Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi van ha nem veszik fel...

Mi van ha nem veszik fel középiskolába?

Figyelt kérdés

Még odébb van kicsit, de eszembe jutott ez. Bp agglomerációban élünk (Üllő) gondolom a környékbeli középsulikba rengeteg jelentkező van

Mi van ha nem kerül be egyikbe se? Középiskolában már nincs ilyen, hogy körzetes? Mert nem találok ilyet. De hát tanköteles pedig. A közelben Vecsésen, Monoron van 1-1 középiskola. Gondolom főleg helyiek előnyben, meg azért ennyi településre ez nem sok, maga Monor Vecsés is nagy, Üllő, Pilis, és akkor még a sok falu is ott van. Mi van ha nem kerül be valaki?


2022. dec. 21. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan osztályok, ahol nem szokott maximális osztálylétszám lenni kezdéskor, mert kevesen akarnak annak tanulni. Valahol mindig van hely, max nem ott ahol ő is akarná.
2022. dec. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nincs körzetes és nem élveznek előnyt a helyi lakosok. Oda veszik fel ahova elég a tanulmányi átlaga, ha sehova nem fér be akkor ahol kevesen vannak és van hely oda benyomják, vagy egy kicsit messzebbi iskolába. A középiskolások már simán mehetnek kollégiumba, pl Cegléd. Én Ceglédre jártam gimibe, volt Üllői osztálytársam (és van kollégium is, habár ő bejárós volt). Ott is van több középiskola és több osztály is iskolánként egy évfolyamon. Vannak iskolák és szakok ahova szinte bárkit felvesznek, annyira nem jelentkeznek és emiatt a "ponthatár" is alacsony (van ahova bárkit felvesznek, azt is aki épphogy átvergődött valahogy)
2022. dec. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ceglédet amúgy utálom, mint várost

:(

Remélem nem kényszerülünk oda, akkor már inkább Bp.


Én ceglédi vagyok amúgy, de már én sem voltam hajlandó oda járni suliba, Nagykőrösre jártam

2022. dec. 21. 08:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában a gyerek érdeklődése és képességei alapján választanak középiskolát, tehát nem valószínű, hogy a környékről mindenki abba a kettőbe akar menni. Vannak, akik nyitottak a kollégiumokra, vagy mondjuk Budapestre, ahol nem 2 iskola van, és vonattal is elérhető 1órán belül egy csomó.

Körzetes iskola nincs, akit nem vesznek fel sehova, az kap egy listát azokról a sulikról, ahol maradt hely, és abból kell választania. Azt érdemes elkerülni.

2022. dec. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Székesfehérváriak vagyunk.

Itt van jópár középsuli. Itt úgy működik, hogy van egy "gyüjtő". Ha valakit nem vesznek fel sehova, na akkor oda mehet.

(Állattenyésztőnek vagy pék/cukrásznak).


Eddig sosem hallottam olyanról, hogy valaki azért került volna oda, mert sehova nem vették fel.

2022. dec. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Nincs körzet és nem számít hol laktok. Központi felvételit írnak a gyerekek majd, és az alapján kerülhetnek be valamelyik intézménybe. Van üllői kollégám, az ő gyermeke most kezdett Monoron a JAG-ban. Oda az elmondása szerint nehéz bekerülni, mert viszonylag jó iskola. Ha az nem sikerült volna, akkor Budapestet próbálták volna meg.
2022. dec. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez úgy működik, hogy amikor már aktuális, akkor felmész a comagna oldalra, vagy ahol éppen abban az évben vannak feltéve összegyűjtött ponthatárok, és beírod a gyereked jegyeit, és íratsz fele egy próbafelvételit, hogy lásd, kb milyen pontra számíthattok. Ebből látni fogod, hogy melyik sulik azok, ahova talán felveszik, ezeket beírod majd előre, és keresel pár olyat is, ahova tuti felveszik, és ezeket beírod hátra.

És ha ezután is történik valami katasztrófa, és sehova sem veszik fel, akkor májusban nekiállsz szörfölni a sulik honlapján és felhívogatod azokat, ahol jelzik, hogy vannak még üres helyeik.

Tudom, Üllőről Gyál nem annyira buli, de az itteni technikumba felvételi nélkül bekerül, ha 3 egész alatt is van a bizonyítványa akár. Vagy ugyanez felvételivel a Hengersor a 18. kerületben.

2022. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
100%
( általános végzettsége lesz. DE üres helyre úgyis felveszik.
2022. dec. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
A gyerek lakhelyéhez legközelebbi szakmunkás suliba automatikusan felveszik. Ezért kell a 3-4-5 vagy ami jó nektek utolsó helyre egy olyan sulit megjelölni ahol gyengébb a felvételi, ahová biztis felveszik.
2022. dec. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Van pótfelvételi az üres helyekre, de mivel nagyon sok iskolát be lehet jelölni, érdemes a végére egy nagyon gyengét beírni, ha félsz, hogy nem veszik fel. Tanköteles korú, olyan nincs, hogy sehova sem mehet.
2022. dec. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!