Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem körzetes általános iskoláb...

Nem körzetes általános iskolába írathatom?

Figyelt kérdés

Még nagyon pici a kislányom, de már szeretnék előre gondolkozni. Oviból nagyon jó a körzetes, így azzal nincs gondom, viszont suli csak egy van a településen és brutál sok a kisebbség, nem túl jó hírű. Nem szeretném, ha ide járna, viszont a környék településein mindenhol úgy látom, hogy a felvételi körzet határ a város közigazgatási határa. Ez azt jelentené, hogy semmilyen lehetőség nincs arra, hogy máshova írassam majd be a lányomat? Vagy ugyanúgy működik, ahogy az ovinál és felveHET nem körzetest, de nem kötelező?

Biztosan kiforrja ez még magát, de némileg kétségbeestem az infótól, jó lenne érdemi infóhoz jutni...


2023. ápr. 25. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad: felvehet körzeten kívülit is, de nem kötelező neki.
2023. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy működik, hogy meghatározzák az összes betölthető hely X%-át, amire külsős (nem körzetes) gyerek jelentkezhet. Ennek betelte fölött nincs már lehetőség oda iratni. Idén kezdi au iskolát a gyerekem, jól utána jártam. Itt a környező 5 településen a helyiekkel is megtelik az iskola, a külsősöknek fenntartható helyeket meg az adott városban dolgozók gyerekei kapják.
2023. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor már csak egy kérdés maradt? Több iskolába is lehet felvételizni/beiratkozni, vagy csak egybe és ha ő elutasít, akkor marad a körzeti?
2023. ápr. 25. 21:57
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Még olyan lehet, ha a kiszemelt településen van nagymama, rokon, hozzá bejelentkeztek, vagy kivesztek egy olyan albérletet, aminek a tulaja engedi, hogy bejelentkezzetek (ez drágább, és hónapokkal előtte kell, a beiratkozás végéig), akkor oda fog szólni a lakcíme. Nem tisztességes, de sokan csinálják. Ha rokon van, az tiszta ügy, senkinek semmi köze hozzá, hogy, egy rokonnál "laktok".
2023. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődni akárhány iskolába mehetsz, de beiratkozni csak egy helyre. Errefelé előre szólnak, hogyha esélyed sincs, ezért inkább ne állj sorba. Ilyenkor a körzeti iskola napján beiratod oda és ennyi.
2023. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem körzetesbe fogom íratni,ha fogadják. Sajnos még mindig nem derült ki, hogy beírathatom-e,de ez már egy másik történet.
2023. ápr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, így már nagyjából értem, bár jó lenne, ha több helyre lehetne jelentkezni, de majd puhatolózom addig még.

Nagyon sokan elviszik innen a gyerekeket, szóval valami járható út tuti van. A lakcím "csalást" nem szívesen vállalnám, ha nem muszáj. A férjem a kiszemelt városban dolgozik, ez talán egy pici plusz, de ennyi. Tövig fogom rágni a körmöm, hogy ne ide kelljen járnia... :\ Nem annyira tartom fairnek, hogy lakhely függő, hogy mondjuk bekerülhet-e egy gyerek "alanyi jogon" egy kéttannyelvű suliba. Oda a jelentkezést nekünk valószínű meg sem érdemes így próbálni.

2023. ápr. 26. 12:37
 8/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb suli nincs tele körzetes gyerekkel, szóval nálunk nagyjából bárhova felveszik a gyereket, amennyiben nem btm-es vagy sni-s. Vannak persze speciális osztályok, ahova nem lehet bejutni, pl. a városban van rajzos osztály, ahova sajnos leginkább csak a körzetes gyerekek tudnak bejutni.
2023. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Akárhány iskolába jelentkezhetsz/érdeklődhetsz. Felvenni nyilván egybe fogják, de a legtöbb helyen, ha normális a gyerek még válogathatsz is. Lehet, hogy nem az "elit" versenyistállókból, de normális iskolákból biztosan.

2. Az, hogy a város határa a körzet nem sokat jelent. Csupán annyit, hogy a városi lakosokat köteles felvenni a suli. A maradék helyekre viszont bárkit fel lehet venni. A pontos város ismerete nélkül nehéz bármit is mondani. Errefelé szokott maradni hely a normális iskolákban is.

3. Ha nem zavar a hitélet, akkor kereshetsz egyházi sulit is. Azoknak általában nincs körzetük és - bár nem mondják ki nyíltan- igyekeznek elkerülni a nagyon problémás gyerekek felvételét. Persze lehet őket ezért köpködni, de pont azoknak nyújtanak lehetőséget a normálisabb oktatásra, akik hozzád hasonlóan nem szeretnék, ha a gyerek egy szegregált iskolában kötne ki, ahol napi szinten bántalmazzák cserébe semmit nem tud megtanulni.

2023. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :) Nincs bajom az egyházi sulikkal, én is egyházi gimibe jártam anno és bár nem gyakorlunk semmilyen hitet/vallást, nem éreztem hátrányát, hogy erre is ráláttam valamelyest. Ez végülis jó ötlet, köszi!

Az sem zavar, hogy megszűrik kit vesznek fel, sőt. Örülök neki, csak jó lenne beleesni a felvettek körébe. :) Semmilyen hátrányos helyzete, papírja, stb. nincs a gyerekemnek, tisztességesen dolgozó egyének vagyunk, abba a városba szeretnénk vinni, ahol a férjem dolgozik, de ezt eddig talán egy felvételi lapon láttam, hogy rákérdeznek egyáltalán.

Próbálok majd addig még érdeklődni, hogy melyik iskolák nevezhetők itt normálisnak, ahova esély is van bejutni.

2023. ápr. 26. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!