Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy lehetne ezt megoldani? I...

Hogy lehetne ezt megoldani? Iskolában nem eszik, folyamatosan fogy a gyerek, de nem lehet ételt bevinni?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsős, az iskolában sem eszik meg, inni iszik de csak vizet, mást nem fogad el.

Reggel itthon eszik kicsit és mikor hazaér de akkor farkas éhes, kifosztja a hűtőt.


Az iskola szabálya miatt nem lehet ételt bevinni, az első hetekben tettem neki, de azt elvette a tanárnő. Iskola otthonos rendszerben tanulnak, nem hozhatom el, kötelező a menza. De nem eszik bent.

Most már látszik rajta, hogy a jó erőben lévő gyerekem, vékony beesett az arca, sápadt sokszor A gyerekorvos elküldte laborba is. Szerencsére nincs gond, de vasat írt fel neki.


A következő tanévben is ugyan ez a rendszer lesz, elutasították a kérvényem hogy másik osztályba átrakják, ami csak napközis nem iskola otthonos.


Nyáron lehet iskolát váltani?


2022. máj. 20. 15:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Miért jár ilyen iskolába? Ez valami speciális iskola, hogy bent laknak a gyerekek?


Egyébként bármikor lehet alapos indokkal iskolát váltani, ha van másik iskola, ahova átveszik.

2022. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
En tuti áttenném másik suliba
2022. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Egy pillanat!!!


És óvodában hogyan volt? Ott evett rendesen tízórait, ebédet, uzsonnát? Vagy ott 3 éven át te vitted be az ételt neki? Mert ha igen, akkor ez te szúrtad el vastagon!

Nem autista? Nincs valami személyiségzavara?

2022. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Ez valamilyen alapítványi iskola? Magyarországon van egyáltalán?

Sosem hallottam olyanról, hogy általános iskolában nem lehet tízórait, uzsonnát bevinni.

Melyik város?


A megoldás: másik iskola

2022. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

"Reggel itthon eszik kicsit és mikor hazaér de akkor farkas éhes, kifosztja a hűtőt"


"Iskola otthonos rendszerben tanulnak, nem hozhatom el, kötelező a menza. "


Most akkor reggel otthonról indul és délután hazamegy, vagy bent lakik? A két mondatod üti erősen egymást.


Amúgy sokat segítene a kérdés megválaszolásában, ha leírnád, hogy ez milyen iskola. Tuti, hogy nem egy mezei hétköznapi suli, mert magyarországi iskolák között olyan nincsen, ami alapból bentlakásos rendszert írna elő. Csak így nem lehet válaszolni sem. Ha pl. autista és ezért speciális iskolába kell járatni, mert integrált rendszerbe nem beilleszthető, akkor viszonylag kisebb a mozgási lehetőségetek új iskola terén, mint egy normális hétköznapi iskolába járatot gyerek esetén.

2022. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolaotthonos rendszer nem azt jelenti, hogy bent lakik a gyerek, hanem azt, hogy a tanítási órák a teljes napra vannak elosztva, nincs napközi.



Szülői értekezleten fel kell hozni ezt q témát. Azt nem lehet megtiltani, hogy q gyerek ételt vigyen be magával.

2022. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként nálunk anno kérték, hogy ne vigyenek a gyerekek ételt. Az oka nagyon egyszerű volt: a kicsik nem értették meg, hogy miért nem ugyanazt eszi a másik. Pistike miért eszik Dörmit, Katika Kinder Buenot, a többiek meg miért csak az iskolai vajaskenyeret. Az első pár hétben be is tartották a szülők, utána viszont simán adtak q gyereknek, amit akartak. Megtanultak, hogy ez nem ovi.
2022. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

Mondjuk a gyerekkel kéne kicsit elbeszélgetni, hogy nem finnyázunk annyira, hogy csak a vizet isszuk meg.

Én is rohadt finnyás gyerek voltam. Anyám egyszer egy éven át levelezett az üzenőben az egyik tanárral, hogy nem eszek, igen, tudja, akkor is befizet menzára, kit érdekel, hogy pénzkidobás, a lehetőség megvan, én meg eldöntöm, mit eszek.

Finnyás gyerek voltam és finnyás felnőtt vagyok. De igenis megvolt az, hogy kóstolni kell. Ha a levesből kihorgásztam a három darab husit, az oké. Ha a vadasból a pucér tésztát ettem meg, az is oké. Ha semmi nem kellett, ezért két karéj kenyeret vettem el abból, ami ki van rakva, az is rendben volt. De akkor is ott volt a menza, abból kellett választani, otthon meg volt vacsora.

Nem haltam éhen.


A küldjünk a gyerekkel plusz kaját dolgot butaságnak tartom, és tök jogos, hogy az iskola nem engedi, de azért van _néhány_ átmenet aközött, hogy üres vizet iszik a gyerek, vagy hogy belapátol mindent.

2022. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Én nem értek ezzel egyet.

Már csak azért sem mert rengeteg az allergiás, ne adj isten cukor beteg kisgyerek.

Nekem most fogja kezdeni a lányom az első osztály, tízórait, uzsonnát pl nem fog kapni az iskolában mert "elfogyott" a keret, holott 3 gyermekes nagycsaládosként jogosultak lennénk rá. Tehát otthon reggelizik, maj csomagolok neki tízórait, uzsonnát innivalót mert tanulószobás lesz, ebédet pedig kap az iskolában.

2022. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az oviban evett de ott helyben főztek, arra azt mondta finom, evett.


Beszélgetünk vele erről azt mondja a menza büdi, nem néz ki jól az ebéd.


Iskolaotthonos az, hogy elvan osztva a napi órák 16:30 ig és nem lehet elhozni hamarabb, nem speciális iskola hanem szlovák nemzetiségi iskola. Azzal érvelnek, hogy az iskola biztosítja a napi étkezést, nem higiénikus bevinni, meg nem jó a többi gyerekkel szemben ha mi viszünk enni.

2022. máj. 20. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!