Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kirekesztett gyerekkel barátko...

Kirekesztett gyerekkel barátkozás az osztályban?

Figyelt kérdés
Tiszta Bradley feelingem van tőle. Van egy kirekesztett gyerek az osztályban, kicsik, a tanár, és a diákok sem szeretik, őrültnek tartják(nincskódja, pedig megjárta a szakszolgálatot). A gyerekem új az osztályban, elsőre vele beszélgetett és játszott, majd néha összevesztek, néha kibékültek, majd már nem akart vele játszani, mert rájött, hogy mindenki bolondnak tartja, majd kirekesztette, majd megsajnálta, és most itt tartunk, hogy sajnálatból játszik vele(szerinte), pedig tudom, hogy élvezi a játékot, mert láttam őket udvaron játszani. Most a gyerekem másik barátja közölte, milyen kedves a gyerekemtől, hogy sajnálatból barátkozik vele. Szerintem meg tökre nem kedves, hanem lekezelő dolog, pont kifejtettem tegnap ez előtt a beszélgetés előtt, hogy ne akarja nekem beadni, hogy sajnálja, mert vigyorog, csak szégyelli, hogy élvezni is szokta a társaságát, annak ellenére, hogy tudom, amikor bántják mások, akkor sajnálja. Megalázó, lekezelő, leereszkedő sajnálatból "barátkozni", mintha a másik értéktelen lenne, és nem lehetne igazi barátja, pedig csak 20 gyerek közt nem talál alkalmasat. A másik gyerek szerint meg becsülendő az ilyesmi. Nem akarom, hogy a gyerekem büszke legyen arra, ha lenéz mások és sajnálatból van velük, főleg, hogy nem is, mert láttam, hogy élvezi a játékot. A másik gyerek anyja nem képviseli ezt a véleményt, szerinte szép sajnálatból barátkozni.. Te elmondanád a véleményed? A könyvet legszívesebben elolvastatnám a gyerekkel, de már egyszer félbehagyta annyival, hogy Bradley hülye, pedig szeret olvasni.
2022. nov. 26. 05:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon gáz, hogy megakarod mondani a gyerekednek mit érez, mit nem érez, mit kellene éreznie, miért játszik, vagy miért kellene játszani a másik gyerekkel..

Engedd el, és hagyd a gyerekedet gyereknek lenni.

Azt az egyet kell neki megtanítani, hogy mindenki egyenlő, és mindenki ugyan úgy értékes.

2022. nov. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked is van kódod ugye?
2022. nov. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes írta. Majd ő tudja kivel és miért barátkozik.


Ui.. ki az a Bradley?

2022. nov. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 babyboom567 ***** válasza:
99%

Én a gyerekedet sajnálom, hogy ilyen szülő mellett kell felnőnie.

Különben meg valamit félreértesz, vagy félremagyarázol magadban.

Én is pont olyan vagyok mint a gyereked(vagyis gyerek és tini koromban én voltam a furcsa,kirekesztett),de azóta felnőttem,és minden elesett,ártatlan, kirekesztett emberben "sajnálom" a régi gyerekkori önmagamat, és MINDIG nyitok feléjük,és segítő bátorító kezet nyújtok,hogy ,igen ők is értékesek.Mert TUDOM,hogy nekem mi segített volna mikor mellőzött/kirekesztett voltam,amit senkitől nem kaptam meg.

A gyereked érzelmileg fejlettebb mint te, ne cse..szed el,hagyd békén.

2022. nov. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bradley az osztály réme


[link]


Nekem se tetszett ez a könyv anno. A Stanley a szerencse fia viszont egy gyermekirodalmi remelkmű, ha már a kezébe nyomsz valamit, inkább azt.

2022. nov. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig azt olvastam gyerekkénz, de ennyire nem maradt meg bennem úgy tűnik, hogy ott érdek barátság volt.. valami olyan rémlik, hogy rossz gyerek volt.. na mindegy..
2022. nov. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem teljesen túlkomplikàlod az egész sztorit. Jàtszik vele, tipikus kisgyerekek, ősszevesznek kibékülnek. Hagyjad màr őket. Ha azért jàtszik vele, mert kedveli, azért, ha meg mert màs úgysem, akkor azért. Miért kellene amúgy csakazért is gonoszkodnia valakivel, mert màsok is azt teszik?
2022. nov. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a kérdést nem egy felnőtt írta ki…
2022. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!