Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kinek a hibája vagy mi lehet...

Kinek a hibája vagy mi lehet az oka ha a tanuló elveszíti a motivációját?

Figyelt kérdés

A tanulásban egy vagy több tantárgy iránt.

Amihez korábban nagyobb lelkesedéssel viszonyult.


2022. dec. 5. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a szülő hibája egy rossz tanár, szimplán kamaszkorral járó nehézségek is okozhatják. Kicsit részletesebben?
2022. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Én is feltettem pár napja egy hasonló kérdést, de ki is töröltem, mert egyből nekem estek többen, hogy miért akarom a gyereket versenyistalloba küldeni, ha már most nem motivált (nyolcadikos és egyetlen nap volt, amikor besokallt a lányom.)


Holott semmi olyat nem írtam hogy milyen iskolába akar menni, egyébként egy abszolút közepes-gyengébb gimibe szeretne bejutni. (jó gimi szoba se jött, nemhogy versenyistallo.)

2022. dec. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindig mindenki a másik torkának esik, ez ilyen fórum.

Egyszer én azt kérdeztem meg, hogy mi kell ahhoz, hogy a gyerekem pszichológia szakra jelentkezzen. Pár óra alatt eljutottunk oda, hogy a gyerekem egy h.ülye, és én rá akarom erőltetni a saját vágyaimat. Csak kapkodtam a fejem, hogy mi van?

Hogy a kérdésre is válaszoljak.

Én egyszerűen azt gondolom, hogy december van, és ők is elfáradnak. Valamint nem lehet olyan, hogy valakit minden érdekel. Lehet, hogy szereti a törit, de a matekot nem, vagy fordítva. Lehet, hogy volt valami negatív élménye, vagy az osztályban történt valami. Vagy tényleg csak kamaszodik.

Én pályaelhagyó tanár vagyok, és hallottam ezerszer az ilyen elméleteket, hogy egy jó tanár motiválja a gyerekeket stb. stb. stb.

De volt olyan osztályom, akikkel egyszerűen semmit nem tudtam kezdeni. Egy idő után az iskolában tanulni kell, erőfeszítést kell tenni, és sokkal egyszerűbb bevágni a sarokba a könyvet.

2022. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha több tárggyal is gond van, ott azért mindig az esélye, hogy tanár miatt történik.
2022. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Mindig kicsi az esélye, bocs
2022. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3.nagyon igazad van. Valószínűleg ez történhetett az én lányommal is, egy két napig eltartott ez a semmi sem érdekel dolog, de aztán összeszedte magát. Azt mondta hogy csak fáradt... Nyomasztja a felvételi közelsége is, meg hogy pont most nem kéne rossz jegyeket begyujtenie, amikor számít a félévi jegy nagyon. (2-es voltam).
2022. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Inkább úgy van, hogy két konkrét tárgyból nagyon tud szenvedni, a többivel meg elvan nagyobb erőfeszítések nélkül.
2022. dec. 5. 21:28
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy csak önmaga a tantárgy a probléma kérdező. Engem a fizika és a kémia egy darabig érdekelt, de ahogy nehezedett, már egyre kevésbé értettem, és gyűlöltem végig ezt a két tárgyat. Ehhez okot sem kell feltétlenül keresni.
2022. dec. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennyi alapján nem lehet tudni. Lehet a tanáré, lehet a szülőé, és lehet simán csak kialakultak a gyerek preferenciái. Mindennek van 1-2 szenvedős tárgy.
2022. dec. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ahogy nehezedik, megutálja, lehet a tanár hibája, lehet hogy annyi a tanulnivaló, hogy a diáknak már az általa szeretett tantárgyhoz sincs energiája stb
2022. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!