Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Új osztályfőnököt kapott a...

Új osztályfőnököt kapott a harmadikos fiunk osztálya, aki elég érezhetően pikkel a problémás gyerekekre. Mit tennetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sajnos a legproblémásabb gyerekekkel van a legtöbb baja, de olyan dolgokba is beleköt, amihez aztán tényleg nincs semmi köze (milyen színű cipőt vettek). Olyan, mintha megpróbálná a többi gyereket ezen osztalytarsak ellen hangolni. Pl. X (diszgrafiás) nem tudta helyesen leírni a szöveget a tábláról, ezért az egész osztálynak bent kell ülni szünetben, amíg ki nem javitja teljesen jóra... Nyilván nem ment neki, igy ugrott a szünetük. Többször azt mondta, hogy az "ilyen" gyerekeknek nincs helyük a normál gyerekek között és volt még pár hasonló beszólása. A fiunkkal az a baja, amiért napi szinten megtalálja, hogy túl sokat segít ezen gyerekeknek és a legjobb barátai is problémásak.

A jövő hétre tett szülőit és fogadóórákat is. Ti hogyan és mit mondanátok egy ilyen tanárnak. Én lassan ott tartok, hogy elküldöm melegebb éghajlatra, de félő, hogy ennek a levét a fiunk inná meg és még lesz vele egy évük...


ápr. 26. 05:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mennék az igazgatóhoz, ez nem is lenne kérdés.
ápr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Mennék az igazgatóhoz, és nyomatékosan elmondanám, ha nem rúgja ki, akkor megyek a tankerülethez, ha ott sem történik változás még feljebb, ha kell a médiához fordulok, és akkor ugrott az iskolája jó híre.
ápr. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha így is "megtalálja" a fiadat, akkor szerintem már mindegy, sokat nem rontasz a helyzeten... Én mindenesetre összefognék a többi szülővel, többen többre mentek, és arra is kisebb az esély, hogy egy gyereken akarjon bosszútàllni a kedves nevelő.
ápr. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az igazgató azt mondta, hogy nincs más tanár, vagy ő van vagy másik iskolába kell átmennünk jövőre, mert meg kell szüntetnie az osztályt, mivel SNI-s osztály és nem mindenki lehet ott ofö.
ápr. 26. 07:31
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Hazugság.

Ha nem mindenki lehetne ofő, akkor ez a trágya se lehetne az.

ápr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Küld csak el melegebb éghajlatra,de egyúttal jelezd az igazgatónak is.Ha nem történik semmi, akkor tankerületnek.Ez a valaki nem alkalmas pedagógusnak,ahogyan sok társa sem.Hiába háborognak,ez bizony így van.Hogy jön ő ahoz,hogy ilyeneket csináljon.Az a gyerek nem jókedvéből hibázik,ellenben próbálkozik.A többinek(meg neki is) joga van a szünethez,így ezt kapásból nem teheti meg,hogy nem engedi ki őket.Sajnos én rengeteg ilyen alkalmatlan véglénnyel találkoztam már,és pont ők háborognak állandóan.Takarodjanak az ilyenek árút pakolni.
ápr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Ofő az lehet akinek megvan az osztályfőnökséghez az xy letanított éve. Kezdő nem lehet vagy gyakornok vagy ped1 kategóriájú tanár.
ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Mondanám az igazgazónak, hogy ne aggódjon, mivel nem lépett, majd a média segítségével megismertetem az iskolát az emberekkel és hátha jön másik tanár.
ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Igaza van a tanárnak, hogy ilyen gyerekeknek nincs helyük a normál osztályban. Ki lehet ezen akadni, lehet hőbörögni, médiához fordulni, de így van. Ezek a gyerekek ellehetetlenítik az oktatást. Nem lehet velük haladni, minősíthetetlen a viselkedésük. Ők erről nem tehetnek. Kis létszámú osztályok kellenének, több ped. asszisztenssel, ilyen esetekre kiképzett tanárokkal. De ilyenek nincsenek vagy nagyon kevés van. Ha kirúgatják a tanárt, ő elmegy máshová a gyerekeknek meg nem lesz tanáruk. Szóval,gondolkodjanak, mielőtt falnak mennek.
ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

9!

Nem normál osztály, hanem hivatalosan is SNI-s osztály (írta a kérdező), tehát a "normál" gyerekeknek nincs ott helye, ha már így nézzük...

És arról egyik gyerek sem tehet, hogy őket összevonták, szerintem nem alkalmas pedagógusnak, aki az ártatlanokon veri el a port. Ugrassza össze a gyerekeket inkább azzal, aki ezt ebben a formában kitalálta!

ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!