Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskola felső tagozat...

Általános iskola felső tagozaton a nyárra feladott kötelező olvasmányt, hogy dolgozzák fel a gyereketek iskolájában?

Figyelt kérdés

Idén a Pál utcai fiúk volt az egyik kötelező nyári olvasmány. Meglepődtem, hogy szinte az év végén kerül sorra. Addig a gyerek el is felejti. Egy dolgozatot írtak belőle, hogy kiderüljön elolvasták-e. Olyan gyereknek is lett 1-es ez a doga, akiről tudom, hogy a nyáron elolvasta a könyvet.


Jövőre [6.o.] az Egri csillagok lesz a kötelező olvasmány. Ezt is csak a tanév végén dolgozzák majd fel? Mikor érdemes így elolvastatni,majd 600 oldal, hogy ne felejtse el addig? Illetve itt gyakorin mindenféle házi feladat kiírást láttam ehhez a könyvhöz,de olyan részletes kérdéseket, hogy felmerült bennem, talán írni kellene majd hozzá részletes jegyzetet,ha a nyáron olvassa. Vagy kapnak majd hozzá a suliban munkafüzetet?


Alsóban is voltak kötelező olvasmányok, de azokat rögtön év elején le is tudták, így nem nagyon értem miért kell a tananyag végére hagyni. Gyerekkoromban is úgy emlékszem, hogy ősszel a kötelezőkkel kezdtünk.



2023. máj. 3. 08:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ev vége fele veszik elő

Annyi a különbség, hogy nálunk olvasonaplót is kell írniuk.

Arra külön jegyet kapnak szeptemberben.

Majd év vége fele 1órat foglalkoznak a könyvvel, következő órán dolgozat.

Én sem értek ezzel egyet.

Elolvastatom, az olvasonaplót megiratom. De ha ez a dolgpzat 1es, egyaltalan nem teszem szóvá a gyereknek.

Én is szeretek olvasni, sok könyvet olvastam életem során. De felnőtt fejjel, egy olyan könyv ami érdekel is, az sem marad meg közel 1 évig ilyen részletesen.

Hat még egy gyereknek, aki el sem akarja olvasni...

2023. máj. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

A tankönyvekben az év végén van benne. Minden évben akkor dolgozták fel. Felesleges nyáron elolvastatni vele, majd 2. Félévben. Nálunk tanár szólt mikor érdemes elkezdeni, hogy friss élmény legyen.

Ha részletes jegyzetet lesztek belőle is ugyanígy elfelejti. A munkafüzetben vannak feladatok belőlük.

2023. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk ezeket direkt nem nyárra adták fel, megmondták mikor érdemes elkezdeni, meg mikorra kell elolvasni és addigra kellett. Olvasónapló is mindig kellett. Érdemes az ilyen "kötelező olvasmányok rövident" is megvenni, segíti a megértést, könnyen fel lehet belőle eleveníteni az olvasottakat és jól ki van bennük emelve a lényeg.


Nyáron inkább Egerbe érdemes egy kirándulást tenni, ha van élmény könnyebb lesz hozzá az olvasás.

2023. máj. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen a tanártól függ.

Nálunk gimiben a tanár pl nem is íratott belőle felmérőt, mert tudta, hogy aki tegnap éppen csak lemásolta a tartalmat egy nagyobbtól, jobb jegyet fog írni, mint aki elolvasta a könyvet. Helyette "olvasóélményt" írtunk a tartalom után. Ez nálam pl azt jelentette, hogy kommentáltam pár részletet, s minimum 4 oldalon keresztül fejtegettem, hogy miért volt egy rakás fos az adott mű. A tanár úgy volt vele, hogy ha ennyi bajom van vele, s minden kis apró részébe belekötök, biztos elolvastam, szóval mindig kitűnőt is kaptam.

2023. máj. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
73%

Sosem olvastam el egy kötelező olvasmányt sem, egyszerűen nem kötött le(persze ezt a lányaim sosem fogják tudni 😀)

Megvettem mindig a kötelezők röviden című könyvet és ha volt belőle film akkor azt megnéztem.

Általában mindig négyesre írtam belőle dolgozatokat

2023. máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszi, jó tippeket adtatok!

Szóval 6.osztályban lesz magyar irodalom tantárgyhoz munkafüzet? Idén nem volt se nyelvtan, se irodalom.


Azt szeretném, hogy olvassa el mindenképpen, még ha nehéz küzdelem is lesz. Amilyen peches két egyest is kaphatna rá. A kötelezők rövident megnézem mindenképp, felevenítésre az biztos szuper lenne.

2023. máj. 3. 09:39
 7/28 anonim ***** válasza:
98%

Rossz az a megfogalmazás, hogy "nyárra feladott kötelező olvasmány". Tanév végén azért közlik előre, hogy aki akarja, előre olvashassa el ezeket. De aki attól tart, hogy közben kimegy a fejéből, annak nyilván nem célszerű.

Mondjuk az Egri csillagok olyan hosszú és szövevényes, hogy legjobb, ha nyáron elolvassa. Aztán, ha sorra kerül, akkor együtt egy fél délutánt rá kéne szánnotok (nyilván te is olvastad, tehát nagyjából ismered a történetet), és együtt átlapozni és átbeszélni, mi, milyen sorrendben történt benne. Vagy megnézni vele azt a régi filmfeldolgozást, ami szerintem fantasztikusan látványos.

A Pál utcai fiúk viszont egy rövid kis regény, annak fölösleges 8-10 hónappal korábban nekiállni elolvasni.

2023. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Olvastam igen, kétszer is az Egri csillagokat, de nem nagyon emlékszem már rá. Felnőtt fejjel újra olvasom a kötelezőket.

Sajnos a nyáron még nem tudtuk, hogy csak az év végén kerül sorra a Pál utcai fiúk, meg nyáron jobban bele is fér az időbe a kötelező olvasmány.

Most majd valahogy előre gondolkozunk.

2023. máj. 3. 10:56
 9/28 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk szerintem ilyenkor a tanártól is érdemes megkérdezni, hogy milyen sorrendben vennék a kötelező olvasmányokat. Melyik várható tanév elején, melyik a tanév végén?
2023. máj. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
21%
Addig el sem kéne vele olvastatni. Nálunk nem a tanár, hanem anyám erőltette, hogy már nyári szünetben kiolvassam, és nálunk is csak év végén írattak belőle dolgozatot. Persze nekem is nagyon rossz lett, mert már rég nem emlékeztem rá.
2023. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!