Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ötödikes gyerekeknek tényleg...

Ötödikes gyerekeknek tényleg ennyi füzet kell?

Figyelt kérdés

Nagyalakú füzeteket kérnek az 5. évre a legtöbb tárgyból, azaz minimum kétszer (négyszer) annyit fognak írni, mint a 4.osztályban? Nem lesz annyi munkafüzetük?

Van amiből két nagy alakú füzet kell, matematikából 3 nagyalakú füzetet kérnek.

Sajnos eddig voltak olyan tárgyak, ahol alig írtak a füzetbe, azon kívül, hogy mekkora pazarlás, még több lesz a cipelnivaló.



2022. aug. 30. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz annyi munkafüzetük.

Lesz egy könyv, és a feladatokat a füzetbe írják.

Ez így volt az én iskolás koromban is.

Lesz 1-2 tárgy, amiből nem töltik meg, de a többségével igen. Aminél sok marad üresen, én következő évben simán folytatni szoktam, mikor én voltam iskolás. Rendkívül praktikus, mert néha a régen tanultakat úgyis vissza kéne keresni.

2022. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha matekból pl 3 füzetet kérnék az nem azt jelenti, hogy 3 füzetet egyszerre kell minden nap cipelni... 🤦‍♀️

Azt jelenti, hogy valószínűleg be fog telni, és amikor az első betelik elő kell venni a másodikat. Sokszor kérnek dolgozatoknak is külön füzetet, de azt nem kell hazavinni mindig, első alkalommal beviszi utána a tanár tárolja.


Azért kell nagyalakú, mert nem fog egy sorba kiférni egy művelet a kicsiben. Meg azért hogy mindenkinek egységes legyen, ha esetleg beszedik akkor ne egy össze-vissza méretű kupacot kelljen a tanárnak kezelnie, hanem egyformát.

Amiből nem telik be (pl rajz) lehet 6. osztályban ugyanazt a füzetet folytatni, nem kell majd újat venni.

2022. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, az mondjuk jó, ha kevesebb lesz a munkafüzet.


Rajzból nem kértek füzetet, de pl technikából most először igen.

Amikor én voltam diák tuti nem volt rajz és technika füzetünk, kíváncsi leszek mi kerül majd bele.

2022. aug. 30. 13:20
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem értem, ha betellik, veszek évközben, miért kell már év elején?
2022. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szinte minden tantárgyból kell egy dolgozatfüzet, amit a tanár 5. év elején beszed, és elegendő 8. év végéig. Ezekbe írják a röpdolgozatokat. Én is elcsodálkoztam anno 5. osztályban, mire kell ennyi...
2022. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Technikából többet írnak néha mint töriből, valami katasztrófa. Bizony ötödikben már többet írnak. A tanár beszél, adja az anyagot, ő pedig jegyzetel, egyre "felnőttesebbek ".
2022. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly volt 5.-es, matekre és természetre kellett nagyalakú, a többire kicsi, az etika, rajz, és technika füzetet ki se nyitották, így egy idő után már nem is vitte, idénre azokra nem is vettünk, ha véletlen kellene, ott a tavalyi.
2022. aug. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

11 kis és 11 nagy alakú füzetet kértek.

Nem hiszem, hogy a dolgozatra is kértek volna füzetet, de majd kiderül nemsokára.


Pár csomag írólap is kellett, gondolom arra írnak majd röpdogát.


(Eddig is tele volt a táskája, hát remélem jóval kevesebb lesz a tankönyv majd. Katasztrófa, hogy a 30kg gyereknek 8 kg az iskolatáskája. Most csak a füzetek majdnem 3 kg és ebből talán 3-4 tantárgynál van szerintem csak azért egy-egy plussz füzet, hogy legyen, ha betelik.Szóval a többit valószínű cipelgetni kell majd.)

2022. aug. 30. 15:09
 9/9 anonim ***** válasza:
24%
Ez tényleg jó sok füzet, mi 3 nagyot vettünk, 1 sima természetre, 1 sima és 1 kockás matekra, kicsiből meg 7-8 darabot a többi tárgyra, dolgozatfüzetet nem kértek. Év közben, ha kezd betelni valamelyik, akkor veszünk újat.
2022. aug. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!