Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Csak nekem fura amit, a...

Csak nekem fura amit, a lányom napközis tanárnője csinál ebédeltetésnél?

Figyelt kérdés

A minap bementem a másodikos lànyomér a suliba, mert kivettem őt aznap a napköziből. Pont akkor vitték őket ebédelni, mondtam neki, hogy menjen ebédeljen meg. Amit a tanárnő átvitte őket az ebédlőbe a gyerekek beálltak a sorba és arra lettem figyelmes hogy az összes kislány beáll a fiúk elé sor elejére. Mikor eljöttünk megkérdeztem a lànyomat, hogy miért történt ez. A kislányom elmesélte, hogy év eleje óta így van, mert hogy a lányoké az elsőbbség. Viszont nekem ez NŐKÉNT kicsit túlzás. Van egy fiam is ès én is azt tanítom neki, hogy legyen udvarias főként a nőkkel, de szerintem a sornak az a lényege, hogy érkezés szerint beállsz és kivárod a sorodat. Szerintem ezzel csak feszültséget generál a fiúkban a tanárnő legalábbis a gyerek úgy fogja ezt fel, hogy: ,,Miért állhat be elém csak azért mert làny?”

Az én munkahelyemen is van ebédlő és meg se fordult még a fejemben, hogy engem a sor elejére kène engedni a többi kolleginával.



2022. dec. 13. 16:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Tornaórán is elől álltak, állnak a lányok, nem kell mindenbe rosszat látni.
2022. dec. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen beütései néha vannak a napközis tanároknak, szerintem ez ahhoz képest enyhe. Én se értek egyet vele, de ez van. Rosszabb tanárokat se bocsátanak el, mert akkora hiány van.
2022. dec. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
2000 es evek elejen voltam masodikos, de nalunk is igy volt.
2022. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

1


Csak az első tornatanárom csinált úgy, pedig az iskolás éveim alatt "elhasználtam" 4-et is. Az utolsó meg még nő is volt. Csak alsóban voltak elől a lányok, az után a fiúk kezdték a tornasort magasság szerint.


A tornasor meg nagyon nem egyenlő egy rendes valóéletbeli sorral.


Az a tanárnő nem tudom, melyik világon él, de egy kis elbeszélgetést megérdemelne...

2022. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Nagyszerűen el lehet így ültetni a nőgyűlöletet a kisfiúkban. Gratulálok a tanárnőnek.

Én őszinten szólva mennék az igazgatóhoz, pedig nekem is lányom van.

2022. dec. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fura. Nálunk sosem volt így. ('90-es években voltam én is sulis.)

Unokahúgom most másodikos, náluk sincs így.

2022. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ès az az érdekes, hogy szerintem még 30 éves sincs a nő, mert ha ezt egy 70 éves csinálná azt mondom oké ő még más világban nevelkedett.

Meg szerintem ez már nem is udvariasság ez inkább kivételezés.

Meg mesélte a lànyom még régebben, volt olyan, hogy az összes fiúnak büntetésből 10 percre fel kellett állni, mert, hogy rosszak voltak. Most ne mondja már nekem senki, hogy 14 fiú egytől-egyik rendetlenkedett 12 làny meg mind kis angyal volt.

2022. dec. 13. 18:09
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Valami férfigyűlölő tanítónéni lehet az...
2022. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Fura. Nálunk se volt így, a fiam szintén 2.osztályos de náluk sincs így.
2022. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Én is furcsának találom, és ahogy írták is, én is megosztanám az aggodalmam az igazgatóval.

Ez már erős túlzás. Tanárnő elvakult vérfeminista lehet, vagy valami hasonló problémája van, hogy már szinte többnek gondolja a lányokat, és úgy is kezeli őket, erőlteti. Ez nem normális. És ha valamelyik kisfiúban ez az az érzést kelti, hogy kevesebbet ér?

2022. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!