Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Év végén csak a második...

Év végén csak a második félévet nézik, vagy az egész tanévet? Esetleg számít valamit a félévi, vagy az csak tájékoztató jellegű?

Figyelt kérdés
És az ötödikes év végi eredményt már nézik a továbbtanulásnál?
2023. ápr. 22. 00:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egész évet nézik.

Legtöbb iskolában nem számít a továbbtanulásnál, valahol kérik. Ez iskola függő.

2023. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2023. ápr. 22. 01:09
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Az egész évet nézik és ahol félévkor felkerekítettek, most le felé fognak. A legtöbb gimnázium és szakgimnázium, nár nézi az ötödikes jegyet.
2023. ápr. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És minden tantárgy számít, vagy csak a fő tárgyak? ( magyar, matek, nyelv, történelem)
2023. ápr. 22. 01:10
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Változó ez is.
2023. ápr. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi.
2023. ápr. 22. 01:35
 7/18 anonim ***** válasza:
18%

Iskola függő.

Sajnos ez a magyar iskola rendszer. A kamaszkori hülyeséggel az egész életük tönkre mehet.

Fiam is most ötödikes. Tombolnak a hormonok, haverokkal akar dumálni, fáradt. Jól el is cseszte a tanulást. Nem tudom hova fogom tudni így betolni majd. Tele van négyesekkel. Matekból és töriből is már csak 4es, pedig azok mindenhova kellenének.

2023. ápr. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Azért egy 4es tanuló élete nincs tönkretéve, hacsak nem ezt beszéled be neki. Most vagyunk túl lányommal a felvételi eljáráson, hát egyes szülők hozzáállasa valami katasztrófa. Saját megfelelési kényszerül miatt idegronccsá teszik a gyereküket. Borzalmas volt olvasni egyes szülők eszmefuttatását, akik szerint ha a gyerekük nem.jut be a top5 gimi egyikébe akkor kb vége az életének. Saját példámat látva ez nagy baromság. Anno 20 éve én is lemaradtam a legjobb gimikről épp amiatt,mert minden más jobban érdekelt mint a tanulás. Egy közepes szakgimiben érettségiztem, végig könnyedén vettem a gimis éveket. Jelenleg 1 szakma és 2 diploma van a kezemben és nagyon szeretem a munkám. Abszolút megatalatam a helyem az életben, semmiről nem maradtam le,hogy nem az álomsulimban végeztem.

Ezt ajanlanám minden tovabbtanulo diák szülőjének figyelmébe.

2023. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

8-assal tökéletesen egyetértek. Tag vagyok én is ilyen fórumokon, katasztrófa. A gyerek 89 pontos felvételit írt, de a szóbelin valamiért lepontozták, úr Isten, most mi lesz, nem jut be a Fazekasba. Én ki sem tenném a gyerekemet ilyesminek. 89 pontos felvételivel kb. a top 5 % legokosabb gyerekek közé sorolható, és ezt kudarcnak éli meg a gyerek? Szegény!

Valóban iskolafüggő, hogy mit néznek, és mit nem, nálunk Székesfehérváron azért a legtöbb suli a 7. év végi, 8. féléves jegyeket nézi. A Kodolányi pl. nézi az 5.-et is, de még simán kompenzálhat később, és a felvételivel is. Ha 4, hát akkor semmi baj sincs. Eleve most kerültek be felsőbe, sokkal többet kell tanulni, ezt is meg kell szokni. Valahogy tétje sincs még, legalábbis ők nem érzik. Az a tapasztalat, hogy azért hetedikben belehúznak.

Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Elvileg az egész tanév jegyeit nézik, de ha javuló tendencia van, azt figyelembe szokták venni. Pl. a fiam most töriből úgy áll, hogy van 5554-esei vannak, de első félévben másik tanár volt, akinél hármasnál jobbat nem kapott. Teljesen biztos vagyok benne, hogy nem lesz 5 év végén, még ha addig szerez pár ötöst, akkor sem.

De én azt mondtam, hogy lehetőleg 4 alá ne menjünk semmiből, én már annak nagyon örülök, ha ezt be tudja tartani. Sajnos esze ágában sincs tanulni. Én nem mondamám, hogy tombolnak a hormonok, alsóban sem tanult semmit, de ugye az még könnyű volt, most már nem elég, ha okos, már tanulni is kéne.

2023. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
11%
De ő egyetlen egy suliba szeretne menni és ott hatalmas a túljelentkezés, nézik az 5-ödikes jegyet is. Szakgimnázium, úgyhogy még a tárgyi felvételin is virítani kéne persze, de 4esekkel lehet el sem jut a szakmai alkalmasságiig.
2023. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!