Komolyan megbuktathatnak valakit hittanból? Lehet ilyen nehéz a hittan?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom sokszor panaszkodik arra, hogy a hittan/vallás a legnehezebb tantárgy náluk a matekon, a filozófián és a törin kívül. Egy eléggé előkelő, erős, zsidó gimnáziumba jár. Azt mondja, hogy valami horror a tanár. Rabbi, filozófus és tanár. Félévkor 3 osztálytársát húzta meg hittanból. Rendszeresen témazárókat irattat, kötelező olvasmányokat ad fel (általában a Tóra egy részét, a Zohár egy részét, a Talmud egy részét, nevesebb rabbik írásait stb.), amelyekből aztán fogalmazást kell írni és mindent néz benne, ezenkívül röpdolgozatok és véletlenszerű feleltetések is vannak. Állítása szerint nemrégen olyan témazáró(ka)t íratott, aminek két része volt, egy fogalmazás és egy feladatlap. Utóbbiban benne volt egyszerre a zsidó misztérium, Mózes második könyve és még a hanuka csodája is. Előbbiben a Zohár szellemi tartalmáról, tanairól kellett írni. Állítása szerint, sokszor házi feladatokat is ad.


Tényleg lehetséges megbukni hittanból? Nem csak egy tölteléktantárgy, ami még csak nem is tudomány? Lehet ilyen komolyan tanítani? Én mindig tölteléktantárgynak ismertem és "hittantudományról" sem hallottam még.


Ebben lehetett valami valóság, vagy füllentés az egész?



2022. jan. 8. 01:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Felekezeti iskolában nyilván nem tölteléktárgy, hanem a tananyag szerves része.
2022. jan. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez így van a keresztény, muszlim stb. más vallási iskolákban is. Ilyen komolyan veszik?
2022. jan. 8. 01:39
 3/13 l0m3x ***** válasza:
14%
A teológia komoly téma. Ha hülye a tanár az csak plusz :)
2022. jan. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%

Az a probléma, hogy nem hittan hasznosítást oktatnak, a gyerek nem tudja mihez kötni.

Ami az iskolában megy, az agyatlan magolás.

2022. jan. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Egy református gimiben tanuja voltam, hogy valakit az érettségin megbuktattak református hittanból mert egy árva szót sem tudott a tételekből. Szerintem megérdemelte.


Azt nem értem, hogy miért megy valaki egyházi suliba ha hittanból a minimális szintet nem tudja teljesíteni. Lehet szídni a hitoktatót de nem kell a hittan kettesért zseninek lenni. Ha nincs meg az IQ akkor keress gyengébb iskolát.

2022. jan. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1%
Nem veszik ilyen komolyan sehol, felekezeti iskolákban sem. Ez egy különleges hely.
2022. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Természetesen, lehet nehéz, ha komolyan veszik. Az, hogy te nem hallottál még hittantudományról, egy dolog (bár nagyon sokféle felsőfokú hittudományi képzés van, ebből fakadóan sejthető, hogy van "hittantudomány" is, mint annyi minden más).

Azon kívül a hittan keretében is lehet rengeteg egzakt dolgot számonkérni.

2022. jan. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Ne higyjen semmiben csak magaban!
2022. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Csak minket még nem is azzal kínoztak, ami kellett volna az érettségire, s nem is mi voltunk a vallás osztály.


Sztori röviden:

Erdély, református gimi, A ostály = természettudományok, B osztály = református teológia.

A vallás órák nem osztály, hanem felekezet szerint voltak a 2 osztálynak "egybe". Szóval mi katolikusok voltunk nálunk vagy 45-en, a reformátusok (és az egy szál unitárius) lement a B-sek osztályába.

Nálunk a tanár egyben pap is volt, s minden hülyeséget kért tőlünk.

Félévente olvasónaplót kellet írni egy keresztény könyvből. Már 9.-ben valami vallás érettségi tételeket adott fel házinak. Volt vagy 200 agymosós kérdés-válasz párja, amit meg kellett tanuli. Meg a szentek életét is nagyon nyomatta (10 szent, az életük, s fejenként 10 bölcsesség). Ráadásul bőkezűen osztogatta a 3-4-eseket (ami nálatok 1-es).


A legszebb az egészben meg az (azon kívül, hogy nem csak a vallás osztályt sanyargatta, hanem minket is, akik direkt nem oda mentünk, hanem egy teljesen más szakra), hogy ez érettségire nem is kellett.


Bibliaismeretből volt nekünk érettségi. Ami annyiból állt, hogy volt 15 Ószövetségi és 15 Újszövetségi történet. Ezekből húztunk 1-et, s beszéltünk róla amennyit tudtunk. Bibliaismeret órán direkt erre készültünk utolsó évben. De még a tanár is segített (aki a bibliaismeretet tartotta), mert ő is tudta, hogy ennek semmi tétje sincs. Ok, van egy papírunk, de semmire se jó... A B-sek meg még kellet írjanak egy pár oldalas dolgozatot, s meg kellett védjék. (A vírus miatt amúgy mindenki dolgozatot kellet csináljon, megvédés nélkül)



Amúgy mikor 12.-es voltam az egyik 9.-es anyja (aki tanítónő volt) kicsit helyretette a tanárt, hogy mit képzel magáról. Szóval az utolsó év azért lazább volt.

2022. jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor ilyen iskolába jártam, hittanból 4es alatt nem volt jegyem. Igaz tanultam is rá viszonylag sokat a többi tantárgyhoz képest.


Ehhez tény, hogy kell egy normálisabb tanár is.

2022. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!