Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megbuktathatják a 3.-os...

Megbuktathatják a 3.-os lányom általánosban?

Figyelt kérdés

A lányom énekből "bukásra" áll, énektagozatos osztályba jár ezért nagyon komolyan veszik.. Idén beláttam, hogy nem szereti ezt az iskolát, az ilyen jellegű órákat, és bevallom én sem rajongtam érte gyerekként.

Tehát ha úgy döntenék, hogy mas iskolába akarom át íratni, ami nem enektagozatos, akkor megbuktathatják és újból harmadikos lenne, vagy mehetne negyedikben?

Nem tudom a jelenlegi szabályokat ezzel kapcsolatban.


2022. jún. 9. 08:57
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
96%
Beszélj a tanárral mindenképpen. Kérdezd meg, mit kell tenni a kettesért, és mondd meg, hogy úgyis elviszed. Akkor át fogja engedni.
2022. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
93%

Ennis emelt énekzenére jártam. Tudom milyen elvarasok vannak, megertelek. Akinek ehhez nincs affinitása, az pont meg is jött ezzel a tantarggyal.


Én szépen megkeresném az enektanárt, a kb könyörögnék egy kegyelem kettesért (akár beadott szorgalmi, vagy valami árán) es szeptembertől új suliba vinném, ha van rá lehetőség.


Nekem tesóm van most így. Igaz ő 6.osztalyos.

5.től heti 5 németórával, 8.ra nyelvvizsgáztatni akarják. Bukásra áll. Anya volt a fogadó órán, lebeszélte a némettanárral a kettest megkapja az öcsém, cserébe sulit vált. Szeptembertől egy másik suliba kezd, angolon, 7.osztályban. annyi, hogy angolból felmérik hogy a kezdő vagy a haladó csoportba kerül-e.

2022. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Engem az érdekelne, hogyan lett ének tagozatos, ha ennyire nem szereti és nem megy neki?


Egyébként nem ufy van, hogy megbukik év végén és ennyi, azonnal osztály ismétlés. Van pótvizsga, illetve ha csak ez az egy tárgy a problémás, akkor normális helyen ha mással nem, hát kettessel, de átengedik a pótvizsgán.

2022. jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
67%

Hogyan gyűlöltessük meg az iskolát egy életre egy 10 éves gyerekkel.


Ugye a szülőre gondolsz, aki maga is utálta az éneket, de azért a gyereket tagozatos osztályba vitte?

2022. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Az egy dolog,hogy én nem szerettem. Az egyik legjobb iskola a környéken és feltételeztem, hogy megfelelő lesz, viszont ezt a szempont nagyon lehúzza a gyereket. Sírva jön ki az ének/furulya órák után és ezt nem vagyok továb hajlandó hagyni. Nem akarom,hogy ez határozza meg a gyerek elkövetkezendő éveit. Ha egy okos gyereknek akinek az éneken kivűl minden stimmel és megfelelő, nehogymár évet ismételjen és szétunja az agyát azokon az órákon amiket elvégzett jól.
2022. jún. 9. 10:52
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Egy tárgyból bukás miatt nem fognak évet ismételtetni, pótvizsgára küldik abból az egyből (ha az sem sikerül, akkor évismétlés).


Mi volt a megelőző 2 évben? Volt ennek előzménye? Már akkor sem ment jól az ének?

2022. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
98%

Szia! Mindenképpen az igazgatohoz fordulnek, ő majd elintézi, hogy ne bukjon a gyerek, és vidd másik suliba.

Velem is voltak ilyen konfliktusok a suliban, de nem foglalkoztak vele a szüleim, harmadikban oda jutottam hogy újra bepisiltem.

Egyébként sajnos vannak ilyen elvakult tanárok, tényleg mint egy pók raszabadulnak egy-egy gyerekre! Állj mellé, ez nem normális.

Majd később megtanulja hogy hogyan kell ügyesen ellavirozni úgy, hogy ne szálljon rá a tanár. Én is megtanultam. ;) Csak nem mindenkinek való a közoktatás egyennevelese.

2022. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanezt csinaltak a szuleim. Nagyon rossz voltam matekbol, igyhat logikusan matektagozatos reálgimnáziumba kuldtek, mert "a legjobb iskola a kornyeken" volt. Lelki nyomorek lettem, mire leerettsegiztem (emelt szintu matekbol persze 2esre). Azt hinne az ember, manapsag nyitottabbak a szulok es ndm nagyzolasbol valasztanak iskolat, de tevedtem.
2022. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
18, én a sport tagozatos iskolában jártam kb így….
2022. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
26%

Volt már erről kérdés. Nem nem tudja a gyerek teljesíteni a követelményeket, hanem nem akarja, mert jajj ő nem szereti az éneket. Csak dacol, anyuka meg adja alá a lovat.

Buktassák csak meg. Meg kell tanulnia, hogy vannak dolgok az életben amiket akkor is meg kell csinálni, ha nem akarjuk. Rengeteg gyerek nem szereti mondjuk a fizikát vagy a kémiát mégis át kell csusszani legalább kettessel, ha érettségizni akar. Legyen bármilyen okos, menjen bármilyen egyetemre még ott is lesznek töltelék tárgyak meg szabadon választható marhaságok amiket teljesíteni kell a diplomához.

Mehet anyuka balhézni az igazgatóhoz, vagy bárkihez, majd megtanulja szépen a kis csemete, hogy nyugodtan tehet magasról a kötelességeire, majd anyu intézkedik.

2022. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!