Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolákban milyen...

Általános iskolákban milyen öltözködési előírások vannak nálatok?

Figyelt kérdés

Ahova a gyerekem jár, ott csak annyi, hogy iskolába illő. Viszont valaki bement spagettipántos ruhában és hazaküldték.

Mit nem lehet/illik felvenni? Ujjatlanba máshol se lehet menni?



2023. máj. 24. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Nálam a lányomnál anno lehetett spagettisbe menni, annyi volt a kikötés, h haspóló nem lehet.
2023. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Lányom művészeti suliba jár, náluk semmi kikötés nincs. Lakkozott köröm nem lehet és smink, valamint náluk balett miatt a hajviselet előírt ( hosszú haj, kontyba kötve), de öltözködésben nagyon szabad gondolkodásúak.
2023. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem vehetnek fel cicanadrágot, se olyan nadrágot ami nem takarja a tèrdüket is. Nem lehetnek toppban, se haspolóban.Nem lehet körömlakkozni, ès sminkelni. A fiúknak nem lehet hosszú hajuk, se fülbevalójuk🤔

A lányomra rászóltak a szaggatott farmer miatt is. Hogy kivan a combja.

Szerintem nálunk extra túlzásokba esnek.

2023. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Lányom 7.es nálluk semmilyen erre vonatkozó szabály nincs, egyedűl a műköröm lenne tilos a házirendbe de gyakorlatba nem foglakoznak vele. Sokan sminkelve, hasat mutató ruhába járnak. Egyedűl tesin van megszabva mibe lehet lenni.
2023. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk köpeny van... elvileg, de azért melegben nem kérik. Egyházi suli. Túl mini szoknyában, haspólóban, extra szakadtan nem lehet menni. Hajat, arcot, körmöt sem lehet festeni, no csillámtetkó vagy piercingnek látszó dolog. De szerintem haza még nem küldtek senkit, max. szóltak a szülőnek. Van is egy barátnőm, akinek a nyegle kamaszlánya sportot űz a polgárpukkasztásból, de nem rúgták még ki, csak néha behívják a szülőket... De már mindenféle trikóban meg rövidgatyában és lenge ruhákban már láttam lányokat a folyosón, így gondolom, ezekért pont nem szólnak.

Spagettipántos ruha is lehet sokféle fazon azért, így nem biztos, hogy az ujjatlanság volt a tanár problémája. És lehet, csak ezé a tanáré volt.

2023. máj. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
A házirendben csak nagyon alap dolgok vannak, hogy tiszta, rendezett, stb. A gyakorlatban szólnak a haspólóért, a szakadt farmerért, tanárfüggő a rövidebb sort és a spagettipánt. Az ötödikes lányomnak egy idősebb férfi osztályfőnöke van, aki szerintem annak örülne, ha kb.burkába csomagolnák magukat. Mivel nekem mint szülőnek erről nem szólt senki, én sem szólok bele, a lányom miben megy, meccseljék le. De odafigyel, mert nem szeret kellemetlen helyzetbe kerülni.
2023. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk csak olyan van, hogy nem lehet hosszú köröm, körömlakk, smink, hajfestés, melír. A sminket azonnal lemosatják, a körmöket másnap be kell mutatni az igazgatói irodában, hogy lemosva, levágva. Nem lehet piercing, fiúknak fülbevaló. Egyszer 2 fiú úgy ment be, hogy két oldalt kopaszra fel volt nyírva a hajuk, és csak a fejük tetején volt haj. Az igazgató azonnal odahívatta őket magához, haza lettek küldve, és addig nem mehettek suliba, amíg le nem nyírták teljesen a hajukat. Nagyon túlzásnak érzem ezt. Egyik lány melíroztatta a haját nyári szünet előtt pár nappal, osztályfőnöki figyelmeztetést kapott és mondták neki, hogy szeptemberben nem szeretnék meglátni ilyen hajjal.
2023. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk ez van: nem lehet szabadon hagyni a vállukat, nem lehet haspólót felvenni, illetve túlságosan rövid nadrágot, szoknyát sem. Hajat festeni nem lehet. A kimosható színező is tilos. Erős színű körömlakk, műköröm nem megengedett, de áttetsző, vagy szolid, világos körömlakk igen. Smink: szempillaspirál és világos szájfény lehet, de erős smink nem. Sok a konfliktus ezekből.
2023. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%

Pont most néztem át a házirendet, az van benne, hogy nem lehet feltűnő smink meg feltűnő körömlakk, szakadt és nem illó ruházatról nem esett szó. Annyi volt, hogy ünnepségen legyenek fehér ingben/blúzban, és sötét aljban.


Gyakorlatban teljesen szabadon öltözködik bárki, haspólók, dekoltált holmik, feltűnő színek, óriás márkás cuccok, leggingsek nadrágként, szakadt cuccok, túl bő cuccok és másodikoson is színes kéz-lábkörmök. Arra bezzeg figyelnek, hogy amint bemész vedd le a sapkát:) Nekem nem tetszik, én inkább az iskolaköpenyes-szigorúan szabottba járatnám a gyereket, de felénk(BP) nem elit részén minden suliban ez van, pcsanadrág is van a 2. osztályosokon, holnap az enyém is olyanba megy, ha nem esik, és spagettipántos bő topban.

2023. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Megnéztem mi is a hazirend. Itt is csak koromlakk es szelsoseg tiltas van. De ujjatlanrol szó nem esik és egyedul az innepsegwkwn elvart oltozetet irjak le.
2023. máj. 24. 21:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!