Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős, pont most 8 éves még...

Elsős, pont most 8 éves még mindig akadozva, lassan, betűzve olvas, ezáltal nem jó a szövegértés, és hallás után rosszul írja a szavakat. Ez még mindig kevés, vagy még belefér? ti hogyan mennétek tovább?

Figyelt kérdés

Fél évvel ezelőtt is kérdeztem a gyerekkel kapcsolatban, akkor azt a választ kaptam itt, hogy várjak, bőven belefér. Nos, itt tartunk az év végén és ugyanúgy állunk, egy gyógyped.ismerősöm szerint nincs meg a hang-betű kapcsolata nála. Matematika jól megy! viszont szövegértés, feladatértés olvasás után nem.

(például, a kutya kifut a rétre. Hova fut a kutya? Húzd alá. - és nem tudja aláhúzni)

Szavak másolása többnyire jó már. Tollbamondás után minden szava hibás .(például pirös, betűket másképp hallja, ezért rosszul írja... bögre helyett bökre stb.)


Gyógyped.ismim szerint vigyem logpédushoz disz gyanú miatt. Amúgy BTM-s a fiam.


Szerintetek 1. osztály végére ez még belefér, vagy már kóros?



2022. máj. 16. 16:57
 1/9 A kérdező kommentje:
heti 1x. jár fejlesztőtornára a suliba. Meg küzdősportra heti 2x.
2022. máj. 16. 16:57
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallása jó?
2022. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is diszgráfiás, hasonló tünetei voltak.

Én rögtön budapestre vittem vizsgálatra. 6 hetet kellett várni de így megvan az oka miért nem megy.

Rengeteget gyakorlunk olvasást, betű formálást. Ami a többinek kicsi gyakorlással megy az neki sokkal nehezebben. De már van fejlődése :)

Pozitív motiváció, kitartás kell!

2022. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hallása jó igen. Voltak problémák vele amúgy, túlhallást mondtak neki valahol. Az nem tudom, hogy mit jelent.


Köszönöm a válaszokat. Diszgráfiánál is előfordulhat szövegértési nehézségé s lassú olvasás? Azt hittem, hogy az csak az írásképre vonatkozik.

2022. máj. 16. 18:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez fejleszthető. Nem tornával, inkább diszlexia prevenciós módszerekkel. (Jó a torna, de hallás utáni differenciálásra nem igazán.)

A jó hír, hogy szépen leküzdhető, ha korán elejét veszitek. A rossz hír, hogy nem úgy, hogy többet gyakorolsz vele, hanem tényleg kéne egy jó gyógypedagógus.

De szerintem ne várj többet, félévkor elsőben ez belefér, de év végén már rossz jel.

2022. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de túlhallást mondtak rá,és te utána se olvastál,mi az?

Pedig van interneted,mert most is itt vagy. Nézz utána.

2022. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek vidd el normális kivizsgálásra. Magán úton fül orr gégészhez, a hallása miatt.

Szemészetre a látása miatt, ezek mellett meg a legmagasabb szintett a kivizsgálásra. Ami tényleg a budapesti, mert a helyi fejlesztő pedagógus véleménye kevés vagy nem megbízható.

Ha ezek megvannak lehet normális segítséget találni.

De ha nem kezded el most évvégére sem lesz vége. Mert a diszgráfiás vizsgálatra lehet több hónap a várakozás is!

2022. máj. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen problémád volt miért itt kérdezted miért nem egy gyógypedagógust.

Kérj időpontot az országos beszédvizsgáloba ők rendesen megnézik és adnak rendes szakvéleményt hol és hogyan folytathatná a gyerek az iskolát,ezen felül szemészet,fül-orr-gégészet is elvinem.

2022. máj. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Írni, olvasni MÁSODIK év végére kell megtanulni. Ennyi. Nincs mit ragozni rajta. Neki lassabban megy a tanulás. Majd belejön.
2022. máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!