Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy vegyem rá a gyereket,...

Hogy vegyem rá a gyereket, hogy készüljünk a pótvizsgára?

Figyelt kérdés

11 éves a gyermekem, és sajnos úgy alakult, hogy pótvizsgáznia kell két tantárgyból.

Kérem, aki csak károgni jön ide, hogy miért hagytam, hol voltam, az lapozzon tovább. Elismerem, én is hibáztam, nem keresek kifogásokat, most viszont, hogy tragédiák sora után összeszedtük magunkat, szeretnék segíteni neki, amennyire csak tőlem telik.

Tervben van a magántanár, de csak július végétől tudná vállalni. Én addig szeretnék készülni vele. Írtam egy tervet, amihez tartanánk magunkat, de még el sem kezdtük ( természetesen nem most rögtön szeretném elkezdeni, pihenhetne pár hetet, hiszen most ért véget a suli, hagyom pihenni, úgyhogy aki ezt írná, feleslegesen írja) de már most élből elutasítja.

Úgy terveztem, hogy mindennap fél órát gyakorolnánk.

Sajnos a jutalmazó módszer nála nem működik, számtalanszor próbáltunk már így tanulni az évek folyamán.

Félek, hogy nem fog sikerülni a pótvizsga.


2022. jún. 17. 12:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Nincs ilyen, hogy elutasítja. Úgy kell hozzáállni, hogy ebben a kérdéyben nincs helye semmiféle vitának, "nem tanulok" opció egyszerűen nem létezik. Mint hogy ruhában megyünk az utcára. Nincs olyan, hogy ő most pucéran akar. Nem létezik ilyen lehetőség. Na, a tanulással ugyanez. Nem kell jutalmazni meg könyörögni, csak közölni, hogy július 15-től napi fél órát tanulunk a terv szerint és kész. És ez nem kérdés, hanem közlés. Maradj nyugodt, higgadt, ne könyörögj. Ez fog történni es kész.
2022. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Hagyna neki szünetet a fene,megbukott ennek ez az ára,hogy nincs nyár. Ez van aki 11 évesen 2 tárgyból bukik azzal mi lesz később?
2022. jún. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Esetleg nem mondja el, hogy miért nem akar tanulni?

Szerintem próbálj beszélni vele. Valami oka van, hogy nem érdekli a jövője, nem motiválja semmi.

Borzasztó nehéz lehet, de kitartást kívánok!

2022. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Milyen tárgyakból megy pótvizsgázni?
2022. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Az sem motiválja, hogy évet kell ismételnie, ha nem sikerülnek a pótvizsgái?

Szerintem is tartsd magad ahhoz, hogy ebben nincs vita, júliustól tanultok és kész. Napi fél óra ráadásul egyáltalán nem sok. Ha a jutalmazás nem működik, akkor tetszik vagy sem, szankciókat kell kilátásba helyezni. Ez nem egy apróság, amit el lehet tussolni.

2022. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Pár hetet pihenni?



Adj neki pár napot és ülj mellé tanulni!

Nincs ellenkezés mert most a jövő év a tét! Állj lábra, keményen..

2022. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon nem mindegy milyen tantárgyakról van szó. Amúgy szerintem bukás esetén napi 30 perc tanulás semmi. Egy egész éves anyagot kell alig 2 hónap alatt megtanulni, ráadásul 2 tantárgyból. Én buktam matekból és fizikából anno 10. osztályban. Nekem annyi engedmény volt, hogy júniusban nem kellett vele foglalkoznom, aztán július 1.-től magántanárhoz jártam heti 2-3 alkalommal, és mivel ez vitte a pénzt, strandra, szórakozni nem mehettem. Majdnem 2 hónap kemény tanulás, és így volt meg a 3-as pótvizsga.
2022. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Említsd meg neki, ha ez a vizsga nyáron nem sikerül, akkor nem egy osztályban lesz a barátaival (remélem van neki) és az új osztályban ő lesz a "bukott gyerek". Nálunk sose tudtak beilleszkedni a bukottak, addigra már kialakultak a klikkek.
2022. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Történelemből és matematikából kell pótvizsgáznia.


Azért gondoltam fél órára, mert ha naponta órákig erőltetem a tanulást, azzal ellenkező hatást váltok ki. Mégjobban fog ellenkezni, mégjobban megutálja.


#9 Ezeket tudja. Dehát más tudni valamit, mint megtapasztalni.

2022. jún. 17. 14:34
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
2-es tanácsához tartsd magad, amúgy meg tantárgyanként kellene 30 perc, az sem sok. Reggeli után tanulással kezdeni, addig nincs telefon, internet, haverok, strand, semmi, amíg nem tanul.
2022. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!