket. De az élet minden területén így megy ez. A rendszerváltáskor azt hittem, ez megváltozik, de csak rosszabb lett.

2022. máj. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
82%
Ráadásul ott van még az is, hogy TALÁN mi is nyugatiasodni fogunk egyszer és ott bizony van már hangsúly fektetve pl arra, hogy egy gyerek tanuljon meg tömeg előtt beszélni, legyen önbizalma stb. TALÁN egyszer nálunk is így lesz..
2022. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!