Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mire jó a sportra nagy hangsúl...

Mire jó a sportra nagy hangsúlyt helyezni esetleg versenyszinten?

Figyelt kérdés

Nem egy hanem nagyon is sok felnőtt ismerősöm van akik vagy versenyszintű sportolók voltak tizen, huszon évesen, vagy szerződtetett focisták stb


30-40 évesen egyiknek sincs köze a sporthoz. A focistákbol annyi kett akik kijárnak meccsekre nézőnek, vagy a tv-ben nézik.

Versenyszintű atlétikázó egy Mobilcégnél dolgozik üzletben kb 10 éve. Extra bomba fitt alakkal, kemény sportolói múlttal 10 éve ül egy boltban.


Mi értelme van szülői részől akár 6 éves kortól vagy tinin a gyerekbe többszázezreket ölni, egy teljes sportolói életpályát is megalapozni akár, ha hosszú távon ilyenek lesznek belőlük?


(Nem arrol kérdezek akiket hetente hordanak egészség erőnlét vagy koncentrácio miatt sportolni, hanem arról kérdezek akik ezt nagyon komolyan alapozzák)



2022. aug. 15. 11:36
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

A focista ismerősöm csak annyit mondott mikor kérdeztem miérr nem focizik(csak a gyerekével focizik a jatszoteren!!), csak annyit válaszolt hogy kiöregedett.

Volt értelme akkor tanulás mellett látástol mikulásig hajtani?

2022. aug. 15. 11:37
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen szülők reménykednek, hogy majd az ő gyerekük lesz az az egy az ezerből aki karriert csinál a sportból. Amíg nem erőszakosak, a gyerek valóban abbahagyhatja, ha akarja, nincs lelki terror meg érzelmi manipulálás, csak tényleg látnak benne tehetséget, addig szerintem nincs gond ezzel.
2022. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Egy olyan városban élek, ahol van profi foci és kézilabda csapat is, és mindkettőnek működik akadémiája is. Nagyon kicsit túlzással azt lehet mondani hogy a városban alig van olyan óvodás és iskolás gyerek, aki nem tagja valamelyiknek.

A családok komplett hétvégéje megy el arra, hogy saját költségen hordják a gyerekeket versenyre, tornákra, a gyerekeknek meg rendszeresek a délutáni edzések. Hogy fér meg emellett a tanulás? De ami engem a legjobban érdekel az az, hogy vajon mindegyik gyerek önszántából megy? Vagy esetleg ott a szülői ráhatás, finom rábeszélés?

Jah, és mindegyik gyerekről az van mondva, hogy őrületes tehetségek.

Érdekes, közben meg a lett felnőtt csapatban alig van helyi születésű, a foci csapatban egy sem.

A kézilabda csapat utánpótlás nevelése eddig egyetlen országosan is ismert játékost nevelt ki.

Hova lesznek a tehetségek addigra?

2022. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Az akadémia végeztével nekik is érdekelne a sorsuk akik anno igy kezdték hogy mi lett velük vagy belőlük.


En azt látom vannak olyan általanos iskolasok akiket akár naponta- 3 naoonta visznek az egesznaoi suli utan fáradtan még édzesekre. Mert ezek vagy este 6 zol vannak 7 ig vagy hétvégente valóban vagy hetkiznao is hetvégén is.


Az általános iskolásokban en azt latom du 16 ra már rendesen le vannak terhelve. Ez egy felnőtt műszak önmagában. A tanulás mellett tenyleg kemény(otthonra is van szorgalmi meg házijavitás stb)


De ezzel a kemenységgel(vagy tanulás rovására) oké, bekerülnek versenyekre, vagy szerződtetve lesznek.


És aztán 30 felett meg beülnek dolgozni valahol 8-16..

Nem értem az egészet

2022. aug. 15. 12:03
 5/20 A kérdező kommentje:
Elütéseket kérlek nézzétek el
2022. aug. 15. 12:04
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

A férjem 18 éves korig korosztályos NB1 -es csaptban focizott. És nem bánte meg. Élményeket, kitartást, csapatszellemet kapott. IT vezető és emellett ultrákat fut 40+ éves. A sport szeretete megmaradt.

Engem sosem sportoltattak rendszeresen, én 16 évesen kezdtem magamtól versenyszerűen montain bike-ozni, de támogatás nélkül nem sokra vittem. Ellenben a sport szeretete nálam is megmaradt és tisztában vagyok vele, hogy mit ad az ember jelleméhez. Így a lányom is fog sportolni. Ha szeretne, versenyszerűen is. Ez utóbbi viszont rajta áll.

2022. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Leszogezem h a szuleimmel leulve megbeszeltuk ezt mielott jelentkeztem volna az elso uszasedzesre 6evesen.


Reggel volt egy uszasom suli elott, suliban uszoosztalyba jartam, igy minden reggel 1.ora uszas,majd iskola, aztan suli utan edzes, este haziiras, hetvegen verseny.


Nem voltam vilagelso, egy ido utan (7ev) valtottam karatera, ott ujabb 6ev kovetkezett,igaz csak heti 2 edzes, nyaron edzotabor, fekete ov elott megalltam.


Mit nyertem: fegyelmezett es kitarto vagyok MINDENBEN, ahogy irtad bomba alakom volt, rendszer szerint eltem, nem kallodtam el, nem jartam a gimisekkel kocsmaba es a szuzessegemet sem 13evesen vesztettem el, voltak barataim akikkel minden nap talalkoztam, csak nem a jatszoteren, hanem az edzeseken.


Sosem volt cel hogy olimpiai bajnok legyek, addig csinaltam amig jol esett, nagyon el kell nyomva lennie annak a kistininek aki hajlando csak szuloi nyomasra ennyi edzest bevallalni.


Emellett vegig kituno tanulo voltam, egyetemre elsore felvettek, 5ev alatt vegeztem el, akkor meg evismetles volt bmilyen bukas eseten.


En szemely szerint nem erzem h rament a gyerekkorom, 40evesen 3 gyerek utan kezd el latszani h mar nem sportolok aktivan, gyakorlatilag egyetem ota 20evig tinglitangli joga/pilates/fitnesz orakkal nemi futassal a testem elvolt azzal amivel az elozo 13evben megalapoztam az izomzatomat.


En sem ajanlom a heti 15ora edzest, de igenis fontos h a sport napi szinten a gyerekek eletenek a resze legyen.


Ugyanugy faradtan megy be masnap ha 2orat warcraftozik elozo nap 1 ora sport helyett, csak akkor szellemileg farad le, nem fizikailag.

2022. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
És a maraton futó kisfiú esetéről mi a vélemény? Pár hete a médiában sokat lehetett olvasni róla, hogy apukát feljelentette egy edző.
2022. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én addig hordom a gyerekemet edzésre, és ölök bele pénzt, amíg van kedve. Szereti. Ha megunja, nem erőltetem. Ha két évig csinálja, akkor addig, ha 10 évig, akkor addig. Én csak örülök, hogy érdekli valami sport. Ráadásul van hozzá tehetsége is.

De szerintem az gáz, ha a gyerek rá van kényszerítve!

2022. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Jah es meg egy a + oldalra, sosem voltam beteg. Natha volt a max, de betegseg miatt egyetlen napot sem hianyoztam sulibol, bivalyeros volt az immunrendszerem.
2022. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!