Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsőben elkönyvel a tanítónő...

Elsőben elkönyvel a tanítónő nemtörődöm szülőnek egy félreértés miatt?

Figyelt kérdés

A kisfiam elsős. Van egy nagyobb tesója ( 2 évvel) ő is abba a suliba jár. A nagyobb szülőijén is már elmondták rögtön az elején, hogy két hét után már a szülő ne lépjen be a tanterembe, pár hónap után pedig legyünk kedvesek elköszönni a folyósó előtt (ott van egy ajtó). Mindegy hogy ez nekem tetszik e egyetértek e, ezt kérték, akkor ezt is csinálom. (más kérdés hogy mindig látok más szülőket akik erre tesznek nagy ívben és 3.-4 es gyereket is bekísérnek, percekig búcsúzkodnak puszizkodnak -hangsúlyozom, ez nem baj, csak nem értem, egyesek miért tehetik meg, mások meg nem de mindegy ez nem tartozik a tárgyhoz).

Szóval a kisfiam első szülőijén is ugyanezt elmondta a tanítónő. Két tanítónő van , mindkettő tanít fő tárgyakat is.

Nagyjából egy korúak.

Hangsúlyozták már az elején, hogy ez nem az ovi , sajnos 31 gyerek szülőjével nincs idő reggelente az ajtóban csevegni. Fél 4 előtt nem tudok menni a gyerekért (én nem tudom másoknak biztos marha rugalmas munkahelye van hogy hamar tudnak menni, én ha 4 után 10-15 perccel megyek, már alig vannak az osztályban....)

Októberben 2 szer sikerült úgy 10-15 percet beszélgetnem a tanítónőkkel.

Aztán dec elején betegek voltunk, majd jött a szünet. Februárban jelezte a másik tanítónő hogy beszélnünk kéne mert a magatartása változó lett a gyereknek.

Kértem találkozót, meg is beszéltük hogy majd megbeszélik egymással, de azon a héten volt a farsang így áttettük köv hétre de végül nem jeleztek vissza hogy jó e nekik .

Erre múlt hét pénteken vmiért véletlen pont a másik tanítónő volt ott délután 4 kor, elkapott, lekapott a 10 körmömről hogy engem nem érdekel a gyerek, nem érdeklődök felőle, nem telefonálgatok rájuk , pedig elsős gyereknél ez mennyire szükséges . Hirtelen azt se tudtam mit mondjak, ott magyarázkodtam mint egy hülye hogy hát én úgy értelmeztem hogy azonos iskola azonos elvárások, meghát a másik tanítónővel beszéltem mivel ő van ott mikor megyek.

Vajon bekerültem a "kategóriába" nála most akkor 4 évre?

Kezdjem el hivogatni iskola idő után? Nem értem mi a megoldás .


2019. márc. 11. 08:50
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
A teljesítménye teljesen átlagos a gyereknek, jól teljesítettet kap mindig, a magatartása szorgalma is jó volt egész február hónapig.
2019. márc. 11. 08:52
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Igen és igen.
2019. márc. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszi :) Akkor ezek szerint a megoldás, ha vmit kérnek, tök ellenkezőjét csináljam :)
2019. márc. 11. 08:57
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy hívogatni kellene. Ha nem lehet velük kommunikálni, akkor honnan kellene tudnod, hogy gond van a gyerekkel. Szerintem ezt nekik kell kezdeményezni, mivel az ő szabályaik miatt vagy jóformán kizárva a suliból. Nálunk dettó nem lehet bemenni, az üzenőfüzetben lehet kommunikálni vagy fogadó órát kérni. Mivel a jegyek alapjàn en semmi gondot nem tapasztaltam, ezért még fogadó órát se kértem. Legközelebb írásban kérj időpontot, úgy legalább nem mondhatják, hogy nem érdekel a dolog.
2019. márc. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért elképzelem, hogy örülne a tanító, ha az összes elsős szülője érdeklődne nála esténként vagy délutàn munka után a gyerekekről. Biztos örülne.
2019. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

5 ös : állítólag MINDEN SZÜLŐ érdeklődik csak én vagyok ilyen "szaranya" .

Igen azt hiszem ez jó megoldás, írásban kérni fogadóórát.

Annak valóban nyoma van.

2019. márc. 11. 09:16
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, már a második gyerekem elsős, de a szülőiken túl még soha nem dumcsiztam róluk a tanítónénikkel. Kitűnő tanulók. Nyilván, ha gond lenne, hívnának, és mennék.
2019. márc. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam. A teljesítményével nincs gond.

A magatartásával sem volt eddig, most hogy lett, jelezték és mint írtam úgy is volt hogy bemehetek fogadóórára.

Kiváncsi vagyok/lennék még másokra is, hogy mennyire milyen gyakorisággal érdeklődnek rendszeres tájékoztatás jellegűen az elsős gyerekről.

2019. márc. 11. 09:40
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

Nehéz helyzet. Nálunk is elmondták tavaly, hogy az aulában búcsúzzunk el, még mindig a szülők 80%-as bekíséri az osztályba a gyereket... én is.

Amikor nekem beszélnem kellett a tanítójával, simán írtam neki egy sms-t, hogy legyen szíves, várjon meg napközi után, sietek. Mondjuk itt 16-ig van napközi, addig biztos ott van a tanítónéni. Amikor pedig nem ért rá a dolog, akkor messengeren megbeszéltük aktuálisan még aznap. Amikor a tanítónéninek volt olyan jellegű mondanivalója, akkor pedig ő várt rám akár még napközi után is, egy pillanatig nem láttam rajta, hogy ez gondot okozna.


Igen, azt gondolom, ezt egy kicsit "nagyvonalúan" kezelted, jobban oda kellene figyelni az ilyenre. De azért a 21. században könyörgöm, használjuk már ki az egyéb kommunikációs csatornákat is! a pedagógus is haladjon a korral, és ha gondja van, akkor igenis találjon meg téged valamilyen módon.

2019. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Ez a tanítónő pl. elmondta az elején,neki nagy kihívás a számítógép, ha fb csoportot szeretnénk vagy messengerezni, azt tegyük meg a másik tanítónővel.

Tehát épp ezért én őt számítógépes vonalon se zaklattam, hiszen elmondta hogy neki már kihívás.


Egyszer nem mentünk vmiért, akkor is a másik tanítónőnek írtam messengeren. Nem mondták, hogy gond lenne.

2019. márc. 11. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!