Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megtilthatja a tanár, hogy...

Megtilthatja a tanár, hogy bizonyos tantárgyakból emelt szinten érettségizzenek a gyerekek?

Figyelt kérdés

A lányom most 9. osztályos, és a kedvenc tantárgyát egy elég megkeseredett nő tartja. A mai órán állítólag kijelentette az osztálynak, hogy nála senki ne tegyen emelt szinten érettségit. Ha bárkinek megfordul a fejében, ő mindent megtesz, hogy erről lebeszélje.

Emlékszem, amikor én voltam gimis a földrajztanárunk kicsit finomabban, de hasonlóképpen vélekedett. A férjem levelezőn érettségizett, és azt mondta, hogy náluk is a fizikatanár kijelentette, hogy nála nem lehet érettségizni. Aki szeretne, most szóljon, mert akkor megbuktatja.

De most ez komoly? Mégis mit képzelnek?

Csak ugye megint az van, ha jelzem a felettesének, akkor jól lerontja a gyerek jegyét, szóval nem vagyunk vele előrébb.


2022. nov. 28. 16:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
99%
Készüljön magántanárnál és akkor már csak érettséginél tudják meg, hogy emeltezik… de amúgy nem értem én sem.. Miért baj ez egy tanárnak?
2022. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Gondolom nem akar többet dolgozni, mert egy gyereket felkészíteni érettségire az több munka a tanárnak is. 3.-ban amúgy kell 2 fakultációs tárgyat választani. Szóval járjon olyan tárgyakból, amiből nem is akar emeltezni, és a saját szabadidejében, az én pénzemből meg járjon magántanárhoz? Hát igazán szimpatikus ötlet, de sajnos attól tartok igazad van.
2022. nov. 28. 16:43
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát a mi iskolánkban senki nem foglalkozott azzal, ki akar emeltezni.. járjon faktra aztán vagy sikerül vagy nem.. Attól amúgy, hogy faktos nem feltétlenül emeltezik valaki. Sokan csak egy emeltet tesznek de két fakt kötelező.. vagy nem is tanulnak tovább ezért egyet se mégis kell faktra járniuk. Viszont ha szereti a tárgyat (bár hol van még a 12.ik) akkor gondolom jó is belőle, vegye fel a faktot, ha kérdezik mondja, hogy azért mert szereti a tárgyat..ennyi.. ha jó bőven elég a fakt is egy sikeres emelthez.
2022. nov. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én emelteztem, akkor az írásbeli is és a szóbeli is más iskolában és más tanárnál volt.

Ha ez most is így van és a gyereked fel tud külön rá készülni, akkor elég ha az érintett tanár csak az utolsó pillanatban tudja meg, hogy emeltezik.

2022. nov. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van, nem ebben az iskolában lesz az emelt, mondjuk ez igaz. Faktot sem akar tartani ez a nő, azt mondta. Ezért tartom felháborítónak, hogy nem adja meg a lehetőséget a gyerekeknek.
2022. nov. 28. 17:38
 6/39 anonim ***** válasza:
21%
23 éve érettségiztem, a fizikatanárunk dettó, aki emeletre mert volna menni, megbuktatta volna
2022. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
11%

Nem azt mondta, hogy megtiltja, hanem azt, hogy lebeszéli őket.


Teljesen igaza van, akinek nem kell a földrajz emelt, az véletlenül se válassza. Fogalmuk sincs róla most, hogy mekkora tudás kell hozzá. Nálunk a magyar volt ilyen, annyira szubjektív az emelt jó részének értékelése, hogy csak annak szabad vállalni, akinek nincs más lehetősége, mint ez.

2022. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
81%
6, 23 éve nem volt emelt.
2022. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
84%

8, volt, csak közös érettségi-felvételinek hívták és szemetebb rendszer volt, mint a mostani.

Két példányban írtzk, egyiket a suli javította, másikat az egyetem. És nem volt különbség ponthatárokban, ezért aki ezt írta, sokszor sokkal nagyobb tudásra rosszabb jegyet kapott a bizonyítványba, mint aki simát írt

2022. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
12%
Valamit keversz. 20 évvel ezelőtt se volt ilyen. Teljesen külön volt az érettségi és a felvételi.
2022. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!