Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a különbség?

Amber2.0 kérdése:

Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha valaki gimibe megy akkor a szakközépiskola és a középiskola miben különbözik? És melyikbe érdemes menni ha nagy célokat szeretnék elérni?

2022. szept. 12. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Én azt gondolom, hogy a szakközépiskola az szakmát is ad egyben, tehát vannak szakmai tantárgyak. Pl. közgazdasági szakközépiskola.

Én nem ilyenbe jártam, hanem olyan általános gimnáziumba, amely "csak" érettségit ad, szakmát, nem.


Maga az a szó, hogy középiskola, az csak egy gyűjtőfogalom, arra az iskolára utal, ami az általános iskola után jön , és előkészít a továbbtanulásra.


Nem akarok hülyeséget mondani, de ha az internet is téved, akkor én is .


[link]


[link]


Azt hogy melyiket érdemes választani, attól is függ, hogy mi szeretnél lenni. Én azért választottam olyan gimnáziumot, ami nem ad szakmát, mert még nem tudtam mi akarok lenni 8-os koromban. A "sima" gimnázium sem olyan rossz, mert érettségit mégis ad, sok szakmának az az alapja. Utána még bármit elvégezhetsz. A szakközépiskola pedig azért jó, mert időt spórolsz vele, rögtön érettségi után szakmád is lesz, és könnyebb elhelyezkedned, ha nem akarsz utána tovább tanulni.

2022. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha nagy célokat szeretnél elérni, akkor gázszerelőnek menj.
2022. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Pár éve változott a rendszer, már nem egészen az van, amit az első ír.


Középiskola= bármilyen középfokú oktatási intézmény, feltétele az elvégzett általános iskola.

Szakközépiskola= szakmát ad, 3 év, érettségi nincs.

Technikum = érettségit és szakmát ad(ezt gyakran az 5. Évben, tehát ez hosszabb procedúra), sok tárgyat nem vagy nem olyan mélységben tanulnak, mint egy gimnáziumban.

Gimnázium= szakmát nem ad, érettségit igen. Többnyire 4 éves, vannak sima gimik, speciálisak (pl matekos osztály, ahol heti 6-8 matekóra van), kéttannyelvűek... Vannak 5 évesek is, ott a 0. Év többnyire nyelvi előkészítő. 6-8 éves gimik azok, amikbe 4. Vagy 6. Osztályban lehet felvételizni, tehát ez részben általános iskolai képzés.


Ha egyetemre mennél, akkor technikum vagy gimi, ha inkább hamar dolgoznál, szakközépiskola vagy technikum.

2022. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó ez nem így van. Az egykori szakközepek, most szakgimnáziumok. Ad érettségit, de nem olyan magas szintű az alap tárgyak oktatása mimt egy gimiben.
2022. szept. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre készülsz, màr van egy kitűzött pontos célod, akkor gimnázium. Ezek között is van különbség:

- gyenge gimi: jó jegyek, nem olyan jó érettségi

- átlagos gimi: normálisan osztályoznak, az érettsegire is kellően felkészítenek

- versenyistálló: folyamatosan lehúzzák a jegyeket, emiatt pedig rosszabb osztályzataid lehetnek. Érettségire ugyanúgy jól felkészítenek, mint egy átlagos gimi.


Szakgimnáziumok vannak emellett. Ezek szakmát és érettségit adnak. Ha nincs pontos egyetemi terved (melyik szak érdekel), akkor ez teljesen jó megoldás, mert 2 dolog is lesz a kezedben. Innen még mindig mehetsz tovább egyetemre.


Sok ismerősöm tapasztalta azt, hogy 4 év gimi helyett lehet jobb lett volna a szakgimi, mivel ők csak azért mentek gimibe, mert nekik azt mondták a suliban, hogy ,,aki nem gimibe megy, az hülye”. Pedig a szakmunka például jobban megfizetett manapság sokszor. Egy b tervben is jó.

2022. szept. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kettes mondja jól - de érthető a zavar, kb minden évben átkeresztelnek mindent. Ezzel együtt rendszeresen változtatnak annyit a rendszeren, hogy nekünk a tanáraink könyörögtek, hogy ne bukjunk meg, mert nincs hova - azaz tizenegyik vagy tizenkettedik után újra kilencedikbe kellett volna mennünk, mert az alattunk lévő osztály annyival másabb képzést kapott.

Szakközépiskola (ami régen szakiskola volt) csak szakmát ad. Gyakran úgy épül fel, hogy három év után megvan a szakma, majd van lehetőséged 2 év alatt felkészülni az érettségire, ha azt is szeretnél.

Technikum (ami szakgimnázium volt, előtte pedig szakközépiskola), érettségid ad és szakmát. 4 év után érettségi, majd 1 évet maradva kizárólag szakmai tárgyakat tanulva kapsz szakmát (de már előtte is vannak ilyen tantárgyak).

Gimnázium érettségit ad.


Én szakközépiskolába jártam (közben szakgimi lett belőle, azóta már az is technikum néven fut), és fősulin sokat segített, hogy már tanultam bizonyos dolgokat. Teljes tantárgyak voltak, amikből csak egy kis ismétlés kellett a középiskolai anyagból, és ezzel a tudással mentem vizsgázni.

Ha nem tudod még pontosan, de az irány nagyjából megvan, kereshetsz olyan gimit, ami emelt óraszámban tanít bizonyos tantárgyat.

A középiskola az összes típusú iskola összefoglaló neve.

2022. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!