Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi alapján választanál általán...

Mi alapján választanál általános iskolát? Iskola vagy tanítónő alapján?

Figyelt kérdés

A körzetes sulink közel van, elsőtől tanítanak angolt, sok program van, tetszik, kertvarosiasabb környezet, új tornacsarnok. Tanítónőt nem ismerjük, vegyes véleményeket hallottunk róla. De sulit nézve, simán ide beiratnám a gyereket.

Egy másik suli kicsit messzebb van, városiasabb rész, kicsit lepukkantabb, régi épület, angol csak negyediktől van. Viszont a tanítónőt ismerjük, nagyon jó tanítónő, ismerjük a módszereit, hozzáállását, szívesen járatnánk hozzá a gyermekünket.

Színvonalra kb ugyanolyan a 2 suli, egyik se erősebb -gyengébb.


(És van 2 kisebb gyermekünk is, tehát ha a tanítónő alapján a nagyot odavisszük, akkor később vagy odahordjuk a kicsiket is, és már nekik nem biztos, hogy olyan tanítónő lesz, aki ennyire szimpi, vagy bevállaljuk,hogy 2 suliba hordjuk őket).


2022. nov. 13. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
A körzetibe
2022. nov. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
És mi van ha a tanítónő jövőre otthagyja a sulit? Biztosan iskola alapján választanék elsősorban. Kivéve, ha tudom hogy nagyon rossz tanító van, de én adnék egy esélyt az első suli tanítójának.
2022. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Tanító alapján választanék. De gyerekfüggő is, te tudod, hogy a tied mennyire érzékeny alkat.
2022. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Mi 2 éve tanítónőt választottunk, jó döntésnek bizonyult.
2022. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Azt szokták mondani, hogy érdemes tanítót/tanítónőt választani, mert ő lesz a legtöbbet a gyerekkel. FOntos, hogy neked szimpatikus legyen.

Én megnézném mindkettőt és úgy választanék.

2022. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Mindig mondják itt, hogy a tanítót kell választani, de mivel a 3 gyerekemből kettőnek is elment másodikra a választott nénije, én ebben már nem annyira hiszek.

Mivel nálunk 3 osztály indul, így először az iskolát választottuk ki, és ott a 3-ból a legszimpibb nénit. De mint mondtam, nem maradtak sokáig.

Nálatok is ha több gyerek van, és nem óhajtasz magaddal kiszúrni, akkor iskolát választasz, mert oda fogod a többit is vinni.

2022. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy a körzetesbe íratnám. Ahogy itt többen is mondták, választhatsz te tanítónőt, semmi garancia nincs arra, hogy végigviszi a 4 évet. Nálunk egyik gyereknél sem vitték végig. Az egyik elment szülni, a másik otthagyta az egészet.

A körzetesnek nagy előnye, hogy közel van, majd meglátod. Iskolán kívül sem árt, ha vannak a közelben barátai. Hacsak nem valami elfásult vén boszi a tanítónő, akkor én oda íratnám a gyereket.

2022. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Mindenkepp a korzetesbe. A tanító választás lutri. Pláne 3 gyereknél ne szurj ki magaddal.
2022. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy többen is írták, hiába mondja mindenki a tanítónő választást, ha semmi garancia nincs arra, hogy végig is viszi az osztályt. Hallottam olyat is, aki gondosan kiválasztotta a tanítót, beíratta a gyereket, majd szeptemberben koppant, mert addigra az álom tanítónő talált másik munkahelyet. Én a leírtak alapján a körzetest választanám. Jelentős különbség nincs, sőt a környezet inkább ott a jobb. De elsősorban azért, mert nagyon nem mindegy, hogy hány éves koráig és milyen távon kell a gyereket neked iskolába vinni. Csak ezért átkelni minden reggel és délután egy nagyvároson a csúcsforgalomban hosszú távon nagyon fárasztó tud lenni. Főleg, ha a munkahelyed sincs a suli közelében. Egy közeli suliba, főleg ha nem kell forgalmas utakon menni, magától is elmehet egy gyerek már akár 2.-3. osztálytól is, sőt később együtt is mehetnek a kisebb tesókkal.
2022. nov. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 suli közül választhattunk (SNI-s osztály), sajnos tanár alapján választottunk, aki végül 2. év végén elköszönt...
2022. nov. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!