Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 1-es tipusú cukorbetegként és...

1-es tipusú cukorbetegként és enyhe-közepes gerincferüléssel küzdősportolhatok, tanulhatok harcművészetet akár hobbi, amatőr vagy m akár versenyszinten? Az sem baj ha csak hobbiként.

Figyelt kérdés

Mindig is rajongtam a küzdősportokért, már gyerek korom óta imádtam nézni mindenféle meccset (UFC, bellator, glory kickboxing, egyéb box gálák stb). Viszont sajnos megmaradtam a "csak nézés" szintjén, mert valahogy mindig féltem a cukorbetegség miatt.

Amik érdekelnének: Birkózás, Brazil Jiu jitsu, box, kickbox, muay thai.

Akár lehetne úgy is, hogy heti 2 box, mellette heti egy bjj/birkó?



2022. aug. 13. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Kérdezz már meg erről egy hozzáértő orvost. Köszi!
2022. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg orvost, de amúgy igen, miért ne lehetne? Én nem enyhe gerincferdüléssel erőemelek. Több orvos látta, van amelyik azt mondta hogy csak húzódzkodni szabad, van amelyik azt, hogy lehet szabad súllyal edzeni. De amúgy ha soha nem voltál aktív első körben jó lenne egy gyógytorna.
2022. aug. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt nem mondom, hogy soha nem voltam aktív, mert mai napig konditerembe járok. Elég szép fizikumot is hoztam össze, de már unom. Szeretném magam kipróbálni a fent említett sportágak valamelyikében.
2022. aug. 14. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!