Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsó tagozatos harmadik...

Alsó tagozatos harmadik osztályosoknál, nem csak a jegyek szerint osztályoznak? Teljesen más jegyeket kapott mint a kréta rendszerben kapott félévi jegyek?

Figyelt kérdés
Krétában 4.2 es átlagra hármast kapott, ez több tárgynál is előfordult. Szülői értekezlet három hét múlva lesz csak :(
2023. febr. 2. 16:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
39%
Témazáró dolgozatot régen(2008ban ballagtam általánosból) duplán számolták. Ha azok rosszabbul sikerültek akkor azért 3as. Illetve az órai munka 5 sem számít akkora számnak. Meg azt szokták mondani félévkor adják a rosszabbat ha valaki kétesre áll, év végén pedig a jobban.
2023. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%
Nàlunk vagy 23 éve is dupla volt általánosban, gimiben tripla a témazáró súlya
2023. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
35%
Súlyozott osztályzás van.
2023. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a Kréta automatikusan súlyoz, tehát az, ami ott ki van írva, már a súlyozott átlag. Ettől persze még a tanár utána úgy zárja le, ahogy akarja, azt nem javítja ki.

Kérdezz rá a szülőin, mert ez így tényleg fura.

2023. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
A témazáró dupla jegyeknek van beírva. A gyereknek 2 darab hármasa volt csak.
2023. febr. 2. 20:50
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várnám meg a szülőit
2023. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is bemennék, kérnék fogadóórát. De mondd, hogy biztos, valami technikai hiba lehetett, vagy ilyesmi, ne támadj. Azt nem szeretik.
2023. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is bemennék a suliba, ez nagyon fura. Kérj fogadó órát, és mindenképp kérdezz rá, hogy számolják.
2023. febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Így én is bemennék, de az enyém nem tantárgyra(magatartás/szorgalom) nem kréta szerinti átlagot kapott, hanem más jegyet(jobbat). Én nem pattogok, le volt írva a kifejtés részben, hogy a kezdeti rossz után folyamatosan javult, ezért kapott végül jobbat akkor is, ha nem indokolta az átlaga.


Ha nem tantárgy lenne, akkor lehet nálad is ilyet csináltak, hogy mostanában voltak rosszabb jegyei, így a tanár úgy érezte, folyamatosan ront a gyerek, nem érdemli meg félévkor a szeptember-októberi teljesítménye alapján az osztályzást. Persze tantárgynál szemétség ilyet csinálni, mert a tudása attól még megvan a korábbi anyagból is.


Ez lehet mögötte? A félévhez közelebbi jegyei a hármasok?

2023. febr. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Ma bemegyek megkérdezni miért is ezt kapta. Októberben lett 3as dolgozata, akkor hiányzott és azokkal írta meg akik javítót írtak. Neki ezt sem adta meg. Eléggé sok gondunk van vele, ezen kívül is. Nem akartam a mindenért hisztiző anyuka lenni, de kezd sok lenni ez.
2023. febr. 3. 08:03
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!