Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanszerlista, 2. osztály?...

Tanszerlista, 2. osztály? Mennyiben tér el az első osztálytól? Ti megkaptátok már?

Figyelt kérdés

Tavaly évnyitón kaptuk meg, hogy mit kell beszerezni… mert elsőben így szokás itt.

Évzárón azt mondták, hogy a nyári szünet alatt elkészül és emailben megkapja mindenki, eddig semmi.

Kicsit idegesítő, tavaly minden is le volt már fosztva, száz helyre kellett menni és volt, amit nem is kaptam már.


Alap dolgokat nyilván vettem, mint színes ceruza, rajzlap stb, néhány füzetet, vajon van bármi “extra” kérés?


2023. aug. 2. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

Tanuljátok a szorzótáblát, mert az nagy szívás.

Vegyél kockás és másodikos vonalas füzeteket, ezek biztosan kelleni fognak.

2023. aug. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

"Kicsit idegesítő"

Te szoktál szabadságod ideje alatt dolgozni? Mert a tanítók most töltik éves szabijukat.

Mondjuk ha jobban szerveztek volna a kollégák, már év vége körül el lehetett volna küldeni, mi ezt tesszük minden évben.

Füzetnél figyelj, hogy másodikos vonalazású legyen. A négyzetrácsos nyilván ugyanaz minden évben.

Matekdobozt (ha van) nézd át, töltsd fel, ha valami hiányzik belőle. Új dolog nem fog kelleni szerintem, mi a pálcikákat tízesével gumizva kértük, ennyi volt. Rajzos dobozt (ha van) szintén frissíteni kell, a beszáradt festékeket cseréld ki.


Nagyon kérlek, NE tanuljátok a szorzótáblát. Annak külön módszertana van, fel kell építeni fokozatosan. Hagyd ezt a tanítóra. Ha nagyon tenni akarsz a dolog érdekében, akkor számsorokat gyakoroljatok összeadással, kivonással.

2023. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%

Jaja, nálunk is szuper módszertan volt, kiadták, hetente melyik szorzótáblát kell megtanulni, hétfőnként dolgozat az addigi összesből, ráadásul rögtön az osztás is kellett. A szó legszorosabb értelmében vért izzadtunk két hónapon át, aztán pedig jöttek a tízperces dolgozatok (100 számítás 10 perc alatt).

Második gyereknél nyáron megtanultuk szép nyugodtan először csak a szorzásokat, kis verssel, vizuális kártyával, játékokkal, aztán amikor a könyökén jött ki kezdtük el az osztásokat is. A legkisebbnél nem is volt kérdés, hogy nyáron megtanuljuk ezt.

Elhiszem, létezik tanár aki nem így "tanítja" a szorzótáblát, én még nem találkoztam vele.

2023. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Itt van két link, nézd meg, mi a különbség. Persze egyéni különbségek lehetnek.

[link]

[link]

2023. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Te szoktál szabadságod ideje alatt dolgozni? Mert a tanítók most töltik éves szabijukat.


Az oké, de akkor ne mondja, hogy a nyári szünetben küldi, adja ki júniusban.

2023. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 harebell ***** válasza:
100%
Szerintem ne várj a tanszerlistára, amit csak tudsz, vegyél meg, most mindenhol nagy a kínálat. Füzetek, borítók, tolltartóba valók, írólap csomag, alap technika/rajz készlet. Amiket kértek elsőbe, nézd meg, hogy megvan-e minden hiánytalanul, kell-e pótolni pl logikai készletet, pálcikákat stb. Ha egy-két dolgot utólag kell beszerezni, az még mindig könnyebb, de a többi legyen meg. Vannak neten tanszerlisták, az alapján az általános dolgokat be tudod lőni.
2023. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
Látom, fáj az igazság. Ezt is nyugodtan lepontozhatjátok, a ti szegénységi bizonyítványotok.
2023. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Mi a bizonyítvánnyal megkaptuk év végén.

A technika dobozt csak pótolni kell (ami fogyóban van azokat)

A rajzlap írólap 5 cs

szinespapír 3 cs

füzetek

kotta, 3vonalas 1 nagy sima, 1 négyzetrácsos

ami új

Mesefüzet (ennek ez a neve)

számegyenes (az a papír)


Esetleg a tanítóra írj rá

Vagy messenger csoportotok ha van akkor ott is tudsz érdeklődni

2023. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Július 17-én küldte el nekünk az of.

Annyiban tér el (nálunk), hogy rajta van az ablak zsiráf, amire azt mondta, hogy nem kell megvenni (az előző gyerekem listáján rajta sem volt), 2-os technika csomag (nem fogok venni, ezeket sosem használják nálunk),

5db 27-32es matek és 5db 16-32es vonalas füzet, de én ezeket sem veszem meg, mert a tavalyi 5-5ből is teljesen étintetlen 4-4...

Szerencsére mi nagyon olcsón megússzuk ezt az évkezdést, csak a kötelező beadandókat kell megvenni

2023. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

A 8-9 miért van lepontozva?

Nálunk is csak a tavalyit kell átnézni, pótolni

Még füzetből is egyenlőre csak 1-1 et kért a tanárnéni, mert a tavalyiakban folytatják majd.

(van amit még nem is használtak)

Mi is a tanévzárón kaptuk meg a listát.

Bár anélkül is elkezdtem volna már júliusban a ceruzák stb dolgok vásárlását hogy ne egyszerre augusztusvan kelljen mindent megvennem

2023. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!