Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy alsós (vagy akár egy...

Egy alsós (vagy akár egy felsős) osztályfőnök mennyire van tisztában az osztályába járó gyerekek betegségeivel?

Figyelt kérdés
Mármint ilyenekre gondolok, hogy Lacika asztmás, Pistike csípőficamos, Juliska mogyoróallergiás, Katika szívbeteg.

2022. júl. 14. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Annyira, amennyit a szülők elmondanak neki.
2022. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Amikor még tanítottam, be kellett írni év elején az üzenőbe. Természetesen csak a fontosabbakat, amiről tudnunk kell. Pl. allergiák, diabétesz stb. A lúdtalpa mondjuk nem érdekel, azzal foglalkozott a gyógytesis, ha volt.
2022. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket azért "illik" tudatni az iskolával meg az osztályfőnökkel. A példában szereplő Juliska pl ha súlyos allergiás meghalhat, ha mogyoró tartalmú ételt eszik, a Katika szívbetegsége is fontos tény, lehet nem terhelhető annyira fizikailag plusz jobban kell figyelni, ha rosszul fontos tény (vannak tünetei ha épp omlik össze a keringése, kékül a szája, hideg verejték, ájulás stb), hogy szívbeteg. Az asztmás Lacikánál ott az asztma pipa, ha fullad bekell adnia magának, ha pánikol akkor a tanárnak (ha nem múlik rá akkor baj van)... Ha ezek közül bármelyik megtörténik akkor mentőt hívnia és könnyebb az ellátás, ha tudják mi a baj. A csípőficam is tesin, fizikai terhelésen fontos infó.
2022. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
*ha rosszul lesz
2022. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Ami evés-ivást érint illetve vészhelyzetet okozhat, azt mindenképp jelezni kell a tanító felé. Az sem árt ha a gyerek barátai tudnak róla ha pl asztmás rohama lenne hazafele a suliból vagy ilyesmi.
2022. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a gyerek egészségügyi állapota, betegsége olyan személyes adat, amihez csak akkor juthat hozzá a tanár, ha a szülők megosszák vele.

Gondolom, ha egy osztályban több gyereket érint többféle érzékenység/betegség, azt az osztályfőnöknek is valahol össze van írva, mert mindent nem is lehetne fejbentartani.

2022. júl. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
jó lenne ha tudna róla, az más kérdés, hogy leggyakrabban tudja és leszrja...
2022. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanító vagyok, halmozottan hátrányos helyzetű családokkal dolgozom. Nagyon nehéz információkhoz jutni, nehéz elérni sok esetben a szülőt. Hs tudunk is beszélni sok szülővel meg kell értetni, hogy milyen fontos ez, hogy mi is tudjunk róla. Számtalan olyan eset van, hogy mi sejtünk valamit, rákérdezünk a szülőnél és akkor mondja, hogy ja kaptak beutalót csak nem mentek el a vizsgálatra. Akkor van hogy mi rájövünk valamire és amikor rákérdezünk, akkor mondják hogy tényleg van olyan papír és ezután behozzák.

Én szeretek mindenről tudni. Az allergia alap. De az asztmát sem lehet félvállról venni. Az ortopédiai dolgok is érdekelnek, mert pl az osztályban havonta helyetcseréltetek velük, hogy mindenki más szögből lássa a táblát, ne egy éven keresztül üljön úgy hogy balra kell fordítani a fejét (nem hagyományos padsorokban ülünk).

Nálunk sok az SNI-s, BTMN-es, ADHD-s gyerek. Én mindig elolvasom a szakértői véleményt, érdekes pl a koraszülöttség okozta problémák. Hasznos ezt tudni, mert sok dologra magyarázatot ad.


Szerintem nagyon fontos mindenkiről mindent tudni az osztályfőnöknek. Mivel ha jön pl egy új tesi tanár fel tudom hívni a figyelmét én is arra, hogy mire kell figyelni. Szerintem ez is az osztályfőnök feladata.

2022. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket fontos tudnia a tanárnak is, hiszen a gyerek egész nap az iskolában van. Ha rosszul lesz a gyerek, hogy hívjon segítséget?
2022. júl. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!