Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős félévijében mit jelent...

Elsős félévijében mit jelent a "jól teljesített“?

Figyelt kérdés

A lányom most elsős.

A félévi bizije szerint

Félévi minősítés:jól megfelelt.


Ez számomra 4es osztályzatnak felelne meg.

De nem értem miért ez jött ki, mivel egész félévben a számos értékelésből csak 1 db lett 90% alatti (87%lett, pont a félévi matek felmérés) nálunk 90től 5ös.

Szóval még nem igazán értem ezt a szöveges értékelés dolgot.



Kereszlányomnál úgy volt h dicséretes volt az akiknek csak 5ösei voltak

Kiváló az akinek becsúszott 1-2 4es, de átlagban még 4,5 felett volt

így így tovább

Vagy ezt sulija válogatja, esetleg nincs is már ilyen?



#félév #első osztályos #szövegesértékelés
2023. jan. 28. 09:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Nem rohadtul mindegy, hogy mit jelent? Jó azt kész, egy fél éve iskolás gyerekről beszélünk...
2023. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%

Elsőben még nem átlagot vonnak, hanem összképet néznek.

Lányomnak pl: nem volt 95 % alatti értékelése, mégis "csak" jól megfelelt lett magyarból, de a szöveges kifejtésből egyértelmű a magyarázat: írásképe miatt nem lett kiválóan megfelelt. Betűkapcsolásait kell gyakorolni.

Matekból volt egy 86 %-a is, "mégis" kiváló lett.


Olvasd el a magyarázatot!

Egyébként meg nem kell fennakadni.

2023. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%
Mit számít ez? Nem mindegy? Jól megfelelt, vagyis minden oké volt vele. Ne csinálj versenylovat már egy elsősből is.
2023. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nem fennakadtam, csak megérteni szerettem volna hogy mit jelentenek az értékelések, mert tavaly hasonló szöveges értékeléseknek "kiválóan megfelelt" volt az összesítője végén.
2023. jan. 28. 10:42
 5/35 anonim ***** válasza:
90%
Hát, akkor a tanárát kérdezd meg, hogy a konkrét gyereknek a konkrét esetben miért ezt adta. Mi nem tudhatjuk. Mindenhol más, és amúgy a kutya nem törődik vele.
2023. jan. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Nyilván való volt h a "kérdező" lesz a a rossz 😅

Csak a szöveges értékeléseket szerettem volna tudni hogy mik vannak egyáltalán, mert a googleben is különféle változatok vannak


Nem versenyeztetem. Nagyon büszke vagyok rá, és nem a bizonyítványa miatt (látom h milyen sokat fejlődött tanult)

2023. jan. 28. 10:45
 7/35 anonim ***** válasza:
79%

Ha elsős akkor milyen értékelése volt tavaly?

Egyébként annyit jelent, hogy jól megfelelt. Nem véletlenül nincsenek osztályzatok.

2023. jan. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
90%
De nem értelek. Nem csak ennyi van a "biziben", hanem kifejtik 8-10 sorban. AZT olvasd el, ott van a magyarázat!
2023. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Ékes példa vagy arra hogy a szövegértés mennyire fontos.

Pont ezért szeretném tudni például. Nem mindegy hogy csak nagyjából érti amit olvas, vagy teljesen tudja értelmezni az olvasottakat

2023. jan. 28. 11:24
 10/35 A kérdező kommentje:

#8 pont ezért nem értem a "jól" kifejezést, mert a szövegből semmi negatívum nem derül ki.

Szinte ugyan az mint a keresztlányomé volt tavaly, de neki az összegzésben "kiválóan teljesített" szerepel

2023. jan. 28. 11:28
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!