Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Okos dolog szánt szándékkal...

Okos dolog szánt szándékkal visszatartani a gyereket óvodában?

Figyelt kérdés

Rokoni körben van egy kisfiú, augusztus első napjaiban született.

Idén szeptemberben mennie kellett volna iskolába az életkora alapján, de a szülők minden követ megmozgattak, hogy maradhasson.

Ők azzal érveltek, hogy nagyon “játékos” még, illetve hogy ő lenne a legkisebb az osztályban.

Ez utóbbi csak életkorra igaz, kifejezetten jól termett kisfiú.

Értelmes, kedves, én nem látom egyáltalán “játékosabbnak”, mint egy átlagos, iskola előtt álló gyereket.

Az óvoda véleménye alapján mehetett volna, de a szülők több szakemberhez is elvitték, és valahogy elérték, hogy maradjon.

A kisfiú, legalábbis amikor én beszéltem vele, nem örült neki, mert az összes barátja megy.


Jó dolog így tartani még egy évet óvodában a gyereket, ha nincs egyértelmű indoka?



2022. máj. 23. 13:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
43%
Ha nincs gyermeked akkor nem fogod ezt megérteni. Az iskola érettség komplex dolog és olyan nincs h túl későn kezdi a sulit, olyan van h túl korán.
2022. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Én is augusztusi vagyok és betöltött 7 évesen kezdtem a sulit, nem ujkeletű dolog ez, nem tudom miért csinálsz belőle nagy ügyet 🤷‍♀️
2022. máj. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
2022. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%
Ez az ő dolguk, nem a tiéd!
2022. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem butaság visszatartani a gyereket a fejlődésben. Én sem értettem soha, hogy miért jó ez.
2022. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%
5 os, nem a fejlődésben tartják vissza, ezt kellene felfogni!
2022. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

“én nem látom egyáltalán “játékosabbnak”, mint egy átlagos, iskola előtt álló gyereket.”


Nem is vagy vele gondolom 0-24ben…

Ez még a jobbik eset. Én olyat ismerek, aki meg erőltette a gyerekét az iskolába, hiába mondták az óvónők, hogy nem érett rá, maradjon az oviban még egy évet. Nem, anyuka beiratta iskolába, mert mit szólnak majd az emberek… aztán most nem győzi korrepetálásra hurcolni a gyereket, mert annyira nem tud lépést tartani az osztálytársaival. Meg az anyuka mesélte, hogy minden egyes nap, amikor hazeérnek az iskolából, le kell üljön a gyerekkel, és estig rágja a szájába a tananyagot, mert egyedül képtelen egy feladatot megoldani. Pedig nem hülye, csak egyszerűen még nem tartott ott, hogy suliba menjen, hiába töltötte be a 6-ot.


“A kisfiú, legalábbis amikor én beszéltem vele, nem örült neki, mert az összes barátja megy.“

Hát van ilyen, a suliba nem barátkozni megy elsősorban az ember, hanem tanulni. Barátkozni majd fog tudni az oviban, lesznek új barátai. Legalább a szüleinek van annyi esze, hogy nem a kisgyerek hangulata meg érzelmei alapján igazgatják a sorsát és a jövőjét.

2022. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Az én gyerekem júliusi.

Bár még kisebb, de ha oda kerülünk, és időben elküldjük iskolába, akkor az ilyen szülők miatt nem lesz pont ő hátrányban, azaz, hogy lesznek tőle szép számmal jóval idősebbek, nagyobbak is?

2022. máj. 23. 14:02
 9/27 A kérdező kommentje:

7, az óvónők is azt mondták, hogy mehet a gyerek.

Nem vagyok vele 0-24ben, az igaz, de nagyon sokat találkozunk.

2022. máj. 23. 14:04
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

20 éve ez a határ májusban volt. Most sok esetben a május-augusztusi gyerekeket tartják vissza, de ez nem visszatartás, hanem a rendszer rossz.


Az óvoda sok esetben küldené a gyerekeket a suliba, hogy ne kelljen velük foglalkozni.



Amúgy nem lesz hátrányban. Ha a te gyermeked 6 év 2 hónaposan iskola érett (és ez nem azt jelenti h tud olvasni v számolni,)


Ezek az iskola érettség szempontjai :a finom motorikusan készen áll e írni, csontosodás megkezdődott e - kéztőcsont miatt, a fogváltással mérhető, figyelme rendezett e, feladat és szabály tudata van e, szociálisan érett e, igen a TEST súly és a magasság is szempont, beszéd készség, térbeni tájékozódás, test tudat, egyensúly érzek fejlett e, kéz dominancia fixált e

2022. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!